Jump to content
Doleginho

RTX A6000 a przepustowość PCIe gen3 vs 4

Recommended Posts

Cześć,
składam stację roboczą która w bardzo dużym stopniu wykorzystywała będzie pamięć na karcie graficznej. Chcę wykorzystać Ryzena 5950x i teraz pytanie co do przepustowości PCIe i RTXa A6000: czy będę w stanie zapchać szynę pamięci zestawem dwóch A6000? Drugie pytanie co do szyny, będę używał dysków m.2, wiem że złącze najbliżej gniazda procesora ma zarezerwowane 4 linie. Czy jeśli wezmę dwa dyski m.2 pcie gen 3 to czy one podzielą się tą szyną czy zaczną już zapychać szynę x16?

Widziałem testy dla 3090 i że w grach czy benchmarkach nie ma różnicy, jednak to nie jest takie samo zastosowanie a karta, mimo że odpowiednikiem, nie jest identyczna.

Wiem, że jest TR ale on będzie siedział w drugiej stacji a tutaj potrzebuję mocnego jednego rdzenia.

16 minut temu, masin napisał:

karty za 50 tyś i cywilny CPU ... ???

Tyś tyś, tak jak napisałem, jest potrzeba jednego mocnego rdzenia, a nie mam komfortu możliwości czekania w nieskończonośc na nową generację TR którą ciągle przekładają.

19 minutes ago, Doleginho said:

Tyś tyś, tak jak napisałem, jest potrzeba jednego mocnego rdzenia, a nie mam komfortu możliwości czekania w nieskończonośc na nową generację TR którą ciągle przekładają.

no rozumiem , jeżeli karty mają liczyć w sensie liczyć jak np: Rendering to nic nie powinieneś zapchać , ludzie mają zamontowane po 3 szt RTX 3090 który ma bardzo podobną specyfikację i wszystko działa bez problemu. Dobra płyta na odświeżonej rewizji X570 i wszystko powinno śmigać.