Skocz do zawartości
tester123

Laptop "gamingowy" do 2500zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znajomy poprosił mnie o znalezienie laptopa który ma służyć do ogólnego zastosowania (klasycznie - praca/szkoła, filmy, internet, etc.), ale okazyjnie też aby radził sobie z grami. Niestety budżet to 2500zł a używka nie wchodzi w grę. Laptop ma być docelowo 15 calowy (17 odpada ze względu na niską mobilność), ale może kosztem jednego cala udałoby się znaleźć jakiś model 14 calowy w tej cenie?

Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele się tutaj wycisnąć nie da, stąd pytanie do społeczności purepc: co można tutaj polecić? Są jakieś konstrukcje które pozwolą sensownie pograć za taką kwotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideapad Gaming 3 z Ryzenem 4600H i GTX1650(Ti) to jedyne co przychodzi do głowy i w okolicach takiej kwoty pojawia się czasem w promocjach na pepperze. Wygodna klawiatura, obudowa schludniejsza niż w poprzednich latach (nie udaje tego szczotkowanego aluminium już).

Czy pozwoli sensownie pograć? Najsensowniej jak się da w takim budżecie - co nie zmienia faktu, że 1650 to karta o wydajności, ja wiem, w porywach do GTX970, czyli w najlepszym wypadku to będzie 1080p 60fps mid, we współczesnych grach raczej low.

Edytowane przez torrentius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzięki za podpowiedź, faktycznie wygląda przyzwoicie w tej kwocie - tzn. gdyby był na tej promocji. Nie znałem wcześniej peppera - można liczyć, że ten laptop tam wróci w promocyjnej cenie, czy raczej małe szanse? Jak działa ta platforma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tester123 napisał:

Hej! Dzięki za podpowiedź, faktycznie wygląda przyzwoicie w tej kwocie - tzn. gdyby był na tej promocji. Nie znałem wcześniej peppera - można liczyć, że ten laptop tam wróci w promocyjnej cenie, czy raczej małe szanse? Jak działa ta platforma?

Pepper to po prostu agregat okazji, nie sklep. Jak ludzie trafiają w sieci jakieś promocje, to wrzucają informację. Jak obserwuję (możesz wrzucić w wyszukiwarkę i prześledzić), to Ideapady się pojawiają dość często, znajomi brali takiego ostatnio w czerwcu w okolicach tych 2,5k PLN, stąd z pierwszej ręki wiem jak się sprawy mają, bo im później dysk przekładałem i instalowałem system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, co się zaczyna znowu dziać z cenami elektroniki - nie spodziewałbym się szybko jakiś obniżek. Jeśli umiecie przykombinować, to polecam HP. Przede wszystkim, ideapad ma źle ogarnięte zawiasy, które przy częstym otwieraniu/zamykaniu klapy potrafią wywalić matrycę. To jest lapek do grania, czyli najlepiej aby stał na biurku i tyle. Średnio nadaje się na podróżowanie. Z Hp mogę polecić tego Paviliona https://www.x-kom.pl/p/666337-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i5-10300-8gb-512-gtx1650ti.html

Fakt, że cena przekracza budżet, ale tak jak mówiłem - trzeba kombinować 😉 i w sumie nie trzeba daleko szukać, bo wystarczy sobie ogarnąć voucher od HP, w którym dostaje się cashback. Ta promocja to już trwa z rok, ale nie wszyscy o niej wiedzą - swoją drogą, na pepperze często się o niej mówi jak ktoś wrzuca HP. Tu masz linka, o co chodzi z tym cashabckiem https://h41201.www4.hp.com/WMCF.Web/Dispatcher.aspx?action=terms&country=pl&language=pl&program=1952&simdate=2016-12-31&ocugid=1950

Najlepiej, to coś brać z 1660Ti, ale tu już trzeba szykować dodatkowe 1000zł. Ja bym szykował, jak znajomy nie chce za jakiś czas zmieniać sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale trochę trzeba dołożyć. 
Za 2800zł masz fajnego Lenovo z szybkim 6-rdzeniowym Ryzenem, 8GB pamięci RAM, które możesz rozbudować w przyszłości i grafiką GTX1650. Dysk o pojemności 256GB -> https://www.komputronik.pl/product/715272/lenovo-ideapad-3-15arh-gaming-82ey00e0pb-.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 08:23, Leavanny napisał:

Niestety, ale trochę trzeba dołożyć. 
Za 2800zł masz fajnego Lenovo z szybkim 6-rdzeniowym Ryzenem, 8GB pamięci RAM, które możesz rozbudować w przyszłości i grafiką GTX1650. Dysk o pojemności 256GB -> https://www.komputronik.pl/product/715272/lenovo-ideapad-3-15arh-gaming-82ey00e0pb-.html

Od ręki 100 zł taniej Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 Ryzen 5/8GB/256 GTX1650 https://www.x-kom.pl/p/659647-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-ryzen-5-8gb-256-gtx1650.html Już nie wspominając że był za 2499 zł

Edytowane przez Stever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...