Skocz do zawartości
Astec

Używany zestaw za 4 tysiące

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, stoję teraz przed wyborem podzespołów do mojego drugiego PC. Przeznaczenie to gry głównie Forza Horizon 4/5 i jakieś lżejsze gierki typu Dirt, Warzone czy Doom Eternal. Na zestaw chce przeznaczyć około 4 tysiące, z czego PSU, dyski i obudowa (najlepiej SFF-Krux Naos z szybą) będą nowe. Nie planuje większego upgateu. Poprostu komp ma wystarczyć na 2 lata grania.

1. Jaki procesor skutecznie napędzi kartę pokroju 1080? Najlepiej używany. 

2. Jakiej marki zasilacz i dysk wybrać?

3. Czy MSI 1080 Gaming X to udana konstrukcja?9 

4. Jaki zestaw polecacie w moim budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

czy zwróciłeś uwagę ze ta obudowa jest typu "m-ATX" ?, a to znacząco wpłynie na szukanie i dobór odpowiedniej płyty głównej ?, skoro chcesz sparować z GTX 1080 to starsze konstrukcje tylu i7 4/8 może być seria 3770k , 4790k czy nawet 6700k ale trzeba patrząc na ceny bo można się zdziwić, z nowszych konstrukcji i5 9600k czyli 6/6 spokojnie nakarmi tego GTX , bo zakup i7 9700k trochę cena może zaboleć,  ale do każdej i7 czy nawet od  i5 9600k będzie już potrzebna odpowiednia płyta główna mająca mocna sekcje zasilana a w konstrukcjach M-ATX to raczej trzeba by się naszukać aby coś fajnego znaleźć aby potem przy długotrwałym obciążeniu CPU nie zrzucał zegarów i występowało zjawisko, skąd biorą się przycinki w grach ?   

czy MSI to dobra firma ? , zapytaj "Foresta" na YT, tym bardziej jak ma to być karta odkupiona od kogoś z świata XDDD

zasilacz ja przynajmniej zakupił bym nowy "SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W"

obecnie z dysków to hmmm producenci kombinują i zmieniają po cichu specyfikacje na gorsze kontrolery i wolniejsze kości pamięci , wszystko było by ok jak taki produkt po zmianie specyfikacji otrzymał by nowe oznaczenie z nowa cena, ale nie trzeba ludzi w uja robić ... ,  po taniości to brał bym "kingston a2000 1tb" tylko potrzeba płyty głównej z gniazdem M.2 lub adapter, i wtedy system na np. crucial mx500 500GB, a pod gry na M.2.   

co można polecić ja szukał bym ofert na olx, jako cały zestaw za 4 tys np. bez karty graficznej skoro posiadasz już GTX 1080 , ja mam jedno kryterium jak zestaw używany to tylko z bogato wyposażona płyta główna najlepiej TOP. 

i żadnych Ryzenów ... kto to później ma się użerać z Ramem ? 

o zobacz nawet prawie nowy na gwarancji, ale przed zakupem trzeba by pojechać i na miejscu sprzęt sprawdzić przetestować w ciemno się nie kupuje bo tak trochę cena niska , a każdy może napisać ze sprzęt jest git majonez, a potem różne krzaki wychodzą.

https://www.olx.pl/d/oferta/intel-i7-10700k-16gb-3600mhz-geforce-gtx-asus-1070-1tb-ssd-500gb-m2-CID99-IDL2040.html#7b7d2a130f

 

    

          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaną kupiłbym tylko kartę graficzną, resztę spokojnie możesz kupić nową. 

Np. i5 10400  750zł

Do tego PSU od silentiumPC za około 200zł 

Płyta B560 albo b460 za około 400zł 

Dysk kingston a2000 500gb 250zł 

Obudowa 200zł 

Ram 1x8gb 200zł 

 

Zostanie Ci 2000zł na kartę graficzną 

Edytowane przez rise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jabar83 napisał:

Dozbieraj jakies 1400 zł to mogę Ci sprzedać swój zestaw i79700K + RTX 2080 Super z całą resztą

za 1400 PLN to można by się zastanowić na twoja propozycja, bez karty graficznej XD.

tylko szkoda ze płyta główna nie ma wyświetlacza kodów post. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...