Skocz do zawartości
Wrzesień

Acer Swift 3, czy ASUS ZenBook?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy przy wyborze laptopa. Do wydania mam ok 4000 zł, może trochę więcej. Laptop przede wszystkim ma być mobilny - głównie multimedia. Netflix, internet, może jakieś stare gry. Zawęziłem wybór do Zenbooka i Swifta. Na tym moja wiedza się kończy. Swift tańszy, ale ma gorszą matrycę. Podobno za to ciszej pracuje, co też ma dla mnie znaczenie. Którą serię byście mi polecili? Będę także wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu, bo na dzień dzisiejszy nie bardzo się orientuję w sytuacji AMD/Intel. Laptop powinien mieć 14', 16 gb ramu i zainstalowany system. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym Zenbooka, to seria bardziej premium niż Swift, z wyraźnie lepszymi matrycami.

Ewentualnie jeśli zależy Ci na wydajności i świetnej matrycy to Matebook 14 na Ryzenie 7. Tylko tam jest procesor wysokonapięciowy, więc czas pracy na baterii będzie krótszy, a pod dużym obciążeniem będzie ciepło. Tutaj akurat wersja z dotykowym ekranem z kodem laptopy jest z równo 4000zł.
Nisko napięciowa i5 jest trochę droższa.

https://www.x-kom.pl/p/667426-notebook-laptop-140-huawei-matebook-14-r7-4800h-16gb-512-win10-touch.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenbook ma tak samo śmieciową matrycę jak Swift. Jak widzę co teraz te firmy sprzedają za 3000zl to ręce i powieki opadają! 10$ oszczędności na matrycy i ślepi klienci kupują. Dopiero wyższe modele mają akceptowalne ekrany, też bez szału albo Huawei, Xiaomi i LG Gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o którym swifcie mówimy. Ja posiadam dokładnie ten model, w tej konfiguracji https://www.x-kom.pl/p/613327-notebook-laptop-141-acer-swift-3-i5-1135g7-16gb-1tb-w10-ips-srebrny.html i matryca jest wyjątkowo dobra. Mówię to jako osoba, która zwraca na to uwagę. Wszyscy użytkownicy wyzywają na tę matrycę, ale ja przeżyłem lekki szok, jak zobaczyłem ten ekran. Podobno, wersje z Ryzenami mają gorszą matrycę od Intela, także jak już, trzeba brać intela.


Huawei ma również dobrą matrycę, ale tutaj wielu użytkowników ma problem z zaufaniem do tej marki - osobiście nie mogę złego słowa o nich powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...