Skocz do zawartości
simut-wartasz

Laptop do 2200 PLN - konsumpcja treści z internetów + sporadczynie praca z MSO

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszono mnie o pomoc w zakupie laptopa - sprzęt ma być tani i trwały, do tego niestety, także tani (do 2200 złotych).

Przeznaczenie - oglądanie filmów z hbo go i innych platform streamingowych, przeglądanie internetów i sporadycznie praca z aplikacjami biurowymi (głównie outlook, excel i teamsy), preferowany rozmiar matrycy - 15,6" (mniejsze odpadają, większa - być może), koniecznie z systemem operacyjnym i klawiatura numeryczna.

Wstępnie wybór zacieśniłem do tych pięciu sprzętów:

Porównanie produktów - x-kom.pl

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś, co będzie bardzo długo trzymać na baterii to zdecydowanie Toshiba. Z takim energooszczędnym procesorem myślę, że 8 godzin na umiarkowanej jasności spokojnie wytrzyma, przez baterię 6000mah, czyli dwa razy więcej niż konkurencja.
Ryzeny 5300 są niewiele wydajniejsze.
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toshiba to po prostu przyzwoity budżetowiec - mnie przy otwartej masie przeglądarek, co chwile pobieraniu i usuwaniu plików, na jednym ładowaniu wyciągnąłem koło 6.5 h, czyli mega przyzwoicie. Także śmiało możesz się nią zainteresować https://www.x-kom.pl/p/644811-notebook-laptop-156-toshiba-dynabook-satellite-pro-c50-i3-1005g1-8gb-256-win10.html

PS: klawiatury numeryczne to tylko w lapkach z 15 calami. 14 praktycznie żadna tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą toshibę miałem w rękach - jakość tworzyw to jest dramat, matryca na zewnątrz... No cóż, wydawała mi się sporo gorsza od tego, co mam w MSI PS42, ale jak zobaczyłem matrycę w Asusie R564 i w dellu 3500, to chyba jest trochę ponad standard w tej klasie cenowej, także odnośnie Toshiby to przekażę sugestie. A co sądzicie o Asusie VivoBook 15 X513EA? Widzę, że da się tam dołożyć dysk sata i ewentualnie zmienić kość pamięci na większą, matryca porównywalna z Toshibą, ale przyjemniejsza w dotyku klawiatura i ogólnie - jakby lepsze materiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivb jest o wiele lepiej wykonany od Toshiby i tu muszę przyznać Ci rację, ale nie będzie mieć takiej pojemnej baterii jak Toshiba, więc jeśli Ci na niej zależy, to śmiało bierz Vivo. No i chyba x513 jest już na 11. generacji.
No i tu przynajmniej Asus nie bawi się z klientem w kotka i myszkę przy oznaczeniu matrycy. Cześć z nich jest oznaczana jako EWV i bez głębszego reserchu nie da się powiedzieć, czy jest to IPS, czy zboostowana TN-ka. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...