Skocz do zawartości
tomeknowak

Jak skonfigurowac laptop (z Win10) do przekierowania polaczenia VPN przez Mobile Hotspot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Mam dwa laptopy z Windows 10. Na pierwszym mam prawa administratora i polski adres IP, a na drugim zwykłego użytkownika i polski adres IP. Chciałbym, żeby mój drugi laptop (bez praw admina) widział (jakikolwiek niemiecki) adres IP przydzielony przez VPN (np. przez LibraVPN). 

Zrobiłem na chwilę obecną w ten sposób, że na pierwszym laptopie zainstalowałem LibraVPN i udostępniłem połączenie poprzez Mobile Hotspot drugiemu laptopowi. Pierwszy laptop widzi nowy adres przydzielony przez VPN. Niestety drugi laptop nie widzi nowego adresu IP "przydzielonego" przez VPN na pierwszym laptopie. Widzi tylko stary pierwotny adres. Jak móglbym zrobić tak, żebym na drugim komputerze widział adres przydzielony przez VPN na pierwszym komputerze (bez uzywania routera z VPN)? 

Do połączenia z internetem używam na pierwszym laptopie prostego routera LTE (Huawei Mobile WiFi E5573C). 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez tomeknowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to Twój laptop, który ma LibreVPN łączy się z siecią internet za pomocą modemu. Ty, z tego laptopa, łączysz się z VPNem (jakimś "niemieckim"). Czyli łączysz się do jakiejś niemieckiej sieci i z niej wychodzisz do internetu. Następnie z poziomu Windowsa 10 włączasz hostpot WiFi i udostępniasz swoje połączenie (po adapterze) drugiemu laptopowi. W takim wypadku pierwszy laptop staje się routerem dla drugiego laptopa, a sieć WiFi ma inną adresację (inna podsieć, za NATem). Drugi laptop dostaje więc IP odpowiednie dla tej podsieci, natomiast w internecie widoczny powinien być tak samo jak pierwszy laptop - na adapterze, który wybierasz jako udostępniany. Jeśli udostępniasz adapter sieciowy modemu to prawdopodobnie pomijasz wirtualny adapter VPN (oczywiście jeśli taki jest tworzony przez oprogramowanie LibreVPN). Podejrzewam, że można to zmienić we właściwościach udostępnianego adaptera sieciowego, ale nigdy się tym nie bawiłem, raczej rzucam pomysł, gdzie szukać rozwiązania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...