Skocz do zawartości
Grzechu

Cyfrak w granicach 600zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przekonamy się ? Jak mam rację to stawiasz flaszke :-D. No więc:

 

Np. tutaj: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7038

Nie chcę mi się wiećej szukać, ale jak widzisz pomyliłeś się :-).

 

Update: www.aparatycyfrowe.pl  

1)Minolta Dimage E 223 + pokrowiec minolta 999.00 zł

2)http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=38976

Zgoda, masz calkowita racje stawiam flache, :-) ale porozmawiajmy tez o czym innym, tym co jest wazniejsze, chodzilo mi o to ze w "normalnym" przecietnym sklepie kupisz blizej 1000, a ze zawsze znajdzie sie taniej, no pewnie ze tak, jak ktos gwizdnie sprzeda i za 700, zreszta akurat ten model jest kiepski na porownanie, wez np Canona PS G3 za 3333 w komputroniku i za 2500-2800 allegro - wlasnie o to mi chodzilo - dlatego napisalem ze cena jest RACZEJ blizsza 1000 niz 900, moze powinienem napisac to inaczej ze cena POWINNA byc blizsza 1000, to ze komputronik sprzedaje za 941, nie wnikam, ale nie ma sensu sie sugerowac tylko i wylacznie cena. Wiesz jak to jest np w auchan czy realach, daja cene na ulotce nawet nizsza niz cena zakupu np na TV a maja taki 1, ludzi przyleci 500...

Powiedz mi kto dzis kupuje zywnosc w naszym polskim sklepie?

 

Nie zawsze ilosc idzie w parze z jakoscia, komputronik, ok, ale wiesz ja np pamietam jak stalem w Macro po IBMy za 2999 z 15 cali LCD ktore warte byly wtedy 6 tys, nie wnikam skad Macro je mialo, ale na pewno nie bylo to legalne... ja w swoim pudelku znalazlem komp i pociete kawalki drewna 8O 8O a sprzedane byly wszystkie od godziny 6:00 do godziny 6:01

 

Jesli chodzi o cene w komputroniku 941 zlotych jest raczej, ok - komputronikowi bym zaufal - ale np te 909 co ktos wyszukal to juz "kombinowanie", komputronik ma tu najnizsza cene i nie wnikam ile na tym zarabia i czy zarabia w ogole, jednak cena musi miec swoje uzasadnienie, aparat jest zbyt nowy i ciezko jest powiedziec ze 100% pewnoscia o cenie, ceny nowych rzeczy czesto poczatkowo sie bardzo wahaja.

 

Dlatego zaznaczam ze nie zawsze poszukiwanie najnizszej ceny ma sens, czasami niska cena daje wiele do myslenia, Mercury? na allegro poczatkowo byla cena 550, 500, pozniej 490,480,470,460,450,440...

 

Tak sie sklada ze 440 to juz cena tak niska, ze jest to normalne wyzbywanie sie, sprzedawanie wg reguly, lepiej sprzedac z zyskiem 20 zlotych niz nie sprzedac wcale, a taka regula w handlu, prowadzi do... ja nawet nie powiem do czego...

 

Dobry handel to handel w ktorym sie zarabia, firmy/osoby ktore sprzedaja aby zarobic 20 zlotych, niszcza rynek i nie ma pozniej nic dziwnego ze w momencie kiedy przychodzi im np reklamowac taki aparat, zaczynaja odwracac plecy, bo ja tez za zarobione 20 zlotych nie robilbym sobie klopotu. W zysku ktory sie placi sprzedawcy musi byc odpowiednio wszystko skalkulowane, takie zjezdzanie cenowe swiadczy tylko o tym, ze sprzedawca powinienen handlowac ziemniakami a nie komputerami...

Tak, ale różnica już 2000 zł w cenie, może tak do końca jechac. To może ja od razu walnę Sigme SD9 na matrycy FoveonX3 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych zdjęć od mrtnt mogę wywnioskować, że biorę minoltę jak tylko dostanę jakieś fotki przez ten aparat robione.

Jeśli ktoś ma ten aparat prosze o kilka fotek.

Tu macie link do zdjęć mrtnt - sami oceńcie. http://3.of.pl/strona/page_01.htm

PS mrtnt - masz ładnego psa :wink:

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go kupiłem za 880zł wpełni legalnie z fakturą i 2 letnią gwarancją.

Tu masz linkhttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=13947945

nie chce mi sie za bardzo rozmawiac natemat mailtronica, Polska gwarancja to 1 rok, zadzwon do Minolty i spytaj sie dlaczego zakup w Mailtronicu nie jest w pelni legalny mysle ze otrzymasz badrzo wyczerpujaca odpowiedz, albo wlasciwie to jak chcesz sie przekonac w pelni o legalnosci zakupu udaj sie do Urzedu Skarbowego, mysle ze wszystko sie wyjasni :lol: .

 

GWARANCJA

Realizowana przez firmę - Mailtronic Global Ltd.

 

(Mailtronic Global Ltd. z siedzibą w Niemczech

zajmuje się handlem wysyłkowym produktów z branży komputerowej , fotograficznej i telekomunikacyjnej)

 

FAKTURY

 

Na zakupione u nas produkty wystawiamy fakturę w EURO

 

która jest zarazem dokumentem gwarancyjnym

 

Po zakończonej licytacji proszę dokonać potwierdzenia zakupu.

Czas oczekiwania na przesyłkę od 3 - 14 dni od momentu otrzymania wpłaty na konto lub potwierdzenia wpłaty z Escrow PayU.

 

Tu masz strone swojego gwaranta... http://mailtronicglobal.com/ mysle ze bogactwo strony daje wiele do myslenia, ja bym tam nie kupil nawet i za 600...

 

Jednoczesnie nadmieniam ze wg obowiazujacego prawa w Panstwie Polskim wraz z dniem 01.01.2003 weszla ustawa, ktora wyraznie mowi iz sprzedaz bez chocby np. polskiej instrukcji jest zabroniona, (wiem ze mailtronic w biegu sobie dorabia takowe dokupuje takowe

 

Przesyłka ok. zgodnie z opisem. Zastrzezenia mam tylko do polskiej instrukcji - jakosc bardzo slaba wiec na biegu musialam kombinowac inna. Mimo to polecam

[Odpowiedź z:czw 12 cze 2003 01:23:35 CEST] Szanowny Allegrowiczu!

przedmiotem aukcji był aparat a nie instrukcja obsługi w języku polskim,która została dodana po zakończonej aukcji na życzenie - Gratis! Diękuję za neutralne podziękowanie za szczere chęci,a za nie najlepszą jakość instrukcji z góry przepraszam,no cóż taką udało mi się niestety na allegro zakupić.Z pozdrowieniami - Mailtronic

, kolejny powod dla ktorego jest nielegalna? Taki ze strona gwaranta nie spelnia norm, nie ma na niej nic napisane, gdzie support? itp gdzie sterowniki? to co to za gwarant w ogole? to chyba jest smieszne, rownie dobrze to tam moze byc zdjecie Britney Spears, a prawnie to nawet nie wiadomo czy taka firma istnieje, masz czytelny podpis? jesli nie to prawnie gwarancja jest niewazna gdzie masz te warunki zawartej gwarancji? kolejny taki ze masz gwarancje w obcym jezyku, a wlasciwie nawet nie masz gwarancji tylko fakture jeszcze w Euro, a masz potwierdzenie oplacenia cla i odprowadzenia podatku - masz takowe a chyba w przypadku posiadania sprzetu z zagranicy takowe trzeba miec, ale tego to akurat nie jestem pewien.

 

Kazdy (firma) moze wystawic gwarancje, albo 1000 gwarancji z okresem i do 50 lat i wraz z faktura i nijak to sie ma do legalnosci, poniewaz jednak chcialbym uniknac klotni, bardzo prosze o nie poruszanie tego plytkiego tematu. :x

Niebęde poruszał więcej tego tematu bo to tak naprawde nie ma sensu. Dopuki aparat się nie zepsuje to się nie przekonam. Gwarancje realizuje mailtronic którey mieszka 0,5h drogi ode mnie. Tak że wrazie czego do niego zawsze moge podjechać i wszystko załatwić. Instrukcje polską dostałem fakt że zkserowaną ale jednak. To są argumenty na obrone mailtronica. Zarazem nie jestem ślepy i zdaje sobie sprawe że kupowanie od człowieka na allegro to nie to samo co zakup w sklepie, zawsze istnieje ryzyko, sprawa faktury to że aparat został zakupiony w Niemczech, a nie w Polsce zawsze jest to jednak niedogodność. Tak można by wymieniać i wymieniać. Lecz jednak nie da się ukryć że kupując u niego aparat zaoszczędziłem na tamten dzień ponad 100zł które wydałem na zakup akumulatorków i ładowarki. Myśle że wszelkie dyskusje na ten temat są pozbawione celu. I niebędziemy drążyć tego tematu.

Pozdrowienia UfoK

Wracając do tematu to jutro postaram się umieścić jakieś zdjątka robione przez Minolte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia to jest tragedia. Obiekty znajdujące się w odległosci kilku metrów są rozmazane. To już mój Kodak CX4200 robi lepsze zdjęcia

nie no jak dla mnie bomba jest porownac Kodaka CX4200 do Mercury za 450 zlotych! Moje gratulacje! (a i nie podawajcie mi ceny na allegro bo mnie nie interesuje sprzet z niemieckiego sklepu) :lol: :lol: :lol: w sumie i tak ze nie porownales do G3 bo bym musial aparat do kosza wyrzucic :-)

 

A po za tym nie pisz ze zdjecia sa tragedia skoro mnie sie podobaja i jestem z nich zadowolony, zaprezentuj zdjecia swojego Kodaka to sie przekonamy czy w Kodaku sa lepsze... ale oczywiscie niech zgadne, nie masz, zapomniales, albo cos tam cos tam :-)...

 

a i najwazniejsze, zdjecia nie mialy byc prezentacja mozliwosci aparatu, tylko wlasnie ukazaniem ich wad Grzecho, np jak aparat nie lapie ostrosci kiedy trzesie sie reka, itd itp - specjalnie wybralem zdjecia na ktorych widac z czym aparat sobie nie radzi, zeby Grzechu nie byl pozniej zdziwiony, dzieki temu wlasnie wybral Minolte! ale teraz sam jestem zdziwiony hoho :-) teraz juz przynajmniej wiem czemu nikt nie zamieszcza zdjec :-) w obawie przed krytyka! :D

 

UFOK, ok bylebys byl zadowolony! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFOK, ok bylebys byl zadowolony!  :lol:

Prosze mi tu bez ironi. Mam nadzieje że niebęde miał okazji przekonać się jak działa gwarancja u maltronica. Ale wrazie czego dzięki temu że mieszkam blisko łatwiej będzie mi ją wyegzekwować. A na dzień dzisiejszy jakbym miał kupować aparat to i tak zrobił bym to w tym samym źródle. Oczywiście jeśli różnica ceny nadal była by tak wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia to jest tragedia. Obiekty znajdujące się w odległosci kilku metrów są rozmazane. To już mój Kodak CX4200 robi lepsze zdjęcia

nie no jak dla mnie bomba jest porownac Kodaka CX4200 do Mercury za 450 zlotych! Moje gratulacje! (a i nie podawajcie mi ceny na allegro bo mnie nie interesuje sprzet z niemieckiego sklepu) :lol: :lol: :lol: w sumie i tak ze nie porownales do G3 bo bym musial aparat do kosza wyrzucic :-)

 

A po za tym nie pisz ze zdjecia sa tragedia skoro mnie sie podobaja i jestem z nich zadowolony, zaprezentuj zdjecia swojego Kodaka to sie przekonamy czy w Kodaku sa lepsze... ale oczywiscie niech zgadne, nie masz, zapomniales, albo cos tam cos tam :-)...

 

a i najwazniejsze, zdjecia nie mialy byc prezentacja mozliwosci aparatu, tylko wlasnie ukazaniem ich wad Grzecho, np jak aparat nie lapie ostrosci kiedy trzesie sie reka, itd itp - specjalnie wybralem zdjecia na ktorych widac z czym aparat sobie nie radzi, zeby Grzechu nie byl pozniej zdziwiony, dzieki temu wlasnie wybral Minolte! ale teraz sam jestem zdziwiony hoho :-) teraz juz przynajmniej wiem czemu nikt nie zamieszcza zdjec :-) w obawie przed krytyka! :D

 

UFOK, ok bylebys byl zadowolony! :lol:

Spoko tylko po jakiego ... wczesniej porównywałeś Merkurego z HP Photosmartem 320 który jest niewiele tańszy, ba a nawet kosztuje tyle samo co Kodak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi tu bez ironi. Mam nadzieje że niebęde miał okazji przekonać się jak działa gwarancja u maltronica. Ale wrazie czego dzięki temu że mieszkam blisko łatwiej będzie mi ją wyegzekwować. A na dzień dzisiejszy jakbym miał kupować aparat to i tak zrobił bym to w tym samym źródle. Oczywiście jeśli różnica ceny nadal była by tak wysoka.

A tu nie bylo cienia ironii :-) mam nadzieje ze gwarancja nigdy nie okarze sie potrzebna :lol:

 

Spoko tylko po jakiego ... wczesniej porównywałeś Merkurego z HP Photosmartem 320 który jest niewiele tańszy, ba a nawet kosztuje tyle samo co Kodak

Prawie tyle samo, Kodak jest ciut drozszy (mowie o sklepach). Ale masz racje, tylko w sumie to chyba dobrze ze tanszy aparat robi lepsze od drozszego, no ale ok, mozesz zamiescic jakies fotki? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt nie denerwuj się. Chce poprostu dobrze wybrać bo nie mam tyle kasy żeby kupic nowy aparat jesli ten nie bedzie spelnial moich oczekiwań. Minolty jeszcze nie wybrałem bo nie widziałem żadnych zdjęć tego aparatu - kto wie może nawet żadnego cyfraka nie kupie :?

Jedyny cyfrak jakim się bawiłem to Sony za 1400zł chyba. Jeśli ktoś jest zainteresowany to na mojej www są fotki budy. Odrazu mówie, że nie ustawiałem w nim nic oprócz rozdziałki więc ten aparat na pewno potrafi więcej.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja sie nie denerwuje, staram Ci sie pomoc uwzglednic kompletnie wszystko, np moze wezmiesz tego Kodaka 4200??? ma faktycznie boskie noty i wszyscy go chwalą, byc moze dlatego kolega powiedzial ze mu sie nie podoba jakosc bo pewnie na tym Kodaku jest lepsza, mnie to nie dziwi no ale jak juz mowilem Kodak to Kodak. Mercurego to nawet nikt nie zalicza do aparatow :-) Mnie taki pstrykacz wystarcza ale jak juz pisalem kazdy ma jakies tam potrzeby i to wlasnie tu trzeba polozyc najwiekszy nacisk, nie ma sensu moim zdaniem kupowac aparatu za 3 tys, by zrobic np 20 fotek w tygodniu, w koncu 3 tys to kawal kasy i o to wlasnie mi chodzi :lol:

 

Ja np na aparat za 1000 nie szarpnalbym sie nigdy (nie dlatego ze mnie nie stac tylko ze wole wydac na co innego), w ogole cud ze wymienilem starego 1,3 Mpix na tego :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt pokazałeś mi fotki, a ja teraz nie wiem czy to są fotki specjalnie przez ciebie wybrane dla pokazania z czym mogę sie spotkać w wypadku słabego oświetlenia, czy niestabilnej ręki itp. czy poprostu wszystkie fotki tak wychodzą.

Więc jak to jest?

No niestety zostałem ograniczony do funduszy początkowych czyli 600zł :( i teraz nie wiem czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego merca czy jakiś inny cyfrak ( tu zwracam się do was) czy też kupić sobie jakiegoś lustrzaka do 350zł.

Po przemyśleniu stwierdziłem, że nie będe robił tylu zdjęć żeby wydawać 1000zł na aparat więc nawet dobrze się stało, że Matka zmieniła zdanie.

Więc jaki cyfrak radzicie do tych 600zł??? - robi się z tego błędne koło nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem dzisiaj tego merca 2.1 i jestem zadowolony w stosunku cena/jakośc - muszę się tylko nauczyć zdjęcia nim robić, muszę go poprostu opanować.

Dzięki za rady

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem dzisiaj tego merca 2.1 i jestem zadowolony w stosunku cena/jakośc - muszę się tylko nauczyć zdjęcia nim robić, muszę go poprostu opanować.

Dzięki za rady

Pozdro.

to jak sie nim pobawisz to wrzuc na forum jakas recke (obiektywna :) ) bo sam sie nad nim od dluzszego czasy zastanawiam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem dzisiaj tego merca 2.1 i jestem zadowolony w stosunku cena/jakośc - muszę się tylko nauczyć zdjęcia nim robić, muszę go poprostu opanować.

Dzięki za rady

Pozdro.

Jak wypada porownaie fotek ode mnie z tymi z "merca" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia niedługo wrzuce na moją stronkę ( jak tylko nauczę się dobrze nim obsługiwać) :wink:

Reed - Minolta jest na pewno lepsza, ale ten Merc. też nie jest aż taki kiepski jak niektórzy mogą myśleć, poprostu trzebva mieć pewną ręke i dobrze ustawiony do warunków aparat. Cudów sie po nim nie spodziewałem ale jest Git jak to mówia :D Mi wystarczy. Tylko karta pamięci by się przydała :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi, troche mnie nie bylo a tu juz zakup dokonany, jednak Mercak? jesli chodzi o ladowareczke i akumulatorki polecam strone hurt.com.pl, pamietaj ze baterie to AAA a nie AA, ja jak bralem aparat to z radosci omal nie pomylilem baterii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fotke typu krajobraz to przykro mi nie bo pogoda nie dopisuje i wszystko wychodzi jakieś szare. :? A zdjęć domownikó nie pokaże :D.

Jak wróce z nad morza ( w sobote) to pokaże jakieś fotki

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę pokazać jak wygląda zdjęcie kwiatka robione w trybie makro, bo pogoda nie dopisuje, a co za tym idzie nie ma dobrego światła wię nie opłaca się.

Dołączona grafika

hyh ;) chyba zmienie se tapete :P

Widze ze ten mercury to jest git aparacik ... przynajmniej w makro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym aparacie? Jutro idę coś kupić, też mam ogranicznony fundusz do 600zł (ciężko zarobionych przez połowę wakacji, więc nie chcem wtopić)! Jako że w piątek o 23 wyjeżdżam, czyli jutro to muszę kupić cyfraczka jutro!!

 

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...3485f4d54343132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie doradzi? :( Naprawdę ważna dla mnie sprawa, w sumie nie chcem wsadzić pieniędzy w błoto, ale nie mam więcej na lepsze aparaty! Powiecie coś o tym modelu czy nie?

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...3485f4d54343131

daruj sobie.Lepiej jedz na te wakacje,wypoczywaj i ....... zbieraj kasiore :wink: ,a jak wrocisz kupisz sobie cos konkretnego za 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nie ;] Bo jak pojadę na wakacje to wrócę i bez cyfraka i bez kasy ;] Tak więc póki mam wolę zainwestować, więc wypowiedzcie się o tym aparaciku ;] Widziałem zdjęcia z wcześniejszych modeli, i moim zdaniem są lepsze od tych z mercurego! Ale no nie wiem, niech powie o tym ktoś kto coś się zna więcej odemnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt mi nie pomoże :( Qrczaq, bo za jakieś parę godzinek ide do sklepów ;] Więc mógłbym coś wybrać, a tak to lipa... ODpowiedzcie, pomóżcie biednemu człekowi, tylko nie odpowiedzi w stylu dołóż sobie trochę kasy albo nie kupuj szkoda kast Ja poprostu potrzebuję aparacik do 600zł i tyle, więc prosze o rady żeby wybrać najlepsiejszy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt mi nie pomoże :( Qrczaq, bo za jakieś parę godzinek ide do sklepów ;] Więc mógłbym coś wybrać, a tak to lipa... ODpowiedzcie, pomóżcie biednemu człekowi, tylko nie odpowiedzi w stylu dołóż sobie trochę kasy albo nie kupuj szkoda kast Ja poprostu potrzebuję aparacik do 600zł i tyle, więc prosze o rady żeby wybrać najlepsiejszy!!

Bosheeeeeeeee :!: :!: 8O

Tylko nie to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tez sie napalalem na niego (vide topic nawet : http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=354...ht=tani+cyfrak) ale leje ze szczescia po nogach ze go nie kupilem.

Popatrz na testy nawet w KŚ i hcyba w CHIPie tego goowna, zgroza normalnie.

Nie warto tego kupowac, szkoda Twojej kasy.

Juz lepiej uzywke jakas kup, albo dozbieraj pare zlotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...