Skocz do zawartości
hallan1989

Ile kabli pcie 8 pin do RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, 

Mam pytanie z serii błahych. 

Mam zasilacz corsair rm850x. 

Karta graficzna rtx 3080. 

Moje pytanie dotyczy podłączenia zasilania, podłączyć od zasilacza 8 pin rozdzielonym na 2x8 pin czy 2x 8pin i zostawić luźno 2 złącza 8 pin? 

Dzięki za pomoc 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku, zaraz po premierze kiedy występowały problemy z zacięciami obrazu rzeczywiście funkcjonowała taka teoria. Szybko ją jednak obalono. Nie ma to znaczenia jak podepniesz kable. Rób jak Ci wygodniej. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkop, ale jak widzę tak złe porady to mi ręce opadają.

Od kart, które ciągną ponad 225W (czyli wszystki 2080TI/Super itp) ZAWSZE podłączamy dwoma kablami od zasilacza.

Dlaczego? Ano dlatego, że każdy dobry zasilacz ma ograniczenie prądowe, żeby się kabel nie stopił (a potem już do pożaru blisko). Ograniczenie mocy na jeden kabel PCI-E ustawiane jest na 150W. Jeśli karta ma pobór powyżej 225W (max 75W z portu PCI-E + max 150W z kabla) to jasno widać, że TRZEBA drugi kabel. Inaczej zasilacz w piku poboru prądu uzna, że jest przeciążenie i się WYŁĄCZY (komputer się zrestartuje lub pozostanie wyłączony).  Praktykowałem na moim 2080Ti. Wszystko działało normalnie z 1.5 roku na jednym kablu, po tym czasie, tylko w jednej grze, przy jamimś DLC, i jednym specyfikcznym momencie (nawet bez szczególnych fajerwerków graficznych) komputer zaliczał restart. Obwiniałem grę. Ale spokoju mi to nie dawało i się okazało - a jakże - problem z zasilaniem. Dwa kable i problem NIGDY nie wrócił.

Także jak ktoś ma grafikę na 3 kable (niektóre 3080Ti, 3090 etc) to też warto podpiąć 3 kable. Ale zawsze kierować się wzorem - czy pobór prądu jest 75W + X razy 150W, gdzie X to ilość koniecznych kabli. Jak jest blisko granicy to lepiej dołożyć kabel, bo karta w piku może pobrać 15-20% więcej prądu niż nominalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...