Skocz do zawartości
wfmsiekierka

Jaki program do regulacji wentylatora na procesorze?

Rekomendowane odpowiedzi

Po odbiorze z serwisu było wszystko OK i nagle skoczyła temperatura.
Co do skalpowania to nie jest jeszcze potrzebne bo procesor ma ok. roku.
Czy obciążenie CPU to wykorzystanie?(utilization w HWMonitor). Pytam bo nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Po odbiorze z serwisu było wszystko OK i nagle skoczyła temperatura.
Co do skalpowania to nie jest jeszcze potrzebne bo procesor ma ok. roku.
Czy obciążenie CPU to wykorzystanie?(utilization w HWMonitor). Pytam bo nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

chodzi o to w jakich warunkach jest taka temperatura ?  

bez obciążenia CPU , 50% obciążenia czy przy 100% obciążenia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokladnie chłodzenie czy jest ciepłe. Jak nie to może źle odprowadza ciepło. Zdejmij chlodzenie sprawdź jak z pastą i załóż ponownie. Podaj temp w spoczynku najpierw. Ten proc przy tym taktowaniu nie powinien się tak grzać. Może coś z napięciami grzebali. Sprawdź w Biosie i podaj wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jabar83 napisał:

Sprawdź dokladnie chłodzenie czy jest ciepłe. Jak nie to może źle odprowadza ciepło. Zdejmij chlodzenie sprawdź jak z pastą i załóż ponownie. Podaj temp w spoczynku najpierw. Ten proc przy tym taktowaniu nie powinien się tak grzać. Może coś z napięciami grzebali. Sprawdź w Biosie i podaj wartości.

skoro kompiuter był w serwisie to raczej jest to użytkownik typu mam komputer który traktuje jak radio czy szafkę, a nie typu sprawdzę sam, bo nie każdy lubi czy umie grzebać przy PC aby np. cos dodatkowo nie zepsuć, i jak nie znajdę rozwiązania to szukam pomocy.

a cos takiego jak reklamacja usługi serwisowej ?, w jakimś celu kompiuter był w serwisie ?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro kompiuter był w serwisie to raczej jest to użytkownik typu mam komputer który traktuje jak radio czy szafkę, a nie typu sprawdzę sam, bo nie każdy lubi czy umie grzebać przy PC aby np. cos dodatkowo nie zepsuć, i jak nie znajdę rozwiązania to szukam pomocy.
a cos takiego jak reklamacja usługi serwisowej ?, w jakimś celu kompiuter był w serwisie ?   
bo nie każdy lubi czy umie grzebać przy PC aby np. cos dodatkowo nie zepsuć

Tak należę do tych ludzi.
Komputer był w serwisie w celu przełożenia podzespołów do nowej obudowy i ustawienia krzywej wentylatorów tak aby zrzucić temperaturę na karcie graficznej.
Przy okazji postanowiłem zmienić chłodzenie na Intel 5 z wersji box na Fera 5.

Tak jest gwarancja serwisowa ale to wiąże się z wysyłką komputera do innego miasta. Dlatego szukam pomocy jak ustawić obroty ,,wiatraka,, i spróbować zrobić to sam. Jeżeli się nie uda to wyślę komputer do serwisu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

bo nie każdy lubi czy umie grzebać przy PC aby np. cos dodatkowo nie zepsuć

Tak należę do tych ludzi.
Komputer był w serwisie w celu przełożenia podzespołów do nowej obudowy i ustawienia krzywej wentylatorów tak aby zrzucić temperaturę na karcie graficznej.
Przy okazji postanowiłem zmienić chłodzenie na Intel 5 z wersji box na Fera 5.

Tak jest gwarancja serwisowa ale to wiąże się z wysyłką komputera do innego miasta. Dlatego szukam pomocy jak ustawić obroty ,,wiatraka,, i spróbować zrobić to sam. Jeżeli się nie uda to wyślę komputer do serwisu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

z racji ze siedzę w tym temacie "grzebania" od 99r. to po dwóch trzech zdaniach czy po czyimś wpisie lub opisie problemu mogę wstępnie ocenić poziom wiedzy i umiejętność na ww. temat, tyle w skrócie.

z  poziomu systemu nie zawsze działa regulacja wentylatora , temat trzeba by zaatakować w dwóch płaszczyznach sprawdzić poprawność zamontowanego nowego układu chłodzącego, oraz z poziomu biosu jak jest zdefiniowany np. profil wentylatora CPU ?, no i tutaj musiał byś podjąć rękawice czyli zdjąć bok obwodowy i np. sprawdzić czy wetyletor na tym Fera 5 podczas pracy PC ogóle się obraca,( mile widziana fotka w dobrej jakości zestawu chłodzącego z uwzględnieniem jak wygląda mocowanie zestawu chłodzącego i ile jest dobry dostęp aby cos podejrzeć) bo może ktoś wtyczki od wiatraka nie podpoił do płyty głównej ... 

aby cos podpowiedzieć jak w biosie sprawdzić i w jaką opcje wejść to musiał byś podać model i producenta płyty głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Co do ,,wiatraków,, to wszystkie się kręcą włącznie z tym na chłodzeniu procesora.
Płyta główna to
Asus ROG Strix GL10CS



 

to tak , kolejny ulep albo wynalazek ...

płyta raczej ma więcej oznaczeń niż tylko GL10CS, np. FX10CS GL10CS w zależności co w środku jest czy dysk na M.2 czy dodatkowo talerzowy.   

czyli posiadasz kompa ROG Strix GL10CS GL10CS-PL026DA lub ROG Strix GL10CS GL10CS-PL130AT

czyli cos na Intel® B360 ale w twoim przypadku

takie coś  znalazłem

https://www.youtube.com/watch?v=_qgceLr4FwA

to płyta  główna to bida edytion , sekcja zasilania bez radiatora i do tego nie wypełni obsadzona elementami mocy , oraz na stronie Asusa brak oficjalnego wsparcia dla takiej płyty głównej,( nie przyznajemy się ze to nasz produkt...) jest tylko dla całego zestawu, czyli żadnych informacji ciekawych dla interesującego nas tematu, także raczej nie będę na siłę szukał po zakamarkach Internetu informacji jaki tam jest bios po  to aby cos doradzić sprawdzić  jak to ustawić. 

ja składałem swego czasu dwa takie zestawy na i5 9400f i w obu przypadkach zestaw chłodzący Intela Box daje rade bez problemowo schłodzić tego "potwora" ,i tu moje zapytanie co jest robione ze temperatury osiągasz 95 stopni ?

ale jak płyta jest bida edytion to sekcja zasilania się gotuje jak CPU osiąga 4.1GHz i wtedy faktycznie trzeba w biosie wyłączyć-ustawić aby CPU "chodził" na zegarach bazowych 2.9GHz i jest ok.

także jeśli osiągasz wysokie temperatury na CPU a nie sekcji zasilania, to musi to być czyś spowodowane, raczej zdalnie nie umiem pomóc , musiał bym usiąść przed pacjentem choć by na 20 minut, sprawdzić ustawienia bios oraz poprawność zamontowania zestawu chłodzącego, przyspieszanie obrotów "wiatraka" na CPU nic nie da.         

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej w poprzedniej wiadomości są wszystkie dane jakie pokazuje AIDA64(trzeba Otworzyć link bo w galerii kiepski widać)

To link do mojego komputera ze specyfikacją.
https://www.x-kom.pl/p/539662-desktop-asus-rog-strix-gl10cs-i5-9400f-16gb-512.html

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Powyżej w poprzedniej wiadomości są wszystkie dane jakie pokazuje AIDA64(trzeba Otworzyć link bo w galerii kiepski widać)

To link do mojego komputera ze specyfikacją.
https://www.x-kom.pl/p/539662-desktop-asus-rog-strix-gl10cs-i5-9400f-16gb-512.html

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

czyli jest tak jak napisałem twój zestaw to

ROG Strix GL10CS GL10CS-PL026DA

czyli taki sam jak zaprezentowany na filmiku z YT

https://www.youtube.com/watch?v=_qgceLr4FwA

spoko CPU 6/6, spoko GPU GTX 1660Ti , optymalnie 16GB ramu, jakiś dysk pod M.2 ?, ale reszta ...

płyta głowa czyli podstawa kompiutera, to BIDA ze aż piszczy... , zasilacz 500W jakiej firmy jaki model ? 

także dla mnie to jest ulep tzw. kompiuter "komunijny" masz się pocieszyć 5 minut potem ma się szybko zepsuć.

nadal nie napisałeś w jakich warunkach CPU osiąga takie temperatury ? włączony sam Windows ? , czy podczas przeglądania Internetu  ?, czy oglądania filmów , czy podczas grania ?, czy może zapiąłeś jakiś algorytm do kopania krypto walut i redli kompa na 100 % ?. 

Aida jest ok, ale robi się zdjęcie płyty głównej, i tak jak już pisałem Asus nie przyznaje się ze to jest jego produkt wiec nie zamieszcza informacji odnośnie np. jaki tam jest bios, łącznie z opisem funkcji, jest tylko info jak masz sobie podłączyć np. zestaw od nagłośnienia ... 

 

    

  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu komputera od razu jest 60°C
Grałem w dość starą grę Snajper ghost warrior 3 i wtedy 95°C
Przestałem grać do póki nie rozwiąże problemu.
Na box chłodzeniu po włączeniu było 40°C
Podczas grania do 70°C
Teraz jest Fera 5 i jest problem
Napisałem do serwisu. Czekam na odpowiedź.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Po włączeniu komputera od razu jest 60°C
Grałem w dość starą grę Snajper ghost warrior 3 i wtedy 95°C
Przestałem grać do póki nie rozwiąże problemu.
Na box chłodzeniu po włączeniu było 40°C
Podczas grania do 70°C
Teraz jest Fera 5 i jest problem
Napisałem do serwisu. Czekam na odpowiedź.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

taki cpu na box podczas grania nie powinien przekraczać 60 stopni. 

fajny serwis ze po zamontowaniu zestawu nie przeprowadzili testów. 

dlatego np. ja nigdy nie montuje na pałę zestawów w obudowie, nawet tych box, tylko daje sobie czas i wyciągam płytę główna aby przy montażu mieć pewność ze wszystko dobrze dolega, oglądam z każdej strony, oraz czy cos gdzieś o cos się nie opiera i przez to może nie dolegać jak należy, ale jak widać w poważnym serwisie to raczej maja wywalone na takie podejście ...  

napisz jak została rozwiązana sprawa reklamacji usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki cpu na box podczas grania nie powinien przekraczać 60 stopni. 
fajny serwis ze po zamontowaniu zestawu nie przeprowadzili testów. 
dlatego np. ja nigdy nie montuje na pałę zestawów w obudowie, nawet tych box, tylko daje sobie czas i wyciągam płytę główna aby przy montażu mieć pewność ze wszystko dobrze dolega, oglądam z każdej strony, oraz czy cos gdzieś o cos się nie opiera i przez to może nie dolegać jak należy, ale jak widać w poważnym serwisie to raczej maja wywalone na takie podejście ...  
napisz jak została rozwiązana sprawa reklamacji usługi.
Okazało się że jedna śruba miała zepsuty gwint i podczas transportu puściła i chłodzenia przez to źle funkcjonowało. Teraz podczas grania jest max 60°C

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Okazało się że jedna śruba miała zepsuty gwint i podczas transportu puściła i chłodzenia przez to źle funkcjonowało. Teraz podczas grania jest max 60°C

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

zakładałem X układów chłodzenia nigdy nie spotkałem się aby dostarczone śruby z zestawem chłodzącym miały uszkodzony gwint, a nawet jak by któraś miała uszkodzony gwint, to kto to zakładał IMBECYL ?, oraz ze jest możliwość aby taka sytuacja mogła mieć miejsce ze podczas transportu śruba puściła na wskutek ?, upadku obudowy?, prędzej płyta główna by pękła czy się ułamała a niżeli zamontowany zestaw, który jest skręcany na śruby uległ by przemieszczeniu, bez uszkodzenia płyty głównej.

najważniejsze ze usterka została usunięta.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładałem X układów chłodzenia nigdy nie spotkałem się aby dostarczone śruby z zestawem chłodzącym miały uszkodzony gwint, a nawet jak by któraś miała uszkodzony gwint, to kto to zakładał IMBECYL ?, oraz ze jest możliwość aby taka sytuacja mogła mieć miejsce ze podczas transportu śruba puściła na wskutek ?, upadku obudowy?, prędzej płyta główna by pękła czy się ułamała a niżeli zamontowany zestaw, który jest skręcany na śruby uległ by przemieszczeniu, bez uszkodzenia płyty głównej.
najważniejsze ze usterka została usunięta.      
Napisałem co mi powiedziano. Ja uwierzyłem bo się nie znam.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2021 o 21:59, wfmsiekierka napisał:

Napisałem co mi powiedziano. Ja uwierzyłem bo się nie znam.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

mogę to skomentować tylko w taki sposób XD 

 

Edytowane przez Mr.T...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...