Skocz do zawartości
MD78

Ryzen 3800X bardzo wysokie temp na chłodzeniu wodnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam od pewnego czasu duży problem z Ryzen 7 3800X. Temperatura w Aida64 po kilkunastu sekundach obciążenia wzrasta z około 55-60 na 88 i ponad 96 stopnia dioda cpu. Po kilkudziesięciu sekundach wyłączam test ponieważ boję się że coś się może stać.

Pozostałe elementy systemu to:

Chłodzenie wodne Silentiumpc Navis RGB 240, płyta Asus X470 Tuf Gaming Plus, DDR4 2x8GB 3200, zasilacz SilentiumPC 600W Bronze, system Windows 11 Beta najnowsza kompilacja, Asus Tuf RTX 3060ti.

Wymieniłem pastę na MX4 ale to kompletnie nic nie dało. Zachodzę w głowę co może być przyczyną tych temperatur. Czy to może być wina Windowsa 11 w wersji beta ?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem leży po stronie procesora i jego możliwości odprowadzania ciepła na chłodzenie, jak i skoki napięć, sam miałem Ryzena 3700X. Najpierw chłodzenie Thermalright Macho, procesor miał wysokie temperatury, zmiana na NZXT krakena x63, praca wentylatorów na chłodnicy była nie do wytrzymania podczas grania np, sprzedałem ten procesor jak i płytę i ram, teraz siedzę na i9 9900k i mam spokój.

Edytowane przez JanuszPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz napięcia.

Robiłeś OC? Ręcznie podbijałeś ustawienia napięcia?

Sprawdź poziom cieczy w chłodzeniu, może się zapowietrzyło albo pompka chodzi na wolniejszym biegu.

Kiedyś był na forum podobny temat - procesor szybko łapał wysoką temperaturę przy obciążeniu.

Winna była uszkodzona pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pietach napisał:

Sprawdź jakie masz napięcia.

Robiłeś OC? Ręcznie podbijałeś ustawienia napięcia?

Sprawdź poziom cieczy w chłodzeniu, może się zapowietrzyło albo pompka chodzi na wolniejszym biegu.

Kiedyś był na forum podobny temat - procesor szybko łapał wysoką temperaturę przy obciążeniu.

Winna była uszkodzona pompka.

OC nie robiłem, napięć nie ruszałem. Nie wiem jak sprawdzić poziom cieczy i pompkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam pojęcia jak to Twoje chłodzenie jest zbudowane - zerknij może do instrukcji albo poszukaj na forum osób co mają takie same.

Nie posiadam też wiedzy odnośnie tych nowoczesnych sprzętów - mój komputer ma chyba z 10 lat, ale na podstawie info z forum jedynie co przychodzi mi do głowy do sprawdzenia to:

- pompka jest wpięta w płytę główną ? - może jest ustawiona na najmniejszych obrotach,
- gdy procesor jest ciepły sprawdź ręką czy chłodnica też jest ciepła - gdy jest dużo chłodniejsza to znak, że woda słabo krąży,
- napięć nie ruszałeś ale sprawdź jakie są pod obciążeniem, może są wyższe niż typowo powinny być dla danego procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...