Skocz do zawartości
Piospi

Komputer do gier (głównie Minecraft) do 6000 zł bez grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję złożyć komputer do gier i głównie do Minecrafta. Rozdzielczość monitora to 1440p, a karta jaka będzie w przyszłości to RTX 3060 Ti, posiedziałem trochę nad tematem i złożyłem coś takiego, nada się?

https://www.x-kom.pl/lista/p9jgz8s7k


Trochę wypadłem z nowości jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, dlatego wszelkie rady i sugestie mile widziane😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymagania Minecrafta, to nie wiem czy opłaca się składać tak mocny komp. Ta gra ma niezbyt wysokie wymagania, no chyba, że chcesz grać z Shaderami.

Ja bym nie składał tak mocnego kompa tylko dla Minecrafta. Można by tutaj zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawelx1551 napisał:

Witam, zamieniłbym tego i5 na i7 10700f. Monitor czemu np nie ten https://www.x-kom.pl/p/612636-monitor-led-27-lg-27gn800-b.html? Można by jeszcze ze 100 złotych minimum oszczędzić na zasilaczu ale ma 10 lat gwary więc ma to sens jakby nie patrzeć. I niby drobnostka https://www.x-kom.pl/p/538296-dysk-ssd-wd-1tb-m2-pcie-nvme-blue-sn550.html jest 10 zł tańszy a ma 200mb lepszy odczyt i według opinii nie zwalnia jakoś uciążliwie po zapełnieniu(nie wiem jak ma ten Kingston).

Co do monitora to nie wiem, a co przemawia za tym modelem podanym przez Ciebie? Co do dysku, faktycznie ten WDek wygląda korzystniej więc go wezmę 🙂

5 godzin temu, iSkul napisał:

Patrząc na wymagania Minecrafta, to nie wiem czy opłaca się składać tak mocny komp. Ta gra ma niezbyt wysokie wymagania, no chyba, że chcesz grać z Shaderami.

Ja bym nie składał tak mocnego kompa tylko dla Minecrafta. Można by tutaj zaoszczędzić.

Nie chciałbym się też ograniczać do Minecrafta, bo inne gry są bardziej wymagające i dlatego chciałbym złożyć coś konkretnego niż żeby za rok okazało się, że komp np. nie uciągnie GTA V czy coś w tym stylu.

Myślałem na początku żeby złożyć kompa typowo pod Minecrafta, ale kompletnie nie znam tej gry i nie wiem czy w niej są ważne fpsy i płynność obrazu. Dlatego skupiam się na złożeniu kompa na więcej niż sam Minecraft 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piospi napisał:

Co do monitora to nie wiem, a co przemawia za tym modelem podanym przez Ciebie? Co do dysku, faktycznie ten WDek wygląda korzystniej więc go wezmę 🙂

Nie chciałbym się też ograniczać do Minecrafta, bo inne gry są bardziej wymagające i dlatego chciałbym złożyć coś konkretnego niż żeby za rok okazało się, że komp np. nie uciągnie GTA V czy coś w tym stylu.

Myślałem na początku żeby złożyć kompa typowo pod Minecrafta, ale kompletnie nie znam tej gry i nie wiem czy w niej są ważne fpsy i płynność obrazu. Dlatego skupiam się na złożeniu kompa na więcej niż sam Minecraft 😉

Okej jasne. W tym przypadku to wszystko wyjaśnia. Będziesz musiał chwilę poczekać na karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwile? Raczej spory czas.

Piospi Ja mogę Ci zapropnować swój komputer na gwarancji 2 lata w Morele.

Konfig:

I7 9700K@4.9 ghz | Gigabyte Z390 GAMING X | 16 GB DDR4 CL16 3200 | GIGABYTE RTX 2080 SUPER | SSD 1TB M.2 | WD RED 3TB |

Cena 4999 zł za całą skrzynkę. To dobra oferta bo sama karta jest warta z 3.5 tysiąca lub więcej. Wystawiam na Allegro i sie dogadujemy. Jak jesteś z okolic Wrocławia to możesz do mnie przyjechac i odebrać osobiście. W przypadku wyssyłki to ta będzie Darmowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 12:02, Jabar83 napisał:

Chwile? Raczej spory czas.

Piospi Ja mogę Ci zapropnować swój komputer na gwarancji 2 lata w Morele.

Konfig:

I7 9700K@4.9 ghz | Gigabyte Z390 GAMING X | 16 GB DDR4 CL16 3200 | GIGABYTE RTX 2080 SUPER | SSD 1TB M.2 | WD RED 3TB |

Cena 4999 zł za całą skrzynkę. To dobra oferta bo sama karta jest warta z 3.5 tysiąca lub więcej. Wystawiam na Allegro i sie dogadujemy. Jak jesteś z okolic Wrocławia to możesz do mnie przyjechac i odebrać osobiście. W przypadku wyssyłki to ta będzie Darmowa

Dzięki za propozycję, ale komputer kupuję na firmę i wolałbym żeby był nowy z gwarancją 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...