Skocz do zawartości
cazukk

Dobór odpowiedniego monitora do karty graficznej gigabyte 1060 6gb

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

 

Jak w temacie mam pytanie odnośnie odpowiedniego monitora pod kartę graficzną gigabyte 1060 6gb na płycie głównej gigabyte z370P D3.
Generalnie chodzi o to że nie wiem ile hz będzie w stanie się wyświetlać na monitorze.
Jeśli chodzi o gry to wyciągam te 240-260 fps i zastanawiam się nad zakupem monitora z odświeżaniem 240hz,  Dell S2522HG
Druga opcja z odświeżaniem 144hz Acer Nitro VG240YSbmiipx
144hz z dobrym kablem HDMI słyszałem że jest możliwe ale jak to ma się z 240hz? 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

karta jest zgodna z specyfikacją displayport 1.4 czyli dla rozdzielczość FHD przy odświeżaniu 240 Hz, QHD przy 240Hz, 4K przy 120 Hz oraz 8K przy 30Hz, w teorii .

oraz dla HDMI 2.0b jest wsparcie dla 4k/60Hz, 1440p/144Hz, 1080p/240Hz 

czyli z dobrym kablem powinno działać i tu i tu, co do monitora czy jesteś w stanie odróżnić rozgrywkę w 144Hz zakładam 144FPS do 240Hz i 240FPS ? , może być ciężko zobaczyć czy odczuć różnice w płynności grania, i jest trochę rozstrzał cenowy po miedzy oba monitorami, nie jest to łatwe w dzisiejszych czasach ale przed zakupem monitora samemu warto  poszukać czy gdzieś można chwile posiedzieć i popatrzeć jak to obraz wyświetla również w grach, dla mnie elementem decydującym o zakupie monitora jest jak monitor wyświetla czcionkę czy jest jak żyleta czy trochę taka poszarpana  ... 

myślę ze można się trochę posiłkować, jest taki gość "Stilgar" udziela się na kanale Morele na YT.

a tu adres do jego tabelki z przetestowanymi monitorami 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KpfoLVZPIJ7nH9tcqf-8WnDvW0j0oTVVX3dv4qGK16U/edit#gid=837037667      

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 20:50, Mr.T... napisał:

Witam 

karta jest zgodna z specyfikacją displayport 1.4 czyli dla rozdzielczość FHD przy odświeżaniu 240 Hz, QHD przy 240Hz, 4K przy 120 Hz oraz 8K przy 30Hz, w teorii .

oraz dla HDMI 2.0b jest wsparcie dla 4k/60Hz, 1440p/144Hz, 1080p/240Hz 

czyli z dobrym kablem powinno działać i tu i tu, co do monitora czy jesteś w stanie odróżnić rozgrywkę w 144Hz zakładam 144FPS do 240Hz i 240FPS ? , może być ciężko zobaczyć czy odczuć różnice w płynności grania, i jest trochę rozstrzał cenowy po miedzy oba monitorami, nie jest to łatwe w dzisiejszych czasach ale przed zakupem monitora samemu warto  poszukać czy gdzieś można chwile posiedzieć i popatrzeć jak to obraz wyświetla również w grach, dla mnie elementem decydującym o zakupie monitora jest jak monitor wyświetla czcionkę czy jest jak żyleta czy trochę taka poszarpana  ... 

myślę ze można się trochę posiłkować, jest taki gość "Stilgar" udziela się na kanale Morele na YT.

a tu adres do jego tabelki z przetestowanymi monitorami 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KpfoLVZPIJ7nH9tcqf-8WnDvW0j0oTVVX3dv4qGK16U/edit#gid=837037667      

Przejrzałem listę i myślę, że zdecyduję się na Acer Nitro VG270UP, 27 cali 144 hz i rozdzielczość 2560x1440 a cena niższa od podanego przeze mnie Dell S2522HG. Jedyny minus to regulacja tylko góra-dół ale myślę że sobie z tym poradzę. 
Dziękuję za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie po prostu uchwyt. Ja też muszę korzystać z uchwytu, ale dla mnie to plus, bo podstawki od monitorów niekiedy zajmują sporo miejsca, a uchwyt jest na krawędzi zamocowany. Ten dokładnie bez problemu ogarnie 27" https://www.x-kom.pl/p/397640-uchwyt-do-monitora-art-l-15gd.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...