Skocz do zawartości
brusse

Siec Lokalna Win10 Uprawnienia do udostępnioncyh folderów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z ustawieniem uprawnień w win10,

mam 3 komputery podłączone do routera po wifi i drukarkę wpiętą kablem.

Chciałbym  na jednym z komputerów przyjmijmy M1 zrobić dwa foldery z ograniczonym dostęp dla drugiego konta na tym komputerze (mam K1 admin i K2 ograniczone), zrobiłem Na M1 na koncie K1 dwa foldery udostępniłem widać je w sieci zrobiłem sobie uprawnienia dla K2 i działa fajnie, jednak jak dodać uprawnienia dla M2 do folderów na M1. Komputery widzą się w sieci M1 widzi folder udostępniony na M2 i na odwrót tylko w przypadku zrobienia ograniczeń na M1 , M2 nie może otworzyć tych folderów a w uprawnieniach nie mam możliwości wybrania innego komputera z sieci widzi tylko lokalny DESKTOP-M1 a nie ma  możliwości przeglądania i dodania kont z DESKTOP-M2 mimo że w zakładce sieci w MójKomputer Widnieje

Jak to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , włączyłem na M1 udostępnianie z hasłem, na M2 utworzyłem skróty ze ścieżką do M1 \\DESKTOP-M1\folder\

przy pierwszym wejściu zapytało o hasło i już jest git aczkolwiek sam z siebie w zakładce sieć nie widzi tego komputera i jego folderów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...