Skocz do zawartości
Astec

Karta za 200-300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka karta jest odpowiednia do Phenoma II X6 1075T? Mam do wyboru 560 Ti za 200, 650 Ti Boost za 250 zł, i 660 za 300 zł. Która będzie najlepiej współpracowała z owym Phenomem? Która jest najbardziej opłacalna? I jakich zasilaczy wymagają te karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Astec napisał:

Jaka karta jest odpowiednia do Phenoma II X6 1075T? Mam do wyboru 560 Ti za 200, 650 Ti Boost za 250 zł, i 660 za 300 zł. Która będzie najlepiej współpracowała z owym Phenomem? Która jest najbardziej opłacalna? I jakich zasilaczy wymagają te karty?

Najlepsza bedzie gf 660. Zasilacz rozsadnej jakosci 450W-500W wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiecie mi panowie jaka jest szansna że padły oba sloty PCIx16? Gdy wpinam karte w górny slot komputer nie loguje do systemu (jest mnóstwo artefaktów w postaci zielonych kresek), w dolnym slocie wchodzi się do systemu (kresek jest mniej, ale nadal są). Nie chce kupić karty wiedząc że obecna jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Astec napisał:

A powiecie mi panowie jaka jest szansna że padły oba sloty PCIx16? Gdy wpinam karte w górny slot komputer nie loguje do systemu (jest mnóstwo artefaktów w postaci zielonych kresek), w dolnym slocie wchodzi się do systemu (kresek jest mniej, ale nadal są). Nie chce kupić karty wiedząc że obecna jest sprawna.

Witam 

raczej obecna jak wyświetla artefakty to jest nie sprawna  ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr.T... napisał:

Witam 

raczej obecna jak wyświetla artefakty to jest nie sprawna  ....

Ale tylko karta padła? Sloty PCI na mobasie raczej nie ucierpiały? Artefakty wyglądają tak. 

20210919_063729.jpg

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie panie to tak nie działa, zazwyczaj PCI-E x16 jest bezpośrednio połączone z CPU, natomiast kolejne x8 czy x4 są podłączone lub zarządzane przez chipset płyty głównej, jak posiada się książkę od płyty głównej to tam jest pikny rysunek z schematem blokowym co jest z czy podłączane, gdyby połączenie GPU-PCI-E x16- CPU było uszkodzone to raczej przy próbie włączenia kompiutera wszystko by stało, albo usłyszał byś melodyjkę z biosu odnośnie występującego problemu i procedura uruchomienia została by wstrzymana.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mr.T... napisał:

no nie panie to tak nie działa, zazwyczaj PCI-E x16 jest bezpośrednio połączone z CPU, natomiast kolejne x8 czy x4 są podłączone lub zarządzane przez chipset płyty głównej, jak posiada się książkę od płyty głównej to tam jest pikny rysunek z schematem blokowym co jest z czy podłączane, gdyby połączenie GPU-PCI-E x16- CPU było uszkodzone to raczej przy próbie włączenia kompiutera wszystko by stało, albo usłyszał byś melodyjkę z biosu odnośnie występującego problemu i procedura uruchomienia została by wstrzymana.   

Wtedy gdy podpinam HDMI do GPU (górny slot PCI) nie loguje się do systemu. Po ekranie "Zapraszamy" resetuje się i tak w kółko. Natomiast w dolnym slocie (x8? nie jestem pewien) system się uruchamia i jakoś działa, pomijając artefakty. Z kolei gdy podłączam HDMI do płyty głównej, wszystko działa jak należy, artefaktów brak. Co można z tego wywnioskować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Astec napisał:

Wtedy gdy podpinam HDMI do GPU (górny slot PCI) nie loguje się do systemu. Po ekranie "Zapraszamy" resetuje się i tak w kółko. Natomiast w dolnym slocie (x8? nie jestem pewien) system się uruchamia i jakoś działa, pomijając artefakty. Z kolei gdy podłączam HDMI do płyty głównej, wszystko działa jak należy, artefaktów brak. Co można z tego wywnioskować?

no co mam napisać, tak bardziej dyplomatycznie czy faktycznie jak jest ?

jak podpinasz do płyty głównej to albo sygnał idzie z zintegrowanej z CPU czyli z igpu albo w starszych płytach karta  graficzna jest umieszczona na płycie głównej, jako dodatkowy układ-chipset, to kara graficzna na PCI-E czyli umieszczona w gnieździe np. x16 to fizycznie jest całkowicie inne i nie zależne urządzenie niż to co jest zintegrowane na płycie lub jak karta graficzna jest z CPU czyli igpu , jeśli nie potrafisz zrozumieć na czym polega różnica po miedzy sygnałem wysyłanym z zintegrowanej a dedykowanej karty graficznej ze to są dwa nie zależne urządzenia, to ja nie potrafię tego bardziej wytłumaczyć np. wersja łopatologiczna  XD. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mr.T... napisał:

no co mam napisać, tak bardziej dyplomatycznie czy faktycznie jak jest ?

jak podpinasz do płyty głównej to albo sygnał idzie z zintegrowanej z CPU czyli z igpu albo w starszych płytach karta  graficzna jest umieszczona na płycie głównej, jako dodatkowy układ-chipset, to kara graficzna na PCI-E czyli umieszczona w gnieździe np. x16 to fizycznie jest całkowicie inne i nie zależne urządzenie niż to co jest zintegrowane na płycie lub jak karta graficzna jest z CPU czyli igpu , jeśli nie potrafisz zrozumieć na czym polega różnica po miedzy sygnałem wysyłanym z zintegrowanej a dedykowanej karty graficznej ze to są dwa nie zależne urządzenia, to ja nie potrafię tego bardziej wytłumaczyć np. wersja łopatologiczna  XD. 

Ok, dzięki już wszystko rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Astec napisał:

Ok, dzięki już wszystko rozumiem.

ok to tak na chłopski rozum , wyjmij kartę ta z PCI-E x16, czyli jej fizycznie nie będzie w komputerze, podepnij kabel do płyty głównej, włącz komputer i jak system się uruchomi i będzie pokazywał się obraz to niby co ma go wyświetlać ?

ta karta której fizycznie nie  ma czy może jakaś inna ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr.T... napisał:

ok to tak na chłopski rozum , wyjmij kartę ta z PCI-E x16, czyli jej fizycznie nie będzie w komputerze, podepnij kabel do płyty głównej, włącz komputer i jak system się uruchomi i będzie pokazywał się obraz to niby co ma go wyświetlać ?

ta karta której fizycznie nie  ma czy może jakaś inna ? 

Chodzi mi tylko o to czy można z tego wywnioskować czy sloty PCI są dobre czyli winowajcą jest karta, skoro na dwóch slotach są artefakty, ale jednak na drugim mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mr.T... napisał:

już odpowiadałem na to pytanie.

 

Ok jeszcze raz dzięki 🙂

Edit. Co myślicie o tej ofercie https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-750-ti-twin-frozr 

Pójdzie wogóle na PCIe 2.0?

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Astec napisał:

Ok jeszcze raz dzięki 🙂

Edit. Co myślicie o tej ofercie https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx-750-ti-twin-frozr 

Pójdzie wogóle na PCIe 2.0?

a co tu myśleć karta ma x lat , może działa i będzie działać kolejnych 10 lat a może nie działa, jak się kupuje od znajomego to można sprawdzić na miejscu a tu możesz  tylko liczyć na uczciwość sprzedawcy.  

karty działają bez problemowo na np. PCI-E 2.0 bo są kompatybilne wstecz. 

a jak posiadasz płytę główna, model/producent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mr.T... napisał:

a co tu myśleć karta ma x lat , może działa i będzie działać kolejnych 10 lat a może nie działa, jak się kupuje od znajomego to można sprawdzić na miejscu a tu możesz  tylko liczyć na uczciwość sprzedawcy.  

karty działają bez problemowo na np. PCI-E 2.0 bo są kompatybilne wstecz. 

a jak posiadasz płytę główna, model/producent ?

Może uda się ją sprawdzić na miejscu, bo mieszkam niedaleko i w grę wchodzi odbiór osobisty. Posiadam Phenoma II X6 1075T, Asusa M4A88T‑EVO/USB3 i niestety tylko 4 GB RAM-u, HDD i "bombowy" zasilacz, który jest z czarnej listy, ale przepracował łącznie 370 dni i nic złego się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Astec napisał:

Może uda się ją sprawdzić na miejscu, bo mieszkam niedaleko i w grę wchodzi odbiór osobisty. Posiadam Phenoma II X6 1075T, Asusa M4A88T‑EVO/USB3 i niestety tylko 4 GB RAM-u, HDD i "bombowy" zasilacz, który jest z czarnej listy, ale przepracował łącznie 370 dni i nic złego się nie stało.

płyta już blokuje możliwość upgrade CPU na np. FX czyli zostaje na tym CPU co jest, a obecnie nowe gry zaczynają wołać o obsługę SSE 3.1 oraz np. nowa FIFA 21 o SSE4.1 wiec na tym PII już nowszych gier nie odpalisz ... , 4GB ramu do neta wystarczy do starszych gier tez, a Ram zawsze można dokupić, ofert nie brakuje zarówno na alldrogo jak i olx.  

jak kartę można odebrać osobiście z możliwością sprawdzenia to można tematem się zainteresować XD 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...