Skocz do zawartości
Piotr45234

wentylatory chłodzenia procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Kupiłem ostatnio komputer i wszystko super śmiga ale jak na moje szczeście przystało coś się musiało stać. Otóż posiadam chłodzenie kraken x53 i problem polega na tym, że oprogramowanie Nzxt Cam, które powinno umożliwiać mi sterowanie tym chłodzeniem czyli pompką i wentylatorami nie wykrywa wentylatorów. A z tego co słyszę chodzą one cały czas na max obrotach przez co są strasznie głośne.

 

Tak to wygląda, widzi tylko pompke

unknown.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam Krakena X63 i możliwością sterowania wentylatorami po prostu nie ma w programie NZXT CAM, musisz to zrobić za pomocą programu dedykowanego dla twojej płyty głównej, w moim przypadku jest to MSI Dragon Center. Spokojnie można je ustawić i całą resztę, wszystko działa jak trzeba, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr45234 napisał:

Moja płyta głowna to: msi mpg z490 gaming plus. Wiec chyba tez dragon center

Tak, możesz pobrać ze strony MSI, albo przez sklep microsoft jak masz windows 10, nie widać ich prędkości obrotowej ale ustawić można krzywo bez problemu.

 

 

wentylatory.jpg

Edytowane przez JanuszPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się dosyc dziwna sprawa, pobieram program wchodze w te ustawienia tych wentylatórów i nic, wentylatory nie reaguja na zmiany ale kiedy wszedłem w wentylaotr pompy, który chodzi na 0 z niewiadomych powodów to głośny dzwięk odrazu zniknął. Nwm co mam o tym myśleć 

image.thumb.png.7fbadfb4fdbd66e808e0ae07be573977.png``

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr45234 napisał:

Zrobiła się dosyc dziwna sprawa, pobieram program wchodze w te ustawienia tych wentylatórów i nic, wentylatory nie reaguja na zmiany ale kiedy wszedłem w wentylaotr pompy, który chodzi na 0 z niewiadomych powodów to głośny dzwięk odrazu zniknął. Nwm co mam o tym myśleć 

image.thumb.png.7fbadfb4fdbd66e808e0ae07be573977.png``

Nie chodzi na 0, u mnie jest to samo, po prostu nie wyświetla prędkości obrotowej wentylatorów, Pump fan odpowiada za wentylatory umieszczone na chłodnicy, więc teraz możesz ustawić sobie krzywo według twojego uznania, i będą one się kręciły według twoich ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piotr45234 napisał:

czyli jesli chce ustawic wentylatory chłodnicy to robier to w tym PUMP fan 1 tak ? 

I jeszcze pytanko o co chodzi z tym:image.thumb.png.b962bb0d5ff99dfc603d9664fe17bd9b.png

Tak, jest tam pokazana obecna temperatura procesora i krzywa którą sam ustawiasz pod siebie, to jest zakładka żeby ustawiać manualnie prędkość obrotową wentylatorów na chłodnicy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...