Jump to content
jacekfuture

Jaki procesor do programowania

Recommended Posts

Programować to można na naprawdę "byle czym". Napisałem aplikację bazo-danową, z wspaniale skalującym się interface ( C# + WPF + XAML ), która łączyła się z serwerem MySQL i pierwsza wersja powstała na jakimś starym laptopie, chyba z okolic 2010r, z 4 GB RAM (więc pomyśl jak badziewny tam siedział procesor). Także do programowania, to współczesny Celeron będzie overkill.

Jak się chcesz uczyć programowania to tak jak @Kyle napisał, można na czym kolejek co pociągnie notatnik 😉

Natomiast jeśli chcesz się pobawić w Java albo jakiegoś Androida, to już bardziej 4rdzenie/8wątków. Zabawki od Intellij potrafią wziąć wszystkie zasoby jakie masz. 

No ale wydaje mi się że cokolwiek współczesnego podoła Twoim wymaganiom.

Do samego pisania kodu ( czy to notatnik czy jakieś IDE ) to wystarczy jakieś 2C pokroju Pentium Sandy Bridge lub wyżej .

Co innego kompilowanie - kompilacja kodu jakiegoś zaawansowanego programu czy gry to kompletnie inne wymagania niż kompilacja prostego programiku .

Na początek to najnowsze platformy Intela lub AMD z najtańszym cpu z danej platformy ( przeważnie to już jest 4/8 , czasami 4/4 ) .

Potem można wsadzić mocniejszy procek jak będzie taka potrzeba .

Do tego 16 GB ramu 3200 mhz .

• Upvote 1

W dniu 24.08.2021 o 17:39, jacekfuture napisał:

Witam,

Zastanawiam się Jaki procesor do programowania wybrać. Czy macie może jakieś rady jak wybrać najlepszy? Sprawdziłem tutaj: https://futurecollars.com/pl/jaki-komputer-do-nauki-programowania/, ale szukam też innych opinii.

Pozdrawiam.

Jacek Future widziany ostatnio po wrzuceniu tego posta w tej samej minucie co rejestracja. Reklamuje firmę z Future na początku. Niezła kultura na tym forum, że i tak mu ktoś odpowiada. A ja myślałem, że to jakiś młodziak potrzebuje potwierdzenia że musi kupić gamingowy komputer do programowania jak to od lat jest ze studentami architektury itp. 😄

• Upvote 3