Skocz do zawartości
Slazer

Czy wymiana E3-1230V2 na 2600k ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,
pytanie jak w temacie.
Obecnie mam 1230V2 podkręconego na 3,7 GHz, na płycie GA-Z68AP-D3 i zauważyłem że 2600k potaniały. W zależności od szczęścia wymiana kosztowałaby mnie od 0 do 100 zł.
Płyta jakichś wielkich możliwości OC nie ma, jak miałem 2500k to sekcja zasilania (a raczej jej temperatury) stopowała mnie na 4,3 GHz. Na zmianie na starszą generację straciłbym PCIE 3.0
Reszta PC:
Karta RX 480 8GB 1390/2050 (z ciaśniejszymi timingami)
8 GB RAM 1694 MHz CL 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

była by to zamiana w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek" XD

gdyby nie blokowała Ciebie tzn. twojej płyty jej sekcja zasilania i była by możliwość wymiany w tej cenie na i7 3770K plus OC np. 4.3 GHz to można było by temat zaatakować, a tak to będzie, zysku tyle co w pysku.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, teoretycznie jakbym poprawił przewiew obudowy to sekcja zasilania nie byłaby już aż takim ograniczeniem. No nic, poczekam aż 3770K potanieje, ale w tym tempie to chyba taniej wyjdzie sprzedać płytę, RAM i procka i zmienić to na Ryzena 1600AF :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji ze przez kilka lat użytkowałem właśnie i7 3770K oraz całkiem niedawno miałem na testy Ryzena 1600AF to powiem szczerze hmmm, testowałem z Vega VII oraz RX 6700XT, to system na dysku M.2 pracuje szybko i płynie ale do gier jest za słaby i widać ze ogranicza wydajność "mocniejszych" kart graficznych przynajmniej po testach co robiłem w grach, jak byś dalej korzystał z RX 480 to powinno spoko działać, ale jakiegoś magicznego przyrostu FPS widać nie będzie.

dlaczego tak pisze, a no dlatego ze przesiadłem się z i7 3700K na i7 10700K na grafice RTX 2070S, chciałem głownie przejść na dyski M.2, i jakoś ilość FPS się nie zwiększyła... fakt ze spadki FPS są coś tam mniejsze oraz widać ze w grach są dodatkowe i zauważalne efekty graficzne.

a i tak moja mała obserwacja nie wiem z czego to wynika czy coś trzeba włączyć -wyłączyć bo nie łączyłem tego Ryzena z moim RTX ale na moim zestawie Intel-Nvidia obraz na monitorze jest ze tak napisze "czysty" a na zestawie AMD CPU + GPU obraz w systemie oraz w grach jest taki jak by była nałożona jakaś siatka z drobnych kuleczek. 

      

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...