Skocz do zawartości
wfmsiekierka

Karta Wi-Fi+bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Modernizuje komputer i po przełożeni wszystkiego do innej obudowy straciłem Wi-Fi i Bluetooth ponieważ były zintegrowane z obudową.

Muszę kupić coś aby mieć na powrót stracone funkcje. Proszę polecić coś co by rozwiązało ten problem.

Da się kupić coś sensownego w budżecie 100pln? Nie zależy mi na jakiś kosmicznych osiągach.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to nie jestem pewien o co pytasz.

Jeśli o sposób w jaki to ma być podłączone to chyba najprościej będzie po USB ale to chyba nie ma większego znaczenia. Komputer jest w serwisie i bym zamówił na adres serwisu i niech połączy. Płyta główna to Intel b360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest płyta główna. B360 to chipset, a intel jest producentem procesorów. Podaj konkretną nazwę płyty.

Patrz, tak wyglądają karty WiFi - tak wygląda karta na złączu PCI-E https://www.x-kom.pl/p/567819-karta-sieciowa-tp-link-archer-t5e-80211b-g-n-ac-1200mb-s-bt-42-wifi.html
USB, no to jak pendrive, ale z antenką.

Może masz płytę glówną, która ma zintegrowane BT i WiFi, ale nie masz sterowników? Jakbyś podal konkretny model płyty, byloby wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz płytę glówną, która ma zintegrowane BT i WiFi, ale nie masz sterowników? Jakbyś podal konkretny model płyty, byloby wszystko jasne

Problem polega na tym że to było zintegrowane z obudową (anteny)
Wysłałem link od ciebie do serwisu z zapytaniem czy to będzie odpowiednie i zapytałem o płytę główną. Czekam na odpowiedź.
A to link do komputera który posiadam:
https://www.x-kom.pl/p/567819-karta-sieciowa-tp-link-archer-t5e-802-11b-g-n-ac-1200mb-s-bt-4-2-wifi.html

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia , od kiedy samo Wifi i BT jest zintegrowane z budą .

Tam masz conajwyżej anteny , same układy za to odpowiedzialne są albo na płytach głównych albo w dodatkowych kartach usb/pci-e .

I podałeś link do karty Wifi+BT a nie komputera .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia , od kiedy samo Wifi i BT jest zintegrowane z budą .
Tam masz conajwyżej anteny , same układy za to odpowiedzialne są albo na płytach głównych albo w dodatkowych kartach usb/pci-e .
I podałeś link do karty Wifi+BT a nie komputera .
Link do komputera podałem ja a kolega link do karty. Wszystko się zgadza(tylko czekam na odpowiedź z serwisu czy to będzie pasować)Tak według mnie bo się nie znam i stąd pytam.
Możesz wypowiedź się konstruktywnie i pomożesz w kłopocie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopot jest taki ze mylisz pojęcia,podałeś link do karty sieciowej, a nie do komputera, a wróżek u nas nie ma na forum podaj specyfikacje komputera jak nie znasz weź ja z serwisu, wtedy jesteśmy wstanie pomoc. W jakim Celu była wymiana budy
@reyden-a wypowiedz byłą bardzo konstruktywna i merytoryczna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopot jest taki ze mylisz pojęcia,podałeś link do karty sieciowej, a nie do komputera, a wróżek u nas nie ma na forum podaj specyfikacje komputera jak nie znasz weź ja z serwisu, wtedy jesteśmy wstanie pomoc. W jakim Celu była wymiana budy
[mention=1686]reyden[/mention]-a wypowiedz byłą bardzo konstruktywna i merytoryczna,
Sorry, nie zauważyłem że podałem zły link,już to naprawiam

https://www.x-kom.pl/p/539662-desktop-asus-rog-strix-gl10cs-i5-9400f-16gb-512.html

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten nowy komputer ?
W opisie jak byk masz że jest Wifi i BT , chyba że to ten stary był .
Na 99% Wifi / BT było zintegrowane na płycie , na budzie były tylko anteny .
Tak to ten komputer, Wi-Fi i Bluetooth działało bez problemu. Wysłałem go do serwisu w celu wymiany obudowy i między innymi dostałem taką wiadomość:

wifi nie bedzie bo antena od karty jest zintegrowana z obudowa... nie ma jak podlaczyc do karty wifi na plycie innych anten... a koncowki kabli od anten sa z tego co widze laczone na stale z karta wifi...
No niestety tak to jest w gotowcach.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu kup nową kartę Wifi i tyle , może być ta zalinkowana przez roar.RAR , w zestawie masz też BT , będzie pasować - w serwisie ci ją zamontują jak sam nie wiesz jak to zrobić .
Tak zaproponowałem to rozwiązanie i taką dostałem odpowiedź:

Sieciowka na pci-e moze sie nie zmiescic, bo slot jest bardzo blosko slotu karty graficznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...