Skocz do zawartości
joorvishoon

podwójne DC-LT czy DDC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poddać pod dyskusję pewien pomysł/rozterkę, którą mam.

Mam chłodzenie składające z bloku CPU, chłodnicy x-flow oraz rezerwuaru. W planie drugi blok - na GPU.

Wszystko mi w tej chwili napędza pompka DC-LT2. Daje radę, aczkolwiek wydaje mi się że wydajność bloku hamowana przez niski przepływ wody w układzie. Wnioskuję to z następującego zjawiska: po odblokowaniu limitów energetycznych procesor natychmiast po podaniu obciążenia wskakuje na bardzo wysokie temperatury (+20 stopni względem ustawień stockowych pod tym samym obciążeniem) pomimo że woda w układzie jest jeszcze chłodna. Jako że mój blok w niezależnych testach prezentuje bardzo wysoką wydajność - zakładam że jest to efekt za niskiego przepływu u mnie.

W związku z powyższymi przemyśleniami chciałem wymienić pompkę DC-LT2  na DDC, oczekując że to rozwiąże problem wydajności.

Z drugiej jednak strony, dokupienie drugiej pompki DC-LT2 też zapewne by podniosło wydajność a ponadto wprowadziło by redundancję w układzie - z DDC raczej sobie na to nie dam rady pozwolić. No i o DC-LT2 wiem że jest bardzo cicha, co do DDC nie wiem jak wypadnie w tej płaszczyźnie.

Ktoś coś doradzi? Jakieś opinie/doświadczenia/dobre rady? Z góry dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...