Skocz do zawartości
BedoKa

Jaką pamięć dokupić, lub co zrobić.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam ostatnio problem z komputerem - jest raczej starszą jednostką (ma 7 lat) i coraz wolniej pracuje.

Wiadomo, że przy takim wieku to normalne, ale mam pytanie czy dokupienie RAM-u coś by w tej sytuacji pomogło.

Mam jedną kość Vengeance LP 8gb DDR3, ale przy otwartych 7 stronach internetowych, zużycie wynosi +/- 5.25GB całej pamięci.

Czy jeśli ewentualnie dokupiłbym drugą taką kość, to jest szansa na choćby minimalnie szybszą pracę?

I jeśli jest taka możliwość, jak przeczyścić tą pamięć, bez utraty plików? Nie chcę hard-resetu, bo nie chcę wgrywać wszystkiego od nowa.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer głównie używam do grania, o dziwo pomimo starych podzespołów prawie wszystkie działają na najwyższych ustawieniach graficznych, ale komputer strasznie się nagrzewa, aż gra samoistnie się wyłącza. Jak mogę temu zapobiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak przydałaby się druga kość. Jak masz jedną, to jest single channel, czyli wydajność do dwóch kości jest mniejsza o jakieś 20%.

Pamięć RAM nie ma wpływu na zachowanie plików. Po wyłączeniu kompa sama się "oczyszcza".

SSD dzisiaj to "must have".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pawel2040 napisał:

Może wystarczyć przeczyszczenie radiatorów-tych kaloryferków na grafice i procesorze.

Czyściłem je dzisiaj i faktycznie jest troszkę lepiej, ale nie na tyle, żeby komputer nie grzał się jak skur***yn...

Nie stać mnie na kupno zupełnie nowego komputera, ale mając gtx970 i i5-4460 (do tego dysk hdd) nie można liczyć na wiele. Zupełnie nie mam pomysłu co moge zrobić, żeby usprawnić jego działanie ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XLR8 CS3030 jak i inne dyski na tym kontrolerze / pamięciach był sobie odpuścił ( m.in. Corsair MP510 czy Silicon Power A80 ) .

Jakiś czas temu była afera z podmianą kontrolerów / pamięci na gorsze i wolniejsze ( np. pamięć QLC w miejsce dotychczasowej TLC ) .

Z budżetowych SSD NVMe to Kingston A2000 / Lexar NM610 , z droższych - Samsung 980 Pro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...