Skocz do zawartości
A7x

Monitor do pracy biurowej 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Poszukuję dobrego monitora do pracy biurowej w domu.
Potrzebuję jednego większego monitora, który ma spełniać zadanie jak za 2 stojące obok siebie. 
Ważne, żeby matryca była przyjazna dla oczu. Wszelkie aspekty gamingowe są dla mnie zbędne: do gier mam osobny sprzęt. 

Dane techniczne, jakie sobie wstępnie wymarzyłem:

Do 1500,00zł 
75 Hz lub więcej
Wielkość: 27"+, może być i 32.
Proporcje: 21:9?
Rozdzielczość: 1440p? 

Będę wdzięczny za typy, rady. 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21:9 to ultrapanorama , 3440x1440 ew. 2560x1080 . pomijam 3840x1600 czy 5120x2160 bo to uber drogie .

Przy 2560x1080 masz do wyboru monitory 29" / 29.5" i 34" , na morele prawie większość to 75 hz , powyżej to tylko 4 modele tylko są .

Ceny od 700 zł wzwyż .

3440x1440 to 34+ " z czego dominuje 34" , w dodatku w budżecie mieści się tylko Samsung S34J550 za 1 421 zł z morele , matryca VA i odświeżanie 75 hz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, zweryfikuję tego Samsunga.
Zastanawiam się jeszcze, czy warto rozwać opcję zakrzywionego ekranu przy takiej proporcji? Byłoby to chyba nieco bradziej komfortowe, pytanie tylko jak będzie zachowywał się tekst przy zakrzywionym ekranie: nigdy nie miałem z tego typu monitorem do czynienienia. 

Monitor będzie dla Żony, która pracuje nad różnego typu dokumentacją, w tym tabele exel'a, komunikatory różnego typu. 
Będzie na tym jednym monitorze musiała zmieścić np 2-3 tabele podzielone na ekranie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa pytania:

1.Czy monitor wielkości 34'', 21:9 ma sens na biurku o szerokości 60cm? Nie będzie za blisko? 

2. Warto eweentualnie zwiększyć budżet na Dell'a?

https://itnes.pl/monitory-dell-s-series/monitor-dell-curved-s3422dw-210-axkz-34-3440x1440-uwqhd-100hz-21-9-zakrzywiony-va-4-ms-czarno-srebrny.html?gclid=EAIaIQobChMIlY_vtdTY8gIVhrrVCh2EBAWiEAQYAyABEgLMd_D_BwE#specyfikacja

https://itnes.pl/monitory-dell-s-series/monitor-dell-curved-gaming-s3422dwg-210-azze-34-3440x1440-uwqhd-144hz-21-9-zakrzywiony-va-hdr-1-ms-czarny.html#opinie

Dodam jeszcze, że monitor będzie pracował w zestawie z laptopem. 
Nie potrzebuję fajerwerków, dlatego też zastanawiam się w którą stronę warto pójść.
Jak Żona pracuje na 2 monitorach na moim stanowisku, to narzeka, że musi przekrzywiać głowę w lewo do drugiego monitora, co wymusza nienaturalną pozycję. Tutaj chcemy ten efekt wyeliminować, stąd potrzeba 1 monitora, tak, żeby był nieco większy pulpit roboczy, niż np w monitorze 24". Zastanawiam się jednak, czy 34" to nie będzie już przesada. Może 30, albo 27 byłaby lepszym wyborem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wielkości i przy tym co robi jego żona to lepiej brać 34" 3440x1440 a nie 2560x1080 , ta pierwsza rozdziałka to większa przestrzeń robocza .

2560x1080 nadaje się do monitorów 27-29"

Co do wielkości ekranu vs. wielkość biurka , 34" to przeważnie szerokość 81-82 cm , trzeba rozważyć jak to będzie wyglądać i jak będziecie się z tym czuć gdy monitor jest szerszy niż biurko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle opisałem samo biurko. Jego wymiary, to:
Szerokość: 120 cm
Głębokość: 60 cm

Obawiałem się, że monitor, szczególnie zakrzywiony będzie zajmował dużo miejsca na biurku o takiej głębokości, natomiast wychodzi, że zajmuje on tyle miejsca, co zwykły monitor (ok 20 cm).

Będę więc szukał jakiegoś 34" o rozdzielczości 3440x1440.

Rozważam mocno tego Dell'a: Dell Curved S3422DW, mam zaufanie do tej marki.
Zastanawiam się też nad matrycą VA czy IPS, szczególnie pod kątem negatywnego wpływu na wzrok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę coś mniejszego niż 34", to bardzo fajny jest Nitro. Ma 1440p, 144 Hz i HDR. Wczoraj widziałem info, że jest w promocji w aplikacji x-komu za 1,5 tyś z kodem rabatowym acer-app

https://www.x-kom.pl/p/634544-monitor-led-27-acer-nitro-xv272ukvbmiiprzx-agilesplendor-ips.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ananas napisał:

Jeśli bierzesz pod uwagę coś mniejszego niż 34", to bardzo fajny jest Nitro. Ma 1440p, 144 Hz i HDR. Wczoraj widziałem info, że jest w promocji w aplikacji x-komu za 1,5 tyś z kodem rabatowym acer-app

https://www.x-kom.pl/p/634544-monitor-led-27-acer-nitro-xv272ukvbmiiprzx-agilesplendor-ips.html

 

Do biura? Więcej dadzą ostrzejsze i gładsze czcionki w Word/pdf/exel/www ( czyli 4K na 27" , które kupi taniej niż Twoja propozycja) niż 144Hz przy większym pikselu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl czy może nie warto odłożyć kilku stówek więcej i wziąć coś lepszego. Za 2300zł masz iiyamę 34 calową 21:9 - jeden z lepszych modeli i monitor, który wystarczy Ci naprawdę na długo. Też z odświeżaniem 144Hz, 1ms i FreeSync -> https://www.komputronik.pl/product/692541/iiyama-g-master-gb3466wqsu-b1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leavanny 
Fajny ten monitor, ma dobre parametry, wezmę go pod uwagę z pewnością. 
Z kodem BTS2021 ten monitor wychodzi 2100,00 zł, na dodatek ma sporo pozytywnych opinii. 

@Damian,
Ten Dell ma niestety rozdzielczość full hd przy 27", co go niestety wyklucza. 

 

Dziękuję Wam za pomoc i wsparcie 🙂

Edytowane przez A7x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...