Skocz do zawartości
kivlov

Nowy Laptrop gamingowy do ok 7.000 zł 17"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie posiadam Laptop gamingowy z i7 8750H, 16 GB RAM i RTX 2060 i trzema dyskami ssd ADATA SX8200, ekran 17"

Nadszedł czas na uaktualnienie sprzętu i tak chyba czas przejść chyba na Ryzen 7 oraz RTX 3070 oraz także 17"

Parametry wagowe nie graja roli, gdyż 99% czasu jest u mnie na biurku, ale ten 1% jest dla mnie ważny, dlatego nie rozważam zakupu stacjonarnego komputera. Co do dysków SSD to i tak dokupię sobie oddzielnie sam więc nie ma dużego znaczenia. Rzadko kiedy gram (jak grac to na najwyższych detalach), ale głównie chodzi mi aby był mocny sprzęt do odtwarzania filmów, gdzie potrzebuje dużo mocy do wysokich ustawień mpc lav filters, gdzie sygnał leci na projektor.

Ciekawą propozycję widzę na model:

NH.QBGEP.009 tj. Acer Nitro 5 Ryzen 5800H 17 144H 16GB 1TB 3070 W10

Macie jakieś ciekawsze propozycje?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Acera, to nie budżetowca Nitro, tylko Predatora. Nitro ma problemy z temperaturami, dopiero poprawili to w Predatrorach, ale to wymaga dopłaty np https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-acer-ph315-53-nh-qatep-002-i7-10750h-16gb-1tssd-rtx3070-15-6-w10

Poza tym, jak dobrze kojarzę, to przy twoim zastosowaniu, nie musisz mieć 3070tki. Z 3060tek celowałbym w Legiona - i tak masz 130W TGP i Ryzena 7. https://www.x-kom.pl/p/674107-notebook-laptop-173-lenovo-legion-5-17-ryzen-7-16gb-1tb-win10x-rtx3060-144hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja może być ten 3060, tylko wtedy najlepiej budżet max 6 tys, bo jak jest 3070 za 6800 to chyba lepiej się nie pchać 3060.

Jestem otwarty na propozycje, może być nawet outletowa sztuka

https://allegro.pl/oferta/outlet-acer-nitro-5-r7-16gb-512ssd-rtx3060-144hz-11016408378

 Ciekawa propozycja cenowa

Edytowane przez kivlov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz systemu, to legiona dostaniesz do 6k spokojnie.

Lenovo Legion 5-17 Ryzen 7/16GB/1TB RTX3060 144Hz
Tylko tutaj różnica jest taka, że karta graficzna posiada TGP na poziomie 120W, więc wydajnościowo może konkurować nawet z RTX3070 który posiada niższe TGP (np Acer posiada 90W).

Jedno trzeba się zgodzić że tutaj cena outletowa jest ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo ciekawa propozycja i czy warto tyle dopłacać? Szczerze wątpię, może są jakieś inne strony (sklepy) z ciekawymi promocjami, ale jakoś nie widzę. Kiedyś było łatwiej 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 18:57, kivlov napisał:

No właśnie bardzo ciekawa propozycja i czy warto tyle dopłacać? Szczerze wątpię, może są jakieś inne strony (sklepy) z ciekawymi promocjami, ale jakoś nie widzę. Kiedyś było łatwiej 😄

Kiedyś po prostu nie było takiej inflacji 😄 i problemów z dostępnością podzespołów do produkcji.

Odnośnie tego acera https://allegro.pl/oferta/outlet-acer-nitro-5-r7-16gb-512ssd-rtx3060-144hz-11016408378

W aukcji jest info o wysyłce do serwisu producenta, dopytaj o co tam chodzi. Być może został wysłany, aby go wyczyścili i przywrócili do fabrycznej konfi, a może coś było wymieniane. Cena fajna, ale przez to chłodzenie i wycierające się klawisze, nie brałbym go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach na Aledrogo nie ma co zwlekać. Bo potem nie wiadomo co się wydarzy. Ten Acer z 3060 miał niezłą cene. Ja bym wział od razu. Ceny desktopów sięgają kilku tysięci zł ok 3000 zł i więcej. Za 3800 to ja 3080 wziąłem po ciężkich bataliach z Morele.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie zakupiłeś laptopa to zastanów się może nad tym rozwiązaniem - https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/343-hyperbook-nh7-zen-r7-5800h-rtx-3060.html

 

Znajdziesz w nim Ryzena 7 oraz RTX 3060. Dodatkowo zostanie Ci trochę budżetu na dopasowanie sobie sprzętu pod siebie. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobry sprzet, ale lepsze chłodzenie miałem w DM tzn dużo ciszej praucje, ten potrafi nawet przy kopiowaniu danych przy dyskach ssd pod m2 zaszaleć i uruchomić wyższy poziom obrotów wiatraków.Ogólnie dobry sprzet, ale lepsze chłodzenie miałem w DM tzn dużo ciszej praucje, ten potrafi nawet przy kopiowaniu danych przy dyskach ssd pod m2 zaszaleć i uruchomić wyższy poziom obrotów wiatraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...