Skocz do zawartości
Slazer

Budżetowa pompa i radiator chłodzenia wodnego

Rekomendowane odpowiedzi

Mega budżetowe, czyli jak najtaniej 🙂 200 zł to razem z rezerwuarem?
 

Na razie radiator 240 miedziany, blok GPU Bitspower na GTX 1070 Strix, blok na CPU nie pamiętam, jeżeli to ważne to jutro sprawdzę, chłodziłby i7 2700k podkręcony na 4,5GHz.

Na razie podłączyłbym tylko kartę i radiator, jak bym dorwał tanio kolejny radiator to wtedy doszedłby też CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, D5 renomowanych firm z rezerwuarem kosztują 700-800 zł, więc jak ktoś sobie to przyjmie za punkt odniesienia to mega budżetowa opcja może oznaczać np 400 😛

Za 200 zł z rezerwuarem to ja znam tylko jedną opcję - DC-LT2 + Alphacool Eisstation DC-Ultra - Solo.

Za 200 zł bez rezerwuaru to albo DC-LT2 z topem, albo Phobya dc12 - niemniej te drugie w praktyce mogą okazać się niewiele mocniejsze ale znacznie głośniejsze.

Jeśli być uznał że nie chcesz ryzykować z chińczykami, to bym sugerował spróbować DC-LT2. Generalnie jest OK, zwłaszcza do kombinacji 1x blok + chłodnica. Będzie trzeba jej pomóc z odpowietrzeniem układu, ale jak skończysz to powinno ładnie (i cicho działać). Jak dołożysz więcej klocków to będziesz musiał ocenić jak Ci to działa - po odpowietrzeniu dalej powinno być OK, niemniej 2 bloki i dwie chłodnice to wg mnie była by granica możliwości tej pompki.

A może przy rozbudowie będziesz miał trochę większy budżet i pojawią się jakieś inne opcje.

Edytowane przez joorvishoon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga.

Jest taka bestia:  Barrow SPD10-S, kosztuje na ali ok 130 zł z darmową wysyłką

chyba jakaś nowa autorska konstrukcja Barrow'a. Niestety nic o niej nie wiadomo (nie znalazłem żadnych testów ani nic), więc trudno powiedzieć jak działa w praktyce (moc jak i kultura). Po samych parametrach powinna uciągnąć u Ciebie wersję i większą i mniejszą.

Ale trzeba do niej dokupić reza więc tak czy siak wyjdzie drożej niż ten zestaw DC-LT który podałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...