Skocz do zawartości
king89yaku1

Zakup nowej obudowy - be quiet!Silent Base 802 - Inna do 700/800zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przymierzam się do wymiany obudowy. Moja obecna to Zalman Z3 PLUS i nie jest ona ani zbyt przewiewna, cicha i ładna...

Wymagania:

-czarna

-z dużym oknem

-z co najmniej 3 fabrycznymi wentylatory

-USB 3.2 Gen 2 Typ C x1 na froncie obudowy

-maty wyciszające

 

 

 

Moja propozycja 

https://www.net-s.pl/produkt/be-quiet-be-quiet-silent-base-802-window-black-1162313;20-c-10?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Bardziej podoba mi się

be quiet! Dark Base Pro 900 Black Rev.2 ale jest zdecydowanie za duża (komputer stoi na biurku, i niestety trochę za droga...)

 

Mój zestaw:

Ryzen 5 3600 + Fera 5

Aorus X470 Ultra Gaming

Radeon RX 6700XT RED DEVIL

2x8 GB RAM Corsair 3000mhz

Zasilacz Corsair RM750x

2x HDD 4TB + 1 TB

1x SSD 1TB

2x SSD M.2

Napęd DVD 

 

Wymagania:
W przyszłym roku będę wymieniał Płytę główną + procesor + ram i chciałbym zamontować już chłodzenie wodne na procesor, więc dobrze by było by ta obudowa to umożliwiała.

 

Pytania

1) Czy fabrycznie zamontowane wentylatory 3x Pure Wings 2 140mm wystarczą do schłodzenia obudowy, czy potrzebuję dokupić coś na górę obudowy?

2) Montaż DVD w tej obudowie nie jest możliwy jak dobrze rozumiem.

3) Czy coś innego w przedziale 700-800 zł godnego polecenia? 

 

Z góry dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem bequiet Silent Base 802. Sam niedawno zastanawiałem się właśnie nad tym modelem i Darkbase 900 rev. 2. Wybór ostatecznie padł na 802 z uwagi na bardzo dobrą cyrkulacje powietrza. Siatkowy panel frontowy robi robotę. 

1) Ja dołożyłem jeden dodatkowy Pure Wings 140 mm i w takiej konfiguracji spokojnie wystarcza do schłodzenia pc. U mnie jest dość ciepło (RTX 3080 i i7 11700k).  Wbudowany kontroler jest bardzo fajną sprawą. Podczas normalnego korzystania ustawiam przycisk na 1, natomiast, kiedy odpalam jakiś bardziej wymagający tytuł przestawiam w zależności od potrzeb na 2 lub 3. Montaż chłodzenia wodnego w tej obudowie to sama przyjemność. Na topie znajduje się wysuwana tacka, którą można wyjąć, przykręcić chłodnice i potem po prostu wsunąć z powrotem do obudowy. Aktualnie mam chłodnice 280 mm o szerokości 54 mm i bez problemu mieści się na topie. 

2) Montaż DVD nie jest możliwy.

3) Na pewno będziesz zadowolony z tej obudowy. Ja nie zamieniłbym jej na żadną inną. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Super, że wypowiedział się ktoś kto posiada obudowę. Czytałem ten test:

https://ithardware.pl/poradniki/wentylacja_obudowy_komputera_do_gier_jak_to_zrobic_skutecznie-6549-2.html

W nim wynika, że ustawienia 4 i 5 (a więc bez wentylatora na górze i z wentylatorem) to różnica jedynie 0,5 st. C.

Nie wiem czy jest sens dopłacać do wentylatora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...