Skocz do zawartości
Grzechu

Cyfrak w granicach 600zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie reinstalowałem, ale to raczej nie ma za dużo do rzeczy, bo ogólnie składam kompy i nigdy nie miałem tego problemu :( Pierwszy raz się spotykam z takim problemem... A co do USB to w biosie jest tylko jedna opcja co do USB, do wyboru: disabled, v1.1, v1.1+2.0... Więcej nie widzę :(

UPDATE

 

Reinstalowałem system, tzn. przeinstalowywałem, ale nie usuwałem starego... Ale naprawdę wątpię żeby to cokolwiek do rzeczy miało bo się nigdy z takim czymś nie spotkałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, miales KT333 i jakis system, jaki? zmieniles plyte i przestalo dzialac, na tym samym systemie - to sila rzeczy niemal 99,5% prawdopodobne jest ze to wina sterownikow, a w biosie masz ustawione na 1.0, 1.1, 2.0? moze masz sprzet np kompatybilny gora z 1.1 i wowczas takie ustawienie powinienes ustawic...

 

Jaki masz system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winows XP, kompa mam jak w podpisie, nie możliwe żeby nie był kompatybilny, ale sprawde jeszcze i to... Qrcze, dziwne, od przesiadki na nowe mobo nie działa :( I teraz pytanie, bo zainstalowałem najnowsze steroniki do nForca... Więc co może być nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to ze nie kompatybilny, zle zrozumiales a moze zle napisalem.

 

1.0, 1.1, 2.0 to trzy rozne standardy i np moze aparat dziala max w 1.1 wiec wowczas musialbys wlaczyc ten a nie np 2.0, ale to i tak malo prawdopodobne zeby ta funkcja cos zmienila.

 

Stawiam na sterowniki, to znaczy nie wiem jak to jest w przypadku nforce2, pierwsza sprawa trzeba by dowiedziec sie co jest odpowiedzialne za obsluge usb, tzn chodzi mi tu o to czy sterowniki zawarte sa juz w sterownikach nforce2 czy tez do nforce2 sa dodatkowe stery do usb, (nie wiem bo nigdy nie mialem nforce2) jesli sterowniki zawarte sa w nforce2 to znaczy ze sie instaluja, ale np system rozpoznaje stare i pozostawia te co byly, takie cos dzieje sie dosc zadko, ale jednak sie dzialo, zwlaszcza np na Win98 (kiedy system usilnie chcial korzystac ze starego sterownika np grafy i innych urzadzen).

 

od przesiadki na nowe mobo nie działa

no wlasnie to jest wybitnie swiadectwo, ze winne sa sterowniki, bo jest bardzo male prawdopodobienstwo ze wine ponosi sprzet, tzn sprzetowo USB

 

Sprawdz jakie urzadzenia masz poinstalowane w systemie zwlaszcza pod katem USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedynie ten aparat i komórkę :( Ale to jest dziwne, bo jak aparat podłącze bez karty to moge przeglądać zdjęcia w niego wbudowane, jak włoże do niego kartę nie mogę... No i ta nieszczęsna nokia :( Ja już nie wiem, próbowałem w biosie ale nic nie dało, qrcze, nie ma nikogo z nForcem 2??? Kto ma coś podłaczene na USB? Jeśli tak to napiszcie czy mieliście jakieś problemy z USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie teraz mogę bez karty a nie mogę z włożoną kartą, ale sprawdzałem na 2 moich kartach i na karcie qmpla... To samo... No i dlaczego Nokia Audio Manager by nie wykrywałe nokii, skoro na starej płycie robił to bez problemu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, ten mercury ma problemy na płytach z nForce2 :( Qrde, u qmpla bez problemu ściągnołem zdjęcia, wszystko było okej... Wprawdzie miał on win98 a ja win XP, ale wydaje mi się że to właśnie wina mobo :( Jeśli coś o tym wiecie to dajcie znać!!

 

Update

 

Takich rzeczy jeszcze nie widziałem, przed chwilą w geście rozpaczy podłączyłem od tak aparat pod kabelek, ale nawet nie miałem nadzieji że zadziała, a tu zonk... Po tym jak go podłączałem u qmpla ze starym kompem i win98 teraz ruszył bezproblemowo u mnie ;] Niezłe jaja ;] Aaaa, jeśli ktoś ma jakiś serwerek czy coś to podesłałbym parę zdjątek zrobionych w najróżniejszych warunkach tym aparatem żeby tu zamieścić dla następnych chętnych na taki aparacik... Jeśli ktoś taki jest to niech da znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na próbę 3 zdjęcia ;] Nie mam czasu teraz na więcej, siostra do kompa chce ;] A pozatym sprawdzam czy umiem wrzucać ;]

 

Morze wieczorkiem

Dołączona grafika

A to domek w którym mieszkałem w Łebie

Dołączona grafika

A to ważka w trybie makro(zdjęcie robione na szybko, ważka była olbrzymia!!!)

Dołączona grafika

 

Może później jeszcze coś wrzucę... Jeśli ktoś chce więcej zdjęć z różnych ujęć i odległości, w różnych warunkach mogę podesłać parę na maila ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Mercury 3,1 Mpix. Mam go od miesiaca i bardzo mi sie podoba. Prosty w obsłudze. Z lampą (nieco słaba ta lampa ale podbno w tej klasie cenowej wszystkie tak mają). niech ten koles pokaze zdjęcia w ciemnym pomieszczniu w odległosci dlaszej niz 2 m na moim ledo co widac :) ale ogłnei aparacik jest spox. kolega ma HP jakiegoś Odradzam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Mercury 3,1 Mpix. Mam go od miesiaca i bardzo mi sie podoba. Prosty w obsłudze. Z lampą (nieco słaba ta lampa ale podbno w tej klasie cenowej wszystkie tak mają). bniech ten koles pokaze zdjęcia w ciemnym pomieszczniu w odległosci dlaszej niz 2 m na moim ledo co widac :) ale ogłnei aparacik jest spox. kolega ma HP jakiegoś Odradzam!!!

bniech ten koles to do mnie? ;) No co racja to racja, po ciemku to aparacik wysiada (mam mercury 2,1Mpix'a)... Ale ja odradzam kupno takiego jak ty masz, bo to jest taki sam jak mój, a do 3.1MPixa to on dopiero interpoluje po wykonaniu zdjęcia w 2,1... Czyli tani chwyt marketingowy, a 100zł więcej trzeba dać... Lepiej za te 100zł dokupić kartę pamięci dodatkową ;] Moim zdaniem jak za tę cenę aparacik jest z.a.j.e.b.i.s.t.y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - 3.1Mpx nie opłaca się. I fakt ten Merc jest zajebisty naprawdę nie spodziewałem się, że on takie zdjęcia robi szkoda tylko, że po ciemku jest kiszka ze zdjęciami (bez lampy oczywiście) bo z lampą całkiem całkiem wychodzą.

Jutro pokaże wam moje fotki :D

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe poczytajcie dokladnie specyfikacje aparatów ten 2,1Mpix ma matryce CMOS-a a mój ma Omnivision(a to kolosalna róznica) jakby porównywac fiata z audi :). Kiedyś miałem test samych matryc z jakies zagranciznej strony i moja wypadała o niebo lepiej :) z tego co jeszcze zauwazylem robi ciut ostrzejsze zdjęcia. warty uwagi tez jest nowy media-tech mt 414 z matryca panasonica 16 mb pamieci mocniejszą lampą wizjerkiem czego brakowłao mt411 i 412. wyśietlacz o 0,1 cala wiekszy :D i kosztuje 666 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe poczytajcie dokladnie specyfikacje aparatów ten 2,1Mpix ma matryce CMOS-a a mój ma Omnivision(a to kolosalna róznica) jakby porównywac fiata z audi :). Kiedyś miałem test samych matryc z jakies zagranciznej strony i moja wypadała o niebo lepiej :) z tego co jeszcze zauwazylem robi ciut ostrzejsze zdjęcia. warty uwagi tez jest nowy media-tech mt 414 z matryca panasonica 16 mb pamieci mocniejszą lampą wizjerkiem czego brakowłao mt411 i 412. wyśietlacz o 0,1 cala wiekszy :D i kosztuje 666 zł

hahahaha, nie no rozwaliles mnie, przepraszam omnivision z czego w czym i z czym porownujesz?

 

bo rozumiem ze masz na mysli 3,1 mpix mercury i porownujesz do 2,1 mpix, bo jesli tak to juz podaje roznice, a wlasciwie ich brak...

 

2,1 Mpix

Sensor: 1/22 Omnivision 2610 Progressive Scan 2.1 M CMOS

3,1 Mpix

Sensor: 1/22 Omnivision 2610 Progressive Scan 2.1 M CMOS

 

poczytajcie dokladnie specyfikacje aparatów ten 2,1Mpix ma matryce CMOS-a a mój ma Omnivision(a to kolosalna róznica

zarowno 2,1 jak i 3,1 mają DOKŁADNIE TĘ SAMĄ matrycę Omnivision CMOS, Omnivision to jest nazwa-producent

 

tu masz strone w celach szkoleniowych

http://www.ovt.com/

 

a CMOS typ matrycy...

 

tu masz strone na ktorej sie dowiesz czym jest CMOS a czym CCD

http://www.dpreview.com/learn/key=sensor

 

fiat vs audi?, swietne porownanie, na prawde wyborne, a moze tak Bols z Wyborową albo Patykiem pisane z Cin Cin? 8O :lol: :lol: :lol:

 

no i skoro polecasz Media Techy, to ja nie mam juz więcej pytan...

 

w praktyce ja nie widze zadnej roznicy miedzy interpolowaną 3.1 a 2.1 bo tylko o takiej roznicy mozna mowic, a nie o roznicy Omnivision vs CMOS... o Jezu, jaki czad!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahaha ale go rozwaliłeś :lol:

Ja tam danych nie czytalem wiec wolałem sie nie wypowiadac, ale jazda :!: :D

Pozdro.

PS za kilka minut zapodam fotki - niektóre wyszły inne nie tak jak mogłyby, ale sami ocenicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra więc przedstawiam wam moje fotki. Przerobiłem ja na 800x600 żeby nie rozwalić forum i zaoszczędzic czasu modemowcom - wiem jak to jest :?

Dołączona grafika

ładne nie?

Dołączona grafika

to pies mojego kumpla

Dołączona grafika

Morze :D

Dołączona grafika

Taki mam widok z okna :roll:

Jeśli chcecie więcej zapraszam na moją stronę :D

Pozdro.

PS niektóre były obrabiane, a niektóre nie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie czymś takim, choć ten na tej aukcji wydaje mi się jakiś dziwny, ale mniejsza o to ;] Aparat ma cenę 430-470zł... NA pamięci 8mb nie pamiętam dokładnie

w 1600x1280- 19zdjęć (najlepsza jakość)

w 1280x1024- 27zdjęć (najlepsza jakość)

w 640x480- 118zdjęcia (najlepsza jakość)

 

w 1600x1280- 39zdjęć (normalna jakość)

w 1280x1024- 57zdjęć (normalna jakość)

w 640x480- 243zdjęcia (normalna jakość)

 

Ogólnie całkiem sporo, ale warto dołożyć 130zł i kupić kartę 64mb, wtedy masz około 160-200zdjęć w najlepszej rozdziałce i jakośći!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Grzechu :) calkiem spoko te zdjecia :)

Jezor tego psa mnie rozjebal :D

A jakby morze mialo 1024x768 to bym zapisal do tapet :)

Widac ze juz sie "naumiales" obslugi tego aparatu ... napisz ktore zdjecia i jak obrabiales ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce moge mu przeslac na e-maila zdjecie w dowolnej rozdzielczosci do 1280 bo w takiej robie fotki. Najładniejsza jest chyba ta lilia - ten żółty kwiat :wink: Nawet w 1280 wygląda super elegancko.

A co do obrabiania to nie pamiętam które były obrabiane, a które nie :?

To morze było na pewno, ale kwiatek jaki był taki jest :D

Dj. Gargamel - używam baterii Duracel 8.5zl za 4 szt. i powiem, że są najlepsze. Nawet 2 zestawy philipsów czy innych nie starczają na tak długo jak te Duracel więc naprawdę polecam. Na tych Duracelach jade już chyba 2 tygodnie i zrobiłem około 50 zdjęć z lampą i bez.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale pisałem a aparacie media-techa i wysżła jak mercury :)

Mercury 2,1Mpix rózni sie od 3,1Mpix 3 rzeczami

1.Video Capture Resolution:

2,1Mpix

352x288 w/audio recording, up to 15 frames per sec

3,1Mpix

320x240 w/audio recording, up to 25fps

Róznica 10 fps pomiedzy 15 a 25 wszyscy co grają wiedzą jaka jest

róznica :)

2.Still Image Resolution:

2.1Mpix

* Super Fine: 1600 x 1280

* Fine: 1280 x 1024

* Normal: 640 x 480

3,1Mpix

* Super Fine: 2048 x 1536 (interpolowa)

* Fine: 1600 x 1280

* Normal: 800 x 600

3. 3,1 Mpix ma wygodniejszy przełacznik macro no i troszke różni sie wygladem. W rzyczywistości to nie wiem jakiej firmy jest ten aparat (no name) Mercury a moze raczej kobian jest to firma która pakuje, drukuje instrukcje i sprzedaje. Ten sam aparat widziałem w Czechach pod nazwą Digicam. Na Węgrzech Aosta, w Singapurze Amconics, gdzies jeszcze słyszałem Ahtec a w niemczech poprostu Vq2220. A co do tego aparatu media-techa poczytajcie o nim jest cąłkeim neiłży parametrami matryce ma 3,1Mpix interpolowaną do 5,0 Panasonica (chociaz panasonic w swoich aparat wykorzystuje matryce innej firmy, poniewaz nie sa one najlepsze) Wyświetlacz ma casio czyli nawet tez neiżła firma ale jak to wszystko wypada w praktyce to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bateri zgadzam sie duracella są najlepsze ja mam 750mAh NiMH starczają na ok 200 zdjec (poowa z lampą) Koszt to 15 zł za sztuke :) do tego specjana ladowarka za 60 zł. Kiedyś kupilem akumulatory za 2zł porazka aparat sie wyłaczał po chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce moge mu przeslac na e-maila zdjecie w dowolnej rozdzielczosci do 1280 bo w takiej robie fotki. Najładniejsza jest chyba ta lilia - ten żółty kwiat :wink:  Nawet w 1280 wygląda super elegancko.

Ja poprosze na gawlik@friko2.onet.pl

aha i jescze jedno czy widzieliscie te apraty gdzis indziej niz allegro mam na mysli np Media Markt albo jakis inny duzy sklep mam bony Sodexu i chialbym je wykorzystac pozdrawiam

 

Co do bateri zgadzam sie duracella są najlepsze ja mam 750mAh NiMH starczają na ok 200 zdjec (poowa z lampą) Koszt to 15 zł za sztuke  do tego specjana ladowarka za 60 zł. Kiedyś kupilem akumulatory za 2zł porazka aparat sie wyłaczał po chwili.

z tego wynika ze masz akumulatorki duracella, no bo po co ta ladowarka mam racje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...