Skocz do zawartości
rise

Zmiana zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zmieniłem niedawno platformę na ryzen 5600x, wszystko nowe, została obudowa i zasilacz.

Pytanie czy powinienem zmienić też zasilacz, obecny to pięcio letni be quiet system power 8.

Lepiej kupić coś nowego żeby chronić nowy sprzęt czy nie ma sensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź do ręki miernik, puść coś obciążającego i zobacz jak się mają napięcia.

Jaka moc tego zasilacza i jaka reszta podzespołów?

Nowsze zasilacze są wydajniejsze prądowo, no i na pewno są na nowszych podzespołach ale nie masz najgorszego zasilacza i nie jest konieczna wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rise napisał:

Witam, 

Zmieniłem niedawno platformę na ryzen 5600x, wszystko nowe, została obudowa i zasilacz.

Pytanie czy powinienem zmienić też zasilacz, obecny to pięcio letni be quiet system power 8.

Lepiej kupić coś nowego żeby chronić nowy sprzęt czy nie ma sensu ?

Do samego procesora nie ma najmniejszego sensu wymieniac zasilacza, spokojnie wystarczybly do zasilenia 3 takich prockow.

 

Pelna odpowiedz na twoje pytanie nie jest mozliwa, bo nie podales jaka masz karte graficzna.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem pełnej specyfikacji bo nie chodzi mi o moc a o to czy jest sens zmieniać działający 5 letni zasilacz.

Chyba po prostu kupię SilentiumPC Supremo 550W, jest 5 lat gwarancji i 80+ gold , a cena 230zł nie jest wygórowana . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla świętego spokoju można. Jest sens podawać specyfikację bo jak masz spory zapas na 12V to zasilacz się nudzi i jest bezpieczny, jak natomiast jest na styk to może być już wyeksploatowany 😉

No ale jak chcesz mieć czyste sumienie to kupuj nowy, i tak to się tak skończy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bonusso3 napisał:

No dla świętego spokoju można. Jest sens podawać specyfikację bo jak masz spory zapas na 12V to zasilacz się nudzi i jest bezpieczny, jak natomiast jest na styk to może być już wyeksploatowany 😉

No ale jak chcesz mieć czyste sumienie to kupuj nowy, i tak to się tak skończy 

Racja, w takim wypadku to ma sens. Zasilacz pracował na i5 6500 + rx 470 bez OC więc raczej spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zmierzyłbym ogólnie ile W pobiera cała maszyna pod obciążeniem. Kiedyś korzystałem z takiego panelu w zatoce 5,25" gdzie miernik poboru mocy był zamontowany między zasilaczem a gniazdkiem 220V (w wielkim uproszczeniu) bodajże od Zalmana. Zawsze widziałem ile realnie W pobiera cały komputer. A może masz jakieś skoki ?

Od siebie dodam że mój zasilacz obsługuje już 2 komputer i ciągu paru lat i nie wymieniam bo m.in ciągle jest na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ATB-FLASH napisał:

 

Od siebie dodam że mój zasilacz obsługuje już 2 komputer i ciągu paru lat i nie wymieniam bo m.in ciągle jest na gwarancji

Cóż, jakbym miał high-endowy zasilacz z 10 letnią gwarancją to bym się nawet nie zastanawiał, ale mam zasilacz z niskiej półki. 

Edytowane przez rise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 5800x z rx580 pobiera w peaku 450W, więc jak masz jakieś 600+ W to nie jest konieczna wymiana, ale tak jak pisałem wcześniej, i tak pewnie wymienisz zasilacz więc spoko, przynajmniej będzie porządek z kablami, to jest fajne w nowych zasilaczach 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RISE nie mam high-enda bo to tylko GOLD. Góra to TITANIUM ale cena to pod tysiaka podchodzi a i ochoczo 1000 przekracza więc to już daje po kieszeni. Niemniej dobry zasilacz to podstawa a dokładnie jego podzespoły. Kiepski zasilacz padając może zabrać do grobu więcej niż tylko siebie samego. Pal sześć jak to będzie RAM czy CPU ale jak pociągnie ze sobą dyski z ważnymi danymi to nie robi się ciekawie a takie przypadki się zdarzają. To taka luźna uwaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...