Skocz do zawartości
860lacov

NVME do ultrabooka

Rekomendowane odpowiedzi


Chcę kupić dysk. Nvme1TB (lub 2 w jakiejś super cenie) pcie 3.0
Generalnie in szybszy tym lepiej, ale z uwagi na to, że ma pójść do ultrabooka to problemem może być chłodzenie.
 
Jak na razie ustrzeliłem crucial p5, ale czytałem, że grzeje się okrutnie więc pewnie pójdzie do zwrotu. Zamówiony z amazon za 430 zł
 
Biorę pod uwagę wd black sn750 za 549 zł
Oraz
Kingston kc2500
 
Nie wiem jednak czy te konkretne dyski nie będą zbyt gorące.
 
Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trzeba by testy poczytać to po pierwsze - jakie temperatury osiągają. Mogę Ci powiedzieć jakie ja mam rozwiązanie pod kątem Twojego oczekiwania pod względem wydajności.

Sam korzystam z Adata SX8200 PRO 512 w kieszeni UNITEK więc to tak jakby był zamknięty w obudowie notebooka - Przy przegrywaniu danych po USB-C - gorący jak jasny gwint. Po przyklejeniu radiatorka (za dużo powiedziane - taka blaszka z logo) ciepło nieco się rozprasza ale nadaj jest gorąco

Drugi Adata 1TB mam co prawda w komputerze stacjonarnym ale "leży na nim radiator który jest z płytą główną MSI  tzw. ThermalShield i ten sprawdza się lepiej ale ma co się grzać bo ten dysk w całości mam na gry.

Ale za to wersja 1TB ma transfery wg producenta odczyt/zapis 3500 MB/s / 3000 MB/s ... coś za coś.

 

Edytowane przez ATB-FLASH
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trzeba by testy poczytać to po pierwsze - jakie temperatury osiągają. Mogę Ci powiedzieć jakie ja mam rozwiązanie pod kątem Twojego oczekiwania pod względem wydajności.
Sam korzystam z Adata SX8200 PRO 512 w kieszeni UNITEK więc to tak jakby był zamknięty w obudowie notebooka - Przy przegrywaniu danych po USB-C - gorący jak jasny gwint. Po przyklejeniu radiatorka (za dużo powiedziane - taka blaszka z logo) ciepło nieco się rozprasza ale nadaj jest gorąco
Drugi Adata 1TB mam co prawda w komputerze stacjonarnym ale "leży na nim radiator który jest z płytą główną MSI  tzw. ThermalShield i ten sprawdza się lepiej ale ma co się grzać bo ten dysk w całości mam na gry.
Ale za to wersja 1TB ma transfery wg producenta odczyt/zapis 3500 MB/s / 3000 MB/s ... coś za coś.
 
Dzięki

Sama temperatura to pół biedy chociaż dobrze by było się nie zapalić dotykając komputera.

Druga rzecz to throttling. Tak czy inaczej Dzięki za podpowiedz

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Tymczasowo zmieniłem plany.
Będę polować na 2 TB.

Tymczasem mój laptop wrócił z serwisu z nowym touchpadem, a jutro nowe zgłoszenie bo wrócił z uszkodzonym portem na rysik.

Jak ktoś ma pecha to i w bananie pestkę znajdzie...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...