Jump to content
konrad573

Telewizor 8k gamingowy do laptopa gaming clevo[7000-10000]

Recommended Posts

Witam potrzebję kupić telewizor do oglądania ale głównie do grania, koniecznie w rozdzielczości 8k. Nie może być większy od 65" cali chodź nie wiem czy tyle się zmieści na ścianie u mnie. Telewizor będzie podłączany do laptopa clevo x170km-g z rtx 3080 16gb. W przyszłości do konsoli ps5 być może. Marzy mi się miniled ale co patrzyłęm Telewizor Samsung Neo QLED QE65QN800AT to ten ma złe opinie. Więc myśle że najlepszy będzie SAMSUNG QE65Q800TAT 65 cali. Akurat jest ten w promocji żeby kasy za dużo nie wydać: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qled-qe65q800tat.

Jakiś kabelek hdmi bym prosił i sposób na przesłanie 8k w 100hz.

Edited by konrad573

Konsola jak i laptop sa zdedycowanie za slabe do 8k wiec po co przeplacac za taki telewizor ? Rtx 3080 w laptopie to jak 3060 ti w desktopie i uwazasz, ze to karta do 8k ? 😛

Oczywisice jak chcesz poeksperymentowac to bierz 😛

Edited by tyr83

Witam, 8k120hz to tylko skompresowana jakość(więc chyba widocznie słabsza- nie wiem nawet). Normalnie najnowsze obecnie hdmi(czyli 2.1) przepuszcza 4k w 120hz. A kolego patrzyłeś jak wyglądają gry 8k vs 4k? Ja nawet nie miałem gdzie, brałbym coś dużo tańszego niż ten 8k Samsung. Za 4-5 koła masz już zacne 65 4k 120hz tak sądzę(może bliżej tych 5). Jak bardzo chcesz dopłacać do 8k to rozumiem- twoja decyzja ale na tym lapku to raczej wszystko na lowest będzie i w przypadku mocnych nextgenowych gier raczej stabilne 30fpsów może być problematyczne.

28 minut temu, konrad573 napisał:

Chodzi o coś takiego?: https://www.neonet.pl/telewizory/lg-65nano993.html

Zalerzy mi aby miał technologie skalowania do 8k. A co najważniesze nadawał się do gier ,z niskim input lagiem.

Nigdzie nie ma za bardzo testu tego Lg, ale cena dużo ciekawsza od Samsunga. Ciekawe ile nitów ma, i czy są jakieś przeciwskazania niewidoczne na papierze. Wiesz co kolego Konrad, na pewno co bym zrobił to ostro poczytał opinie na temat tych telewizorów po wszystkich sklepach większych w Polsce ale i paru dużych europejskich i może dowiesz się czegoś (wiadomo można czasem też się zmylić). Ale jak z nimi coś jest nie tak na większą skalę to powinno to wyjść przy większej ilości opinii.

52 minuty temu, konrad573 napisał:

To co lepiej ostatecznie ? :

Telewizor OLED LG 65NANO993NA 65 " 8K UHD  za 5799zł

Czy Samsung: QE65Q800TAT ?

Powiem Ci tak zrób porządny research tego Lg w necie i jeżeli nie znajdziesz nic niepokojącego to weź jego(to prawie 2k różnicy). Ale może ktoś coś wie więcej o tych modelach bo w Samsungu na przykład jasność jest nawet sporo za wysoka(jak dla mnie). Natomiast nie wiadomo jaka jest w tym LG ale te 320+ nitów w sdr mógłby(a nawet w tej cenie powinien) mieć.

10 minut temu, Pawelx1551 napisał:

Powiem Ci tak zrób porządny research tego Lg w necie i jeżeli nie znajdziesz nic niepokojącego to weź jego(to prawie 2k różnicy). Ale może ktoś coś wie więcej o tych modelach bo w Samsungu na przykład jasność jest nawet sporo za wysoka(jak dla mnie). Natomiast nie wiadomo jaka jest w tym LG ale te 320+ nitów w sdr mógłby(a nawet w tej cenie powinien) mieć.

Pisze onim że to led nie oled :/. Chyba jednak zdecyduje sie na samsunga. Jakoś skłaniam się ku samsunga.

Edited by konrad573

33 minuty temu, konrad573 napisał:

Pisze onim że to led nie oled :/. Chyba jednak zdecyduje sie na samsunga. Jakoś skłaniam się ku samsunga.

Może być tak, że nie zauważysz nawet różnicy między nimi a dopłacisz prawie 2k, ja bym się poważnie zastanowił.

A może ktoś mi wyjaśnić. Mam kabel Kabel HAMA Premium HDMI 2.1 Ultra High Speed 8K 2m: i piszę w laptopie że hdr jest nie obsługiwane. System to windows 11. i w przypadku tych specyfikacji kabla hdmi ma być HDR - High Dynamic Range czy po prostu dynamic hdr? Będę wymieniał ten kabelek hdmi, na jaki najlepiej?. Do telewizora 8k. Używanny głównie do gier.

Lepszy ten? :

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hdmi-hama-8k-ultra-high-speed-3m-proclass

Czy ten? :

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-premium-hdmi-2-1-ultra-high-speed-8k-3m

Edited by konrad573

Nie wiem kolego, ale pierwsze słyszę, żeby przez kabel hdmi nie było hdru. Niby o 8k mam zerowa wiedzę ale posprawdzałbym inne możliwe przyczyny tego stanu, w necie, zanim kupował kabel za 140 zeta. Zresztą ten twój nie wiem czy się czymś różni wymiernie od tamtych. Może ten win11 jeszcze nie domaga w kwestii 8k hdr nie wiem, tylko się zastanawiam- to jeszcze ciągle świeży system.

Byłęm oglądać telewizory w sklepie media markt. Ten samsunga to ładnie wygląda, ale były też LG i samsungi miniled. To te inne telewizory dużo lepiej piękniejszy obraz był i to wow!. Zastanawiam się czy zrezygnować z zamówienia i póki nie przyszedł wymienić na samsung quned mini led 8k.

Edited by konrad573

nNe wiem o co chodzi ale każda gra ma po 20 coś klatek w 8k czy 4k na telewizorze samsung. Nawet taka gra z 2012 watch dogs(1) do 22 fps i to czy w 4k czy w 8k i to w każdych ustawieniach graficznych. 

Mógłbym prosić instrukcje jak ustawić czy zoptymizować kolory? Bo mam tchyba roche blade  kolory po kablu hdm na laptopie(pc)  mimo że jest hdr.

Edited by konrad573

Gram sobie w battlefielda 2042. Działa płynnie w 8k. Ale martwi mnie to że nakłądka wydajności od nvidii pokazuje tylko 30 fps nie zależnie od ustawień. Na niskich czy średnich jest 30 fps, tak samo na ultra w 8k. Gra płynna sie wydaje, ale obraz w ruchu jakby było tylko 30hz mimo że w ustawieniach gry jest 60 hz na ustawieniach grafiki(w grze).

Edited by konrad573