Skocz do zawartości
Grzechu

Cyfrak w granicach 600zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam małą prośbę: moglibyście mi doradzić jaki aparat cyfrowy kupić w granicach 600zl?

Na pewno powiecie, że za taką kasę nic dobrego nie dostanę, ale ja potrzebuje cyrfaka!

Najlepiej gdyby był z wewnętrzną ładowarką, a nie na "paluszki" czy inne bateryjki,

no i wyświetlacz by się przydał jakiś np. 1.5" a o fleshu nie wspominając :D

Proszę o poradę :!:

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600 zł to szczerze ale nic nie ma sensowanego i to jeszcze z LCD. Za około 900zł masz Minoltę E223, z teo c ludzie mówią aparacik świetny jak na swoją cenę,a co najważniejsze za 900 zł dostajesz zoom optyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cene (a raczej nawet ponizej 500) dostaniesz super aparat, jakim jest Mercury 2.1 MPIX

 

http://www.kobian.com/products.php?productid=207

 

HP Photosmarty 320 porownywalem wlasnie z tymi i wychodza znacznie gorzej, nie dosc ze drozsze to jeszcze gorsze fotki robia to jeszcze maja mniej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez bym proponowal tego mercury ... albo mustek gsmart mini 3 czy jakos tak ;) byl o nim wczoraj topic mozesz zobaczyc zdjecia ...

Ale jak mialbym kupowac aparat to wolalbym dolozyc te 300zl i miec porzadny aparat z zoomem optycznym np. ta minolte e223 ... reed taka ma i byl kiedys o niej topic sa zdjecia ... aha i o tym mercury tez byl topic ... nic tylko SZUKAJ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600 zł to szczerze ale nic nie ma sensowanego i to jeszcze z LCD. Za około 900zł masz Minoltę E223, z teo c ludzie mówią aparacik świetny jak na swoją cenę,a co najważniejsze za 900 zł dostajesz zoom optyczny.

powiedzmy sobie szczerze ze blizej 1000 niz 900 oczywiscie mowa o aukcjach z allegro, bo nie ma mozliwosci kupic takiego aparatu za 900 i to w pelni legalnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe 900zl nie jest w granicach 600zł :D

A co do mercurego to może Mercury deluxe classic 3.1Mpx :?:

Potrzebuje cyfraka na "gwałt" więc prosze o dalsze sugestie.

A słyszelście o cyfraku Yakumo 4 mega-image?

http://allegro.pl/show_item.php?item=14823260

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym yakumo nie slyszalem ... ale ten mercury 3.1 to sciema ... on robi zdjecia 2.1 ale potem interploruje je do rozdzielczosci 3.1 ... poczytaj te tematy o ktorych wspominalem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, no wlasnie 900 to nie 600 a Mercurego kupisz za 600 z pamiecia np SD 64 MB i niestety musisz dokupic akumulatorki i ladowareczke, ale w tej cenie moze sie zmiescisz, w zadnym innym wypadku sie nie zmiescisz, Yakumo... daj lepiej spokoj Mercury to sa najlepsze aparaciki w cenie ponizej 500 zlotych, mozesz mi wierzyc, zreszta za taka cene nie oczekuj cudow, ale Mercury jest tym, ktory pozwala na prawie wszystko, np nagrywanie dzwieku, czy np przegladanie zdjec na TV, niby nic a jednak wiele! albo np o przesluchanie nagran z samego aparatu, bo ma glosniczek, jesli chodzi o model 3,1 moim zdaniem jest gorszy od 2,1 po pierwsze dlatego ze 3,1 jest interpolowana

 

3.1 ma standardowo 2048x1536 interpolowana, 1600x1280, 800x600 a

2.1 ma standardowo 1600x1280, 1280x1024, 640x480

 

czyli wlasciwie to jest to samo a tak jestes w 3.1 zmuszony zawsze robic zdjecia minimum 1600, po za tym i wygladem nie rozni sie absolutnie niczym! a doplacasz sporo :lol:

 

zreszta nie patrz na to ile ma mpixeli, do zastosowan amatorskich czy zabawy 2,1 wystarcza, jesli chcesz bawic sie w cos wiecej to nie przeznaczaj 500 a 2500 :-) Powiedzmy sobie szczerze, ze do 1000 zlotych to raczej kazdy aparat to zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie dobrze nad ta Minolta - dorzucisz troche grosza, a aparat bedzie mozna nazwac aparatem, a nie zabaweczka z odpustu :) Ja nie widze sensu w wydawaniu 600PLN tylko dlatego, ze cos ejst potrzebne na juz ! Pozycz od kogos, wypros, zapracuj, wez kredyt i kup Minolte (ew. Canona w tej cenie jakiegos znajdziesz niezlego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe 900zl nie jest w granicach 600zł :D 

A co do mercurego to może Mercury deluxe classic 3.1Mpx  :?: 

Potrzebuje cyfraka na "gwałt" więc prosze o dalsze sugestie.

A słyszelście o cyfraku Yakumo 4 mega-image?

http://allegro.pl/show_item.php?item=14823260

Pozdro.

Wiem, że nie ja tylko proponuje. Żebyś sobie póżniej w brode nie pluł :-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600 zł to szczerze ale nic nie ma sensowanego i to jeszcze z LCD. Za około 900zł masz Minoltę E223, z teo c ludzie mówią aparacik świetny jak na swoją cenę,a co najważniejsze za 900 zł dostajesz zoom optyczny.

powiedzmy sobie szczerze ze blizej 1000 niz 900 oczywiscie mowa o aukcjach z allegro, bo nie ma mozliwosci kupic takiego aparatu za 900 i to w pelni legalnie :lol:

Przekonamy się ? Jak mam rację to stawiasz flaszke :-D. No więc:

 

Np. tutaj: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7038

Nie chcę mi się wiećej szukać, ale jak widzisz pomyliłeś się :-).

 

Update: www.aparatycyfrowe.pl

1)Minolta Dimage E 223 + pokrowiec minolta 999.00 zł

2) http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=38976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonamy się ? Jak mam rację to stawiasz flaszke :-D. No więc:

 

Np. tutaj: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7038

Nie chcę mi się wiećej szukać, ale jak widzisz pomyliłeś się :-).

 

Update: www.aparatycyfrowe.pl 

1)Minolta Dimage E 223 + pokrowiec minolta 999.00 zł

2)http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=38976

Zgoda, masz calkowita racje stawiam flache, :-) ale porozmawiajmy tez o czym innym, tym co jest wazniejsze, chodzilo mi o to ze w "normalnym" przecietnym sklepie kupisz blizej 1000, a ze zawsze znajdzie sie taniej, no pewnie ze tak, jak ktos gwizdnie sprzeda i za 700, zreszta akurat ten model jest kiepski na porownanie, wez np Canona PS G3 za 3333 w komputroniku i za 2500-2800 allegro - wlasnie o to mi chodzilo - dlatego napisalem ze cena jest RACZEJ blizsza 1000 niz 900, moze powinienem napisac to inaczej ze cena POWINNA byc blizsza 1000, to ze komputronik sprzedaje za 941, nie wnikam, ale nie ma sensu sie sugerowac tylko i wylacznie cena. Wiesz jak to jest np w auchan czy realach, daja cene na ulotce nawet nizsza niz cena zakupu np na TV a maja taki 1, ludzi przyleci 500...

Powiedz mi kto dzis kupuje zywnosc w naszym polskim sklepie?

 

Nie zawsze ilosc idzie w parze z jakoscia, komputronik, ok, ale wiesz ja np pamietam jak stalem w Macro po IBMy za 2999 z 15 cali LCD ktore warte byly wtedy 6 tys, nie wnikam skad Macro je mialo, ale na pewno nie bylo to legalne... ja w swoim pudelku znalazlem komp i pociete kawalki drewna 8O 8O a sprzedane byly wszystkie od godziny 6:00 do godziny 6:01

 

Jesli chodzi o cene w komputroniku 941 zlotych jest raczej, ok - komputronikowi bym zaufal - ale np te 909 co ktos wyszukal to juz "kombinowanie", komputronik ma tu najnizsza cene i nie wnikam ile na tym zarabia i czy zarabia w ogole, jednak cena musi miec swoje uzasadnienie, aparat jest zbyt nowy i ciezko jest powiedziec ze 100% pewnoscia o cenie, ceny nowych rzeczy czesto poczatkowo sie bardzo wahaja.

 

Dlatego zaznaczam ze nie zawsze poszukiwanie najnizszej ceny ma sens, czasami niska cena daje wiele do myslenia, Mercury? na allegro poczatkowo byla cena 550, 500, pozniej 490,480,470,460,450,440...

 

Tak sie sklada ze 440 to juz cena tak niska, ze jest to normalne wyzbywanie sie, sprzedawanie wg reguly, lepiej sprzedac z zyskiem 20 zlotych niz nie sprzedac wcale, a taka regula w handlu, prowadzi do... ja nawet nie powiem do czego...

 

Dobry handel to handel w ktorym sie zarabia, firmy/osoby ktore sprzedaja aby zarobic 20 zlotych, niszcza rynek i nie ma pozniej nic dziwnego ze w momencie kiedy przychodzi im np reklamowac taki aparat, zaczynaja odwracac plecy, bo ja tez za zarobione 20 zlotych nie robilbym sobie klopotu. W zysku ktory sie placi sprzedawcy musi byc odpowiednio wszystko skalkulowane, takie zjezdzanie cenowe swiadczy tylko o tym, ze sprzedawca powinienen handlowac ziemniakami a nie komputerami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falcon - słucahj nie uzbieram więcej niż 700zł i nie kupuje tylko dlatego, że jest mi potzrebne na już - choć jest więc twoje argumenty są bezpodstawne jeśli chodzi o twoją wypowiedz. Naprawdę jeśli miałbym więcej kasy to wydałbym na coś lepszego, ale nie mogę max. to 700zł

Czyli póki co Mercury 2.1Mpx + dodatkowa pamięć.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, pewnie ze tak, a z reszta to nie tylko zalezy od tego czy bys uzbieral czy nie, ja np na cyfrowe nie wiem czy dalbym wiecej niz 500 i basta, pewnie ze jak ktos sie interesuje fotografia czy zawodowo to i nawet 3 tysiaczki wyda, ale wlasnie o to chodzi, kazdy jest inny i kazdy ma inne potrzeby a przeciez nie mozna miec wszystkiego the best :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pogadałem z Matką i mam max 1000zł :!: i to musi starczyc na aparat +dodatkowa pamięć. więc co radzicie :?: .

Cyfraka musze mieć najpóżniej w srodę a na allegro nie jestem zarejestrowany, a mój kumpel ktory jest wyjechał na wakacje.

Pozdro.

Update: a co powiecie o cyfraku firmy pentagram Photon 33-zoom3 :?: :?: :?:

Ma 32MB i 3.21Mpx i mam go na miejscu bo go widziałem niedawno w Chojnickim Vobis'ie

Jak sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuuuuuu zmienia sie postac rzeczy :lol: :lol: :lol: a moze cyfrak Merc 2.1 + cos jeszcze? np graficzka? masz kase nie musisz od razu kupowac za wszystko.

 

Jak juz masz zamiar wydac 1000 zlotych to przede wszystkim sam sie bardzo dobrze zastanow do czego zamierzasz stosowac aparat.

 

Np ja kupilem merca 2.1 i powiem Ci ze i tak nie korzystam ze wszystkich jego mozliwosci, po pol roku uzywania jestem 100% przekonany ze na dzien dzisiejszy nie zaluje wydanych pieniedzy i ze to jest aparat ktory mnie wystarcza i ze nie ma takiego aparatu ktory bylby dla mnie "odpowiedniejszy" - oczywiscie nie jest powiedziane ze gdybym kupil Minolte czy nawet aparat za 3 tys to nie wykorzystalbym jej mozliwosci, ale chodzi o to ze wowczas wydalbym tez wiecej kasy, ktora to wolalem wydac na cos innego.

Np ostatnio robilem zdjecia z jakies 2 tygodnie temu, nawet nie chce mi sie podpiac go obecnie do kompa bo pracuje i nie mam czasu na zdjecia, a na poczatku praktycznie bralem go wszedzie ze soba :lol: i robilem zdjecia wszystkiego co sie rusza i nie rusza :lol: zdecyduj sie zatem do czego ten aparat i wyobraz sobie jak z niego bedziesz korzystal na codzien, jak widzisz to nie musi wygladac tak ze korzysta sie z aparatu 5 razy dziennie, dla mnie cyfrowka = zabawa + relax, jesli dla Ciebie tez, lepiej zrobisz zaoszczedzajac i np kupujac wieksza karte pamieci - czesto np jezdze na wycieczki i wowczas z niego korzystam, tymbardziej musisz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage ze aparaty bardzo traca w chwili obecnej na wartosci ze wzgledu na duzy postep w tej dziedzinie. Raz kupiony aparat za rok moze byc juz nic nie wart. Jesli to wszystko wezmiesz pod uwage na pewno bedziesz zadowolony z zakupu jakikolwiek by to nie byl aparat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem o tym Pentagram Photonie, ale to juz zupelnie inna klasa nic Merc 2.1

 

Tu jest opis http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&l...h=1&nrarch=1175

 

jak mowilem, decyzja nalezy do Ciebie, ten jest na 100% lepszy od Mercurego, ale cena jest ponad 2 razy wyzsza, wiec to nie mozna nawet porownywac.

 

porownanie wspomniana Minolta vs wspomniany Pentagram - trudno powiedziec, w Pentagramie podoba mi sie ze jest na karty CF - tansze i w standardzie ma 32 MB, natomiast nie podoba mi sie wspomniana jakosc wykonania tych Pentagramow, no i mysle ze Minolta robi jednak lepsze aparaty. Trudno powiedziec. Moja opinia jest raczej bardzo ogolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal obstaje przy tym, ze jesli masz 1000 , to kup cos Canona/Minolty :D Dobra, ja sie nie wypowiadam juz w tym temacie, bo wlasnie kupilem cyfraka za 2800 (damn pol roku zbierania kasy) i jestem lekko zboczony na punkcie fotografii :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600 zł to szczerze ale nic nie ma sensowanego i to jeszcze z LCD. Za około 900zł masz Minoltę E223, z teo c ludzie mówią aparacik świetny jak na swoją cenę,a co najważniejsze za 900 zł dostajesz zoom optyczny.

powiedzmy sobie szczerze ze blizej 1000 niz 900 oczywiscie mowa o aukcjach z allegro, bo nie ma mozliwosci kupic takiego aparatu za 900 i to w pelni legalnie :lol:

Ja go kupiłem za 880zł wpełni legalnie z fakturą i 2 letnią gwarancją.

Tu masz link http://www.allegro.pl/show_item.php?item=13947945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go kupiłem za 880zł wpełni legalnie z fakturą i 2 letnią gwarancją.

Tu masz linkhttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=13947945

nie chce mi sie za bardzo rozmawiac natemat mailtronica, Polska gwarancja to 1 rok, zadzwon do Minolty i spytaj sie dlaczego zakup w Mailtronicu nie jest w pelni legalny mysle ze otrzymasz badrzo wyczerpujaca odpowiedz, albo wlasciwie to jak chcesz sie przekonac w pelni o legalnosci zakupu udaj sie do Urzedu Skarbowego, mysle ze wszystko sie wyjasni :lol: .

 

GWARANCJA

Realizowana przez firmę - Mailtronic Global Ltd.

 

(Mailtronic Global Ltd. z siedzibą w Niemczech

zajmuje się handlem wysyłkowym produktów z branży komputerowej , fotograficznej i telekomunikacyjnej)

 

FAKTURY

 

Na zakupione u nas produkty wystawiamy fakturę w EURO

 

która jest zarazem dokumentem gwarancyjnym

 

Po zakończonej licytacji proszę dokonać potwierdzenia zakupu.

Czas oczekiwania na przesyłkę od 3 - 14 dni od momentu otrzymania wpłaty na konto lub potwierdzenia wpłaty z Escrow PayU.

 

Tu masz strone swojego gwaranta... http://mailtronicglobal.com/ mysle ze bogactwo strony daje wiele do myslenia, ja bym tam nie kupil nawet i za 600...

 

Jednoczesnie nadmieniam ze wg obowiazujacego prawa w Panstwie Polskim wraz z dniem 01.01.2003 weszla ustawa, ktora wyraznie mowi iz sprzedaz bez chocby np. polskiej instrukcji jest zabroniona, (wiem ze mailtronic w biegu sobie dorabia takowe dokupuje takowe

 

Przesyłka ok. zgodnie z opisem. Zastrzezenia mam tylko do polskiej instrukcji - jakosc bardzo slaba wiec na biegu musialam kombinowac inna. Mimo to polecam

[Odpowiedź z:czw 12 cze 2003 01:23:35 CEST] Szanowny Allegrowiczu!

przedmiotem aukcji był aparat a nie instrukcja obsługi w języku polskim,która została dodana po zakończonej aukcji na życzenie - Gratis! Diękuję za neutralne podziękowanie za szczere chęci,a za nie najlepszą jakość instrukcji z góry przepraszam,no cóż taką udało mi się niestety na allegro zakupić.Z pozdrowieniami - Mailtronic

, kolejny powod dla ktorego jest nielegalna? Taki ze strona gwaranta nie spelnia norm, nie ma na niej nic napisane, gdzie support? itp gdzie sterowniki? to co to za gwarant w ogole? to chyba jest smieszne, rownie dobrze to tam moze byc zdjecie Britney Spears, a prawnie to nawet nie wiadomo czy taka firma istnieje, masz czytelny podpis? jesli nie to prawnie gwarancja jest niewazna gdzie masz te warunki zawartej gwarancji? kolejny taki ze masz gwarancje w obcym jezyku, a wlasciwie nawet nie masz gwarancji tylko fakture jeszcze w Euro, a masz potwierdzenie oplacenia cla i odprowadzenia podatku - masz takowe a chyba w przypadku posiadania sprzetu z zagranicy takowe trzeba miec, ale tego to akurat nie jestem pewien.

 

Kazdy (firma) moze wystawic gwarancje, albo 1000 gwarancji z okresem i do 50 lat i wraz z faktura i nijak to sie ma do legalnosci, poniewaz jednak chcialbym uniknac klotni, bardzo prosze o nie poruszanie tego plytkiego tematu. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt - już cię lubie bo mądzre mówisz.

Tak się zastanawiam czy ta minolta jest o tyle lepsza, żeby płacić 2 razy więcej za nią niż za tego mercurego :?:

Teraz już nie wiem sam :? Ta minolta i tak nie będzie robić zdjęć takiej jakości np. krajobrazu, żeby było można sobie tą fotkę na tapetę windy.

Jeśli ktoś miał styczność z obydwoma aparatami to proszę żeby się wypowiedział co przemawia na korzyść minolty żeby dopłacać te 450zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt - już cię lubie bo mądzre mówisz.

Tak się zastanawiam czy ta minolta jest o tyle lepsza, żeby płacić 2 razy więcej za nią niż za tego mercurego :?:  

Teraz już nie wiem sam :? Ta minolta i tak nie będzie robić zdjęć takiej jakości np. krajobrazu, żeby było można sobie tą fotkę na tapetę windy.

Jeśli ktoś miał styczność z obydwoma aparatami to proszę żeby się wypowiedział co przemawia na korzyść minolty żeby dopłacać te 450zl.

Tapete? Ja Ci moge podeslac zdjecia z Merca, jak dla mnie prawie wszystkie nadaja sie na tapety :-) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu: ja tez szukalem aparacika cyfrowego dobrego i jak najtanszego mialem na to przeznaczone 700zl ale jak popatrzylem na wybor w tej cenie to postanowilem poczekac pojechalem sobie do MediaMarkt stoi tak ladny komputerek na ktorym masz zdjecia robione w markecie danym sprzetem popatrzylem i stwierdzilem ze poczekam i kupie cos lepszego... kupilem HP 620 aparacik niby juz nie produkowany ale zdjecia w MM byly ladne i go kupilem uzywam go od tygodnia i prawde mowiac uwazam ze jest super nie kosztowal majatku wiec jak go nawet po gwarancji juz rozwale to trudno. Fakt w zestawie nie bylo ani akumulatorkow ani karty pamieci ale to sobie powoli dokupie. Powiem ci jedno nie kupuj zadnych kamer inetowych polaczonych niby z cyfrakami ja kupilem kiedys Creativa i praktycznie nadawal sie tylko jako kamera inetowa a jesli chodzi o fotki to szkoda gadac jeszcze jak robilo sie jakims obiektom z lampa i z bliska to jako tako ale i tak byly rozmyte. Teraz mam HP ludzie narzekaja ze HP powinno pozostac przy drukarkach a nie sie za cyfraki wzielo ale to jest zdanie osob ktore nie maja albo pojecia o tych aparatach albo sa profesjonalistami i sie czepiaja fotki wychodza bardzo ladnie aparacik sam sobie dobiera ostrosc itd ja jestem bardzo zadowolony jedyny mankament to to ze jest troche duzy. Ludzie narzekaja ze HP sa pamieciorzerne... hehe ja juz zrobilem ponad 100 fotek mam go od tygodnia uzywam lcd i jakos jeszcze jade na bateriach ktore dostalem w zestawie z aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...