Skocz do zawartości
Dorhmin

Problem z wyściami obrazowymi RX570 8GB Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kartę graficzną RX570 8GB dokładnie (Gigabyte Radeon RX 570 Gaming 8GB GDDR5 (GV-RX570GAMING-8GD 2.0)).

Posiadam też monitor LG (Monitor LG 24GM77-B) w monitorze tym pełna wartość odświeżania to 144Hz tylko na złączu DVI-D i DP.

I tutaj pojawia się problem otóż kartę kupiłem wraz z monitorem w styczniu 2019 roku. Do tej pory używałem tylko złącza DVI-D ponieważ posiadłem jeden monitor i innych złącz nawet nie sprawdzałem.

Teraz gdy chciałem podpiąć drugi monitor pojawił się problem, że na karcie działa tylko złącze DVI-D. Reszta złącz czyli 3x DP i 1x HDMI w ogóle nie chcą wyświetlić obrazu, tak jak byłyby nieaktywne/wyłączone. Co może być powodem niedziałających portów? Czy można je jakoś włączyć? Czy może raczej są zepsute?

Uprzedzając pytania, sprawdzałem to na różnych działających monitorach, wszystkie monitory są sprawne, ponieważ po podłączeniu do innych laptopów czy komputerów działają bez problemu. Jaki mój osobisty monitor na innych złączach też działa (LG 24GM77-B). Nie jest to też kwestia przewodów/kabli ponieważ nawet do tego celu kupiłem nowe, ale również i stare też działają (sprawdzane na innych komputerach/telewizorach/laptopach).

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne mam najnowszą wersję sterowników AMD 21.6.1, wszystkie aktualizację dotyczące Windowsa 10. Co do reszty specyfikacji:

CPU: I5 3350P

GPU: Radeon RX 570 8GB

PŁYTA GŁÓWNA: Intel DB75EN

RAM: DDR3 Kingston 2x4GB (9905403-198.A00LF)

SSD: (system) Crucial 500GB MX500

HDD: Toshiba P300 1TB

Zasilacz: AeroCool KCAS 600W.

Z góry dziękuje za pomoc

monitor 1.jpg

monitor 2.jpg

monitor 3.jpg

monitor 4.jpg

monitor 5.jpg

monitor 6_1.jpg

monitor 6_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...