Skocz do zawartości
drunk

Nowy desktop

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakup nowego komputera. Urządzenie ma służyć do gier jak i amatorskiego renderowania krótkich filmów. Myślę o takim zestawie:

 

 

 

Płyta główna: Asus ROG STRIX x570-e Gamig

 

RAM: Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16

 

Zasilacz: Corsair RM750x 750W 

 

Procesor: AMD Ryzen 5 5600X, 3.7GHz, 32 MB

 

Obudowa: Fractal Design Define 7 Compact TG 

 

Monitor: Asus TUF Gaming VG27AQ

 

Karta graficzna: Asus Dual GeForce RTX 2060 Gaming Evo OC 6GB GDDR6

 

plus jakiś dysk SSD. Czy taki zestaw ma sens, czy warto jednak coś zmienić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę na coś na b550. Chyba, że masz powód aby dopłacać do x570. Ram na Cruciala 3600 cl 16. Jeżeli starczy budżetu to GPU na min. 3060.
Dodatkowo jakiś lepszy cooler niz OEM. Poszedłbym w np nowego Shadow Rock od bq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 już odpada po namyśle i tak, jak piszecie pójdę w 3080 od MSI Gaming. Nad obudową Meshify też myślałem ale wydawało mi się, że wersja Define będzie lepsza. Płytę chcę kupić z myślą pod mocniejszy procek w przyszłości stąd ta X570. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, drunk napisał:

2060 już odpada po namyśle i tak, jak piszecie pójdę w 3080 od MSI Gaming. Nad obudową Meshify też myślałem ale wydawało mi się, że wersja Define będzie lepsza. Płytę chcę kupić z myślą pod mocniejszy procek w przyszłości stąd ta X570. 

Tylko, że tu nie ma za dużej przyszłości 😄 AM4 ogarnie jeszcze max 1 serię. Później czeka cię zmiana na AM5. Samo AMD to ogłaszało jakiś czas temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...