Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu hdd o pojemnosci 4tb tak zeby mozna bylo poskladowac troche danych, moze od czasu do czasu zainstalowac tam jakas gierke, zwyczajnie go pouzytkowac jak zwyklego twardziela. Patrze jest np taki Seagate BarraCuda 4TB ST4000DM004, cena w miare ok ale opinie o dyskach smr niezbyt pochlebne. Jak przeczytalem ze predkosc zapisu potrafi spasc do 5mb/s albo i 2mb/s to zwatpilem. Jaki hdd mozna jeszcze bezpiecznie kupic zeby nie polknac haczyka?

Macie jakies doswiadczenia z tymi smr? Kilka lat temu kupilem tez barracude ST2000DL003 , 5lat pochodzil i nie bylo tak zle z tymi predkosciami zapisu/odczytu (tylko nie wiem czy to byl smr czy cmr)

Jakies propozycje , porady? (ssd juz mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia odradzam dyski z SMR do rejestratorów CCTV. Dziwiłem się co mi tak padały, wymieniłem na dyski z CMR i problem z głowy, wymiana raz na 3-4 lata, a nie co roku.

Edytowane przez Zuhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 20:12, wertyg napisał:

Przymierzam sie do zakupu hdd o pojemnosci 4tb tak zeby mozna bylo poskladowac troche danych, moze od czasu do czasu zainstalowac tam jakas gierke, zwyczajnie go pouzytkowac jak zwyklego twardziela. Patrze jest np taki Seagate BarraCuda 4TB ST4000DM004, cena w miare ok ale opinie o dyskach smr niezbyt pochlebne. Jak przeczytalem ze predkosc zapisu potrafi spasc do 5mb/s albo i 2mb/s to zwatpilem. Jaki hdd mozna jeszcze bezpiecznie kupic zeby nie polknac haczyka?

Macie jakies doswiadczenia z tymi smr? Kilka lat temu kupilem tez barracude ST2000DL003 , 5lat pochodzil i nie bylo tak zle z tymi predkosciami zapisu/odczytu (tylko nie wiem czy to byl smr czy cmr)

Jakies propozycje , porady? (ssd juz mam)

Do takich zastosowan dysk bedzie sie jako tako nadawal, ale pocztaj o ograniczeniach tej technologii. Ja dla spokoju ducha doplacilbym do czego bez takich ograniczen i przede wszystkim jak nie chcesz zeby gry sie wczytywaly 5 minut to dysk 7200 obrotow. 

 

Osobiscie od lat mam Toshiba P300 3TB 3,5" HDWD130 i zero problemow na magazyn filmow/zdjec/odpalanych raz na rok gier. To 7200 obrotow z dobrymi parametrami wiec wczytywanie nie boli chociaz oczywiscie najczesciej odpalane pozycje trzymam na ssd nvme, te  rzadziej na ssd sata, a  odpalane raz do roku na HDD 😉

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo chodzi chyba o konkretne zastosowanie dysków ?

Na "zwykły" storage "zwykłe" dyski wystarczą - np sam mam WD GREEN na obraz systemu czy zdjęcia których nie odpalam codziennie.

Padł temat videorejestratorów - do nich są dedykowane dyski jak np WD PURPLE i takie w sumie zaleca się stosować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 22:21, tyr83 napisał:

Osobiscie od lat mam Toshiba P300 3TB 3,5" HDWD130 i zero problemow na magazyn filmow/zdjec/odpalanych raz na rok gier.

Wlasnie o takie zastosowanie dysku mi chodzilo, tylko troche strasza awaryjnoscia dysku. A Jak z glosnoscia tego dysku , nie jest zbyt dokuczliwe parkowanie glowicy? Bo w moim poprzednim seagate musialem sie ratowac programem hddtune w autostarcie - tylko to pomagalo. Co do samego chrobotania dysku nie mam nic przeciwko, kojacy dzwiek ale parkowanie glowicy mocno mi na nerwy dziala;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wertyg napisał:

Wlasnie o takie zastosowanie dysku mi chodzilo, tylko troche strasza awaryjnoscia dysku. A Jak z glosnoscia tego dysku , nie jest zbyt dokuczliwe parkowanie glowicy? Bo w moim poprzednim seagate musialem sie ratowac programem hddtune w autostarcie - tylko to pomagalo. Co do samego chrobotania dysku nie mam nic przeciwko, kojacy dzwiek ale parkowanie glowicy mocno mi na nerwy dziala;)

Mam obudowe bequiet pure base i wogole prawde mowiac tego dysku nie slysze, a przynajmniej na niego nie zwracam uwagi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...