Skocz do zawartości
trueneo

Monitor 27" do 2k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jaki monitor możecie polecić w cenie do 2k PLN (możliwe odstępstwo). Monitor potrzebuje głównie do pracy (dokumenty, xls), internet, netflix oraz weekendowe granie (stracraft 2, civ 6, gta 5, COD itp). Zależy mi na jak najlepszej jakości matrycy do codziennej pracy (scrolowanie tekstów, stron www).

Wstępnie myślałem o rozdzielczości 2k i przekątnej 27" (ograniczona ilośc miejsca na biurku). Mój faworyt to GL850-B.

Monitor przed zakupem sprawdzę fizycznie w sklepie.

Dzięki za pomoc w wyborze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema starz mam słaby ale napiszę co sam kupiłem i jestem zadowolony, polecił bym ASUS TUF VG27AQ
generalnie do użytku hybrydowego jest idealny, zresztą są recenzje na YT,
Dlaczego kupiłem ? Z racji że nie cierpię srebrzystej czerni na IPSach, tutaj po małej zabawie opcjami uzyskałem efekt godny polecanie zwłaszcza jeśli ktoś siedzi po nocach.
Wydałem 350euro jakieś 1600 pln pozdrawiam

Edytowane przez Rafal1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, topdog napisał:

Trochę nie rozumiem, ASUS TUF VG27AQ to monitor IPS a kupiłeś go bo nie lubisz srebrzystej czerni na IPSach ale udało ci się pozmieniać opcje ???

Skonfigurowałem z tutorialu, przy minimalnej jasności użytkowanie w nocy naprawdę daje rade, ips glow nie wali po oczach ale to akurat jest loteria, a dzięki dużemu kontrastowi ma naprawdę dobrą czerń, porównywałem z MSI w sklepie i tam przy kontraście coś około 800 albo się mylę srebrzystość matrycy widoczna była gołym okien ofc jeśli postawimy oba monitory obok siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafal1987 napisał:

Siema starz mam słaby ale napiszę co sam kupiłem i jestem zadowolony, polecił bym ASUS TUF VG27AQ
generalnie do użytku hybrydowego jest idealny, zresztą są recenzje na YT,
Dlaczego kupiłem ? Z racji że nie cierpię srebrzystej czerni na IPSach, tutaj po małej zabawie opcjami uzyskałem efekt godny polecanie zwłaszcza jeśli ktoś siedzi po nocach.
Wydałem 350euro jakieś 1600 pln pozdrawiam

ciekawa propozycja. przyjrzę się jej dokładniej. Ciekawe jak wypada na tle LG GL850-B. 

Czy do moich zastosowań nie lepszy byłby monitor 4K? Tylko czy w 27" ma to sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, czym różni się monitor LG GN880-B od GN88A-B? W xkom jest teraz promka na 88A. Zależy mi na ramieniu Ergo które jest w zestawie więc mój wybór rozgrywa się już między tymi modelami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam i polecam Dell U2718Q. Zdecydowanie warto zapłacić za ekran 4k. Już nigdy nie wrócę do monitorów o mniejszej rozdzielczości. To zupełnie inny komfort pracy. Zamówiłem kilka takich monitorów do biura, a jeden użytkuję w domu. Wszystkie sprawują się bardzo dobrze po ok 2 latach od zakupu. Nie zauważyłem żadnych wypalonych pikseli w tych egzemplarzach, które zamówiłem. Mam nadzieję, że nie będą miały przypadłości innych monitorów Dell o rozdzielczości HD, w których po kilku latach zaczęły wypalać się piksele.

W temacie IPS i poświaty - nie wiem czy taki problem istnieje w tym modelu. Nigdy nie pracuję w nieoświetlonym pomieszczeniu. To niszczy wzrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tą iiyamę -> https://www.komputronik.pl/product/719900/iiyama-g-master-gb2770qsu-b1.html

Monitor na matrycy IPS o rozdzielczości 2560x1440px z odświeżaniem 165Hz. Masz Freesync Premium Pro, 0.5ms i jak na taką matrycę, to nieźle odwzorowane kolory i bardzo ładne kąty widzenia. Do tego pełna regulacja i funkcja pivot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał teraz kupować monitor, tez brałbym 4k. Obecnie pracuje na wqhd, sporo tekstu, katalogów z częściami i innych pdfów.

Tak to z 4k za okolo 2k PLN, to masz dwa modele LG https://www.x-kom.pl/p/523891-monitor-led-27-lg-27ul850-w-4k-hdr.html
https://www.x-kom.pl/p/643514-monitor-led-27-lg-ultrafine-27un880-b-ergo-4k-hdr.html

Oba mają matrycę 350 nitów, 60hz i regulację wysokości. Wiadomo, drugi ma to fikuśnę ramię. A na HDR to i tak nie ma co patrzeć, bo i tak nigdy się nie uzyska takiego pełnego HDRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...