Skocz do zawartości
jacekfuture

Jaki procesor do programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Programować to można na naprawdę "byle czym". Napisałem aplikację bazo-danową, z wspaniale skalującym się interface ( C# + WPF + XAML ), która łączyła się z serwerem MySQL i pierwsza wersja powstała na jakimś starym laptopie, chyba z okolic 2010r, z 4 GB RAM (więc pomyśl jak badziewny tam siedział procesor). Także do programowania, to współczesny Celeron będzie overkill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chcesz uczyć programowania to tak jak @Kyle napisał, można na czym kolejek co pociągnie notatnik 😉

Natomiast jeśli chcesz się pobawić w Java albo jakiegoś Androida, to już bardziej 4rdzenie/8wątków. Zabawki od Intellij potrafią wziąć wszystkie zasoby jakie masz. 

No ale wydaje mi się że cokolwiek współczesnego podoła Twoim wymaganiom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samego pisania kodu ( czy to notatnik czy jakieś IDE ) to wystarczy jakieś 2C pokroju Pentium Sandy Bridge lub wyżej .

Co innego kompilowanie - kompilacja kodu jakiegoś zaawansowanego programu czy gry to kompletnie inne wymagania niż kompilacja prostego programiku .

Na początek to najnowsze platformy Intela lub AMD z najtańszym cpu z danej platformy ( przeważnie to już jest 4/8 , czasami 4/4 ) .

Potem można wsadzić mocniejszy procek jak będzie taka potrzeba .

Do tego 16 GB ramu 3200 mhz .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 17:39, jacekfuture napisał:

Witam,

 

Zastanawiam się Jaki procesor do programowania wybrać. Czy macie może jakieś rady jak wybrać najlepszy? Sprawdziłem tutaj: https://futurecollars.com/pl/jaki-komputer-do-nauki-programowania/, ale szukam też innych opinii.

 

Pozdrawiam.

Jacek Future widziany ostatnio po wrzuceniu tego posta w tej samej minucie co rejestracja. Reklamuje firmę z Future na początku. Niezła kultura na tym forum, że i tak mu ktoś odpowiada. A ja myślałem, że to jakiś młodziak potrzebuje potwierdzenia że musi kupić gamingowy komputer do programowania jak to od lat jest ze studentami architektury itp. 😄

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...