Skocz do zawartości
Chloru

Nowy monitor - szukam inspiracji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Do tej pory używam i jestem zadowlony z Asusa MG279MQ (WQHD, 144 Hz, IPS). Tak ma trochę nierówne podświetlenie, tak ma trochę BLB. Wszystko widać na ciemnym tle ale TTTM i się pogodziłem. Komputer raczej OK - 5800x/3070/16 GB RAM. 

 

Zastanawiam się nad upgrade monitora. Jedno wymaganie, żeby nie było gorzej niż jest teraz. 😉 Zależy mi na VESA, 100+ Hz, przyzwoitych kolorach, koncentratorze USB, głośnikach. Format i rozdzielczość do negocjacji. – Biorę po dwieście złotych od każdej drużyny i słucham państwa! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ile chcesz wydać, ani jakiej wielkości potrzebujesz monitor. 
Ja odkąd jestem na 21:9, to nie widzę sensu wracać do mniejszych i mniej panoramicznych ekranów, także śmiało mogę polecić Ci to samo. 
Ja kupiłem sobie taką iiyamę -> https://www.komputronik.pl/product/692541/iiyama-g-master-gb3466wqsu-b1.html

Podświetlenie idealne, BLB prawie niewidoczne. Do tego matryca VA zapewniająca świetne kolory, prawdziwą czerń i o dziwo naprawdę niezłe kąty widzenia. Do tego masz 144hz. Powiesić go możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 13:20, Chloru napisał:

Do tej pory używam i jestem zadowlony z Asusa MG279MQ (WQHD, 144 Hz, IPS).

W takim razie celuj w jakieś 4K IPS 144 Hz ;) Tak serio, to jak jesteś zadowolony to nie zmieniaj, bo i po co?

3 godziny temu, Leavanny napisał:

Do tego matryca VA zapewniająca świetne kolory, prawdziwą czerń i o dziwo naprawdę niezłe kąty widzenia. Do tego masz 144hz. Powiesić go możesz.

"Prawdziwą czerń" to ma OLED. VA ma lepszą czerń niż IPS. Kolory i gamma pod kątem na VA się zmieniają (co NIE następuje na IPS). W ciemnych rejonach jest dłuższy czas reakcji od IPS.

Przesiadka z IPS na VA to ryzyko i zamiana jednych wad na inne. Ja bym radził przesiadkę z IPS na lepszy IPS.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kyle napisał:

W takim razie celuj w jakieś 4K IPS 144 Hz 😉 Tak serio, to jak jesteś zadowolony to nie zmieniaj, bo i po co?

3 godziny temu, Leavanny napisał:

Kaprys trochę. Z 4k zastanawiam się czy 3070 w razie czego pociągnie 4k. W AAA starczy mi te ~60 fps z synchronizacją. W CSGO raczej o fps sie nie martwię. Nie mam żadnego ciśnienia - zastanawiam się tak samo jak zastanawialem sie nad 5800x. Nie kupiłbym gdyby nie promocja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Leavanny napisał:

Nie napisałeś ile chcesz wydać, ani jakiej wielkości potrzebujesz monitor. 

Nie napisałem bo nie zakładam żadnego budżetu. Pewnie nie wydam 10k ale okolice 4-5 rozważam mocno jeżeli będzie dobry produkt, zauważę zmianę na plus itp. Tak jak pisałem wcześniej - to taki trochę kaprys. 

 

Jeszcze jedna rzecz mi przyszłą do głowy, która pomogłaby w organizacji miejsca pracy/rozrywki -> KVM i byłoby cudownie. 

Edytowane przez Chloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyło się na wersji ekonomicznej Dell S3422DWG. Katy widzenia nie robią mi różnicy bo i tak zazwyczaj siedzę przed monitorem i dodatkowo mam go na uchwycie więc zakres regulacji dość szeroki. Ustawiony wg zaleceń z reddit działa ok, smuzenia prawie nie widać. W zaraz odpaliłem po kolei cbp2077, ghostrunnera i cs go. Niestety nie mam miejsca żeby porównać 1 do 1 z Asusem MG279Q. Duży kontrast super wygląda w porównaniu do kilkuletniego ipsa. HDR w tej klasie to nie jest gamechanger ale trochę ożywia scenę - nie mam za dużo contentu więc tylko jakieś kawałki z netflixa albo YouTube.

Z RTX 3070 nie zauważyłem migotania obrazu przy włączonym Freesyncu poniżej 60 fps.

W tej klasie porównywałem z iiyama i Asusem. Byłem prawie przekonany do tego ostatniego ale wszystkie recenzje mówiły o wyraźnym smuzeniu więc się nie zdecydowałem.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...