Jump to content
krang3r

Jakie wentylatory do obudowy i jak je podłączyć

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

Robię taki swój mały projekcik z PC i stoję właśnie przed wyborem wentylatorów. Posiadam obudowę Inter-Tech C-701 i obecnie myślę nad zamontowaniem 9 lub więcej wentylatorów. Chciałbym oświetlić trochę wnętrze komputera, aby ładnie zaprezentować komponenty. W dodatku chcę zwodować procesor więc zakupiłem w tym celu custom loopa, niestety na chwilę obecną na soft-tube. Chłodnicę zamontuje na górnej części obudowy wraz z trzema wentylatorami, a pozostałe wentylatory chciałbym ułożyć na dole i boku/froncie. Póki co mam płytę B450 I AORUS PRO WIFI. I tu pojawia się moje pytanie oraz prośba. Jak podłączyć i jakie wentylatory zakupić?

Płyta posiada jedno wejście D_LED oraz RGB_LED i wydaje mi się, że są one niezależne na siebie. Chciałbym z jednego miejsca sterować "oświetleniem" wentylatorów, aby całość była spójna. Myślę też czy można podłączyć 3xWentylator z chłodnicy pod CPU_FAN, a pozostałe pod SYS_FAN?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi o7

Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem taki oto zestaw: 5 szt. Wentylatory RGB 120mm DARKFLASH + Pilot. Posiada on  jakiś "sterownik". Gdybym zakupił takie dwa zestawy i podłączył trzy do jednego, a pozostałe do drugiego to mógłbym podłączyć wszystko pod D_LED oraz 3x do CPU_FAN i 6x do SYS_FAN?

Edited by krang3r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.