Jump to content
tomeknowak

Jak skonfigurowac laptop (z Win10) do przekierowania polaczenia VPN przez Mobile Hotspot

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Mam dwa laptopy z Windows 10. Na pierwszym mam prawa administratora i polski adres IP, a na drugim zwykłego użytkownika i polski adres IP. Chciałbym, żeby mój drugi laptop (bez praw admina) widział (jakikolwiek niemiecki) adres IP przydzielony przez VPN (np. przez LibraVPN). 

Zrobiłem na chwilę obecną w ten sposób, że na pierwszym laptopie zainstalowałem LibraVPN i udostępniłem połączenie poprzez Mobile Hotspot drugiemu laptopowi. Pierwszy laptop widzi nowy adres przydzielony przez VPN. Niestety drugi laptop nie widzi nowego adresu IP "przydzielonego" przez VPN na pierwszym laptopie. Widzi tylko stary pierwotny adres. Jak móglbym zrobić tak, żebym na drugim komputerze widział adres przydzielony przez VPN na pierwszym komputerze (bez uzywania routera z VPN)? 

Do połączenia z internetem używam na pierwszym laptopie prostego routera LTE (Huawei Mobile WiFi E5573C). 

Pozdrawiam

 

Edited by tomeknowak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem to Twój laptop, który ma LibreVPN łączy się z siecią internet za pomocą modemu. Ty, z tego laptopa, łączysz się z VPNem (jakimś "niemieckim"). Czyli łączysz się do jakiejś niemieckiej sieci i z niej wychodzisz do internetu. Następnie z poziomu Windowsa 10 włączasz hostpot WiFi i udostępniasz swoje połączenie (po adapterze) drugiemu laptopowi. W takim wypadku pierwszy laptop staje się routerem dla drugiego laptopa, a sieć WiFi ma inną adresację (inna podsieć, za NATem). Drugi laptop dostaje więc IP odpowiednie dla tej podsieci, natomiast w internecie widoczny powinien być tak samo jak pierwszy laptop - na adapterze, który wybierasz jako udostępniany. Jeśli udostępniasz adapter sieciowy modemu to prawdopodobnie pomijasz wirtualny adapter VPN (oczywiście jeśli taki jest tworzony przez oprogramowanie LibreVPN). Podejrzewam, że można to zmienić we właściwościach udostępnianego adaptera sieciowego, ale nigdy się tym nie bawiłem, raczej rzucam pomysł, gdzie szukać rozwiązania.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.