Skocz do zawartości
Dawid23

Laptop na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Szukam laptopa na studia i do pracy z programami AutoCad, SolidWorks, Inventor, zaznaczam że nie będą to duże projekty (max. kilkunastoelementowe, basic). Mój budżet to 4k. Tak właściwie to wymienione programy korzystają tylko z jednego rdzenia. Karta graficzna przydałaby się najlepiej 4gb, Ram-u z 16gb, najlepiej od razu z zainstalowanem windowsem. Ktoś może coś ciekawego polecić? Albo pracował z tego typu programami i się orientuje :). Sam osobiście myślałem nad poleasingowymi laptopami. Moje sugestie (warte są swojej ceny?):

DELL Latitude 5580 Core i7 7820HQ (7-gen) 2,9 GHz / 16 GB / 960 SSD / 15,6'' FullHD / Win 10 Prof. + GeForce 940M za 3500 zł

DELL Precision 5520 Core i7 6820HQ 2.7 GHz / 16 GB / 480 SSD / 15,6'' UHD, dotyk / Win 10 Prof. + Quadro M1200 za 3900 zł

Dzięki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli chodzi o laptopa do tego typu programów warto zadbać o to, żeby grafika dawała radę 🙂

Pierwsza opcja z tych dwóch, które wysłałeś przemawia do mnie dużo bardziej, jedyna rzecz, której nie jestem pewny to ta karta graficzna.

Polecam zapoznać się z ofertami Hyperbooka - dla przykładu taki model HYPERBOOK NH7 I5-11400H RTX 3050 albo dołożyć te dwie stówki do RTX 3050 Ti. Dodatkowo z tego co widziałem do dzisiaj do godziny 16:00 mają promocje na -700 zł do każdej konfiguracji, więc można ugrać fajną cenę. Oferta u nich na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, nie warto. Ryzen 4600H, który jest nowszym procesorem, będzie lepszy od tych starych i7. Tym bardziej, że za 3100 możesz miec legiona na ww procesorze oraz nowszym układzie. Fakt, ma 8GB RAM i bez systemu, ale trochę gotówki zostanie Ci, więc ram czy system dodać, to nie problem. https://promocje.x-kom.pl/dzien-chlopaka?filtry=147_kategoria[1844]+1_producent[46]

Systemy i tak w większości w tych poleasingowcach to są słynne klucze z allegro po 20 zł, więc równie dobrze możesz do takiego lenovo zakupić klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...