Skocz do zawartości
trbrdm

Pomoc w podjęciu decyzji jak mocny komputer jest mi potrzebny

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,
chciałbym sobie kupić komputer. Komputer ma służyć do grania, codziennego użytku + studiowania, ew. jakaś nauka dockera i innej wirtualizacji.

PC będzie podpięty pod 2 monitorki, 2k 60hz, + fhd 144hz ( w domyśle do fpsów),  grać prawdopodobnie będę tylko w gry pokroju WOTa, LoLa, CSa chciałbym jednak, żeby było stałe te minimum 144fps i żeby się nie martwić, że jeśli wyjdzie coś nowego w podobnym stylu za rok lub dwa nie pójdzie. Do AAA będę raczej używać ps5 z tv.

Studiowanie; mam taki kaprys, pewnie głupi, żeby kolejny rok spędzić na vm, wykładowcy często chcą udostępnienia pulpitu i nie chce żeby widzieli to czego sobie używam, czy plików. 
Od razu mam pytanie, czy jeśli postawie postawie maszynkę przez hyper-v i jeśli będzie potrzeba zainstalować tam virtualboxa to to pójdzie?

Skłaniałem się kupić coś pokroju 3070TI + 11700kf + 32gb ramu. Pytanie tylko czy rzeczywiście potrzebuje na tyle mocnej maszyny? Z jednej strony te około 9k złotych to całkiem sporo z drugiej strony nie chce za dużych kompromisów 😉


Będę wdzięczny za linki do konkretnych koszyków, bo niestety nie wiem który producent kart graficznych jest lepszy albo jakie taktowanie ramu do danej płyty głównej 😞 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, komp overkill. Tym bardziej skoro chcesz mieć PS5 do AAA, to na co tu pakować 3070ti oraz i7?

Sama w sobie i7 11 gen jest nieopłacalna. Pod czysty gaming, szczególnie w CSku to brałbym 5600X. I tak obecnie 6 rdzeni to standard w grach, a Rysiek 5600X ma mocny jeden rdzeń, czyli coś co CS mocno obciąża. Jakiś czas temu składałem taką maszynkę, to możesz sobie zerknąć https://www.x-kom.pl/lista/h446qf2vd

Pod FHD, to i tak bym brał jakieś 3060. Ja śmigam na 10600K+2060 i w WQHD osiągam (zależy od tytułu) 70-90 FPS.

Cytat

Studiowanie; mam taki kaprys, pewnie głupi, żeby kolejny rok spędzić na vm, wykładowcy często chcą udostępnienia pulpitu i nie chce żeby widzieli to czego sobie używam, czy plików. 
Od razu mam pytanie, czy jeśli postawie postawie maszynkę przez hyper-v i jeśli będzie potrzeba zainstalować tam virtualboxa to to pójdzie?

Nie moja bajka, niestety nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...