Skocz do zawartości
Szary-Wilk

Z390-A PRO a Samsung 980 Pro 1TB M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam płytę ‎główna MSI Z390-A PRO i włożyłem do niej dysk M2 od Samsunga 980Pro. Płyta ma wejście na dysk M2 do 32 Gb/s przez PCI-Express Gen3 x4. Program Crystal podaje mi takie wyniki , jest to dużo lepiej od poprzedniego dysku ale czy na Gen 3 nie da się więcej ?. Pytam bo po prostu się nie znam.

 

Crystal-Z390-A PRO.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szary-Wilk napisał:

Witam 

Posiadam płytę ‎główna MSI Z390-A PRO i włożyłem do niej dysk M2 od Samsunga 980Pro. Płyta ma wejście na dysk M2 do 32 Gb/s przez PCI-Express Gen3 x4. Program Crystal podaje mi takie wyniki , jest to dużo lepiej od poprzedniego dysku ale czy na Gen 3 nie da się więcej ?. Pytam bo po prostu się nie znam.

 

Crystal-Z390-A PRO.png

Jest calkiem ok. Nie ma czym sobie zaprzatac glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,  widziałem że u niektórych użytkowników i do 6500 dochodzi prędkość ale to chyba na tym wejściu Gen4. Dlatego zapytałem. Jakiś adapterów z Gen3 na Gen4 nie ma ,jak już to bym musiał płytę wymienić ?. Ale tak jak pisałem wyżej jestem bardzo zadowolony. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 9/10/2021 at 10:30 AM, Szary-Wilk said:

Dzięki za odpowiedź,  widziałem że u niektórych użytkowników i do 6500 dochodzi prędkość ale to chyba na tym wejściu Gen4. Dlatego zapytałem. Jakiś adapterów z Gen3 na Gen4 nie ma ,jak już to bym musiał płytę wymienić ?. Ale tak jak pisałem wyżej jestem bardzo zadowolony. 🙂

płytę i procesor Intel 11gen - Amd Zen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak to zostanę na Gen3. 😉

Aktualnie mam i9 9900Kf , tak że na zmiany się nie szykuje. RAM bym wymienił jeszcze ale w sumie że się nie znam to nie wiem na jaki i czy w ogóle warto.

PC 

Grafika         MSI GeForce RTX™ 3080 Ti GAMING X TRIO 12G LHR

Płyta główa     MSI Z390-A PRO (MS-7B98)

Procesor   Intel(R) Core(TM) i9-9900KF CPU @ 3.60GHz, 3600 MHz, Rdzenie: 8, Procesory logiczne: 16

Chłodzenie      LC-Power LC-CC-240-LICO CPU-Wodne

32GB RAM        Crucial Ballistix Sport LT BLS8G4D26BFSBK Desktop Gaming  (2666 MHz, DDR4, DRAM, 8GB, CL16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Szary-Wilk said:

A jak tak to zostanę na Gen3. 😉

Aktualnie mam i9 9900Kf , tak że na zmiany się nie szykuje. RAM bym wymienił jeszcze ale w sumie że się nie znam to nie wiem na jaki i czy w ogóle warto.

PC 

Grafika         MSI GeForce RTX™ 3080 Ti GAMING X TRIO 12G LHR

Płyta główa     MSI Z390-A PRO (MS-7B98)

Procesor   Intel(R) Core(TM) i9-9900KF CPU @ 3.60GHz, 3600 MHz, Rdzenie: 8, Procesory logiczne: 16

Chłodzenie      LC-Power LC-CC-240-LICO CPU-Wodne

32GB RAM        Crucial Ballistix Sport LT BLS8G4D26BFSBK Desktop Gaming  (2666 MHz, DDR4, DRAM, 8GB, CL16)

No bo nie ma najmniejszego sensu , widzisz ja mam sytuację odwrotną , sprzęt z podpisu a wybrałem dysk na PCI-Express 3.0 bo i tak nie wykorzystam Gen4 na przynajmniej na kościach MLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim PC dysk M.2 był już "oryginalnie" włożony i na nim był postawiony system (kupiłem gotowca). Ale wydaje mi się że z tym dyskiem było coś nie do końca ok , bo po kliknięciu na ikonę obojętnie jakiego programu był dość długi czas oczekiwania na jakąkolwiek reakcję. A że akurat kupowałem ten dysk 980pro do konsoli  PS5 to odrazu kupiłem drugi do PC. I różnica jest , teraz widzę że system chodzi dużo płynniej i reakcję uruchomienia programu czy też gry są natychmiastowe. Więc jestem zadowolony , tylko że ten sam drugi dysk w PS5 pokazuje prędkość na poziomie 5700 a w PC 3500 i dla tego zapytałem czy więcej się nie da na tym Gen3. Teraz zostałem uświadomiony i tak zostanie jak jest , choć nad tymi RAM-ami się jeszcze zastanawiam. Tylko że tu nie wiem czy jest sens ich wymiany.

Edytowane przez Szary-Wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2021 o 07:36, masin napisał:

jak się nie będzie dało to zostaje wymiana na innne.

 

Jak masz pojęcie na jakie to bym był wdzięczny za podpowiedź. Bo tych pamięci jest tyle że w ogóle nie rozumie jakie by były dobre do mojej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szary-Wilk said:

Jak masz pojęcie na jakie to bym był wdzięczny za podpowiedź. Bo tych pamięci jest tyle że w ogóle nie rozumie jakie by były dobre do mojej płyty głównej.

Wszystko rozbija się o kase , wydaje mi się że 3600 CL16 już znacząco poprawiają wydajność względem Twoich 2666 a co do firmy to już Ci nie pomogę , ja osobiście mam Corsair Vengeance Pro , poszukaj na Ceneo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...