Skocz do zawartości
RafalSzy

Najszybszy, może być najdroższy ASUS ROG DUO?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
nie siedzę z komputerach na tyle aby znać się na szczegółach i potrzebuje pomocy.

Chcę kupić laptop do montażu wideo + kilka innych obciążających rzeczy jako uzupełnienie tego co ma na Makach.
Wstępny wybór padł na serię ASUS ROG DUO, tle, że obecnie zmieniły się serie i są jeszcze w sklepach stare i nowe.

Czy ktoś to ogarnia? Bo sklep Asusa nie 🙂
Czy najnowszy model to taki z najnowszym AMD Ryzen 9 5900HX?
Np: ROG Zephyrus Duo 15SE GX551 o kodzie GX551QS-HB088T?
bo jest ich kilka jak dla mnie niczym się nie różniących.
 

Sklep to sobie znajdę, chyba, że PurePC ma jakiegoś reflinka do Morele aby wspierać forum i portal to mogę kliknąć 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być koniecznie lapek bo np. chcesz go nosić etc.

W cenie ~17 k zł można złożyć znacznie wydajniejszą i łatwiejszą w rozbudowie / konserwacji stacjonarkę .

Zresztą ten ASUS to przerost formy nad treścią , lapka na R9 5900HX i RTX3080 można dostać sporo taniej .

A jak to jednak ma być lapek to temat został założony w złym dziale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być laptop i to konkretnie ten, bo tak już mam klepnięte w dotacji...
Pozostaje kwestia tylko który z nich dokładnie bo od czasu jak składałem wniosek do momentu jak został zaakceptowany to wycofali częśc modeli i zmieniły się min ceny.
 

 

Po kilku godzinach rozgryzania specyfikacji z powodów błędów na stronach już wiem, że poza oczywistymi zmianami jak ilośc dysków SSD laptopy różnią się głównie matrycą.
albo jest 4K UHD (3840x2160) 16:9 z odświeżaniem 120 Mhz i lepszym odwzorowaniem kolorów 
lub jest  FHD (1920x1080) 16:9 z odświeżaniem 300Mhz ale odrobinę gorszym odwzorowaniem kolorów.

Czy ekran 15,6 nie jest za mały na 4K?

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz posta pod postem tylko edytuj poprzedni , chyba że minie 24+ h .

I na przyszłość umieszczaj wszystkie potrzebne informacje , także te mające wpływ na dalsze posty jak np. że to za dotację ma być sprzęt .

15,6 " to trochę mało jak na 4K , tyle że to lapek gdzie nie masz uber dużych ekranów po 30+" .

Większa rozdzielczość to teoretycznie większa przestrzeń robocza .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...