Skocz do zawartości
Kamski2021

Microsoft Surface Book 3 vs Macbook Pro 16'

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się ( z czystej ciekawości) jak wygląda praca na obu tych laptopach. Czy ktoś z was miał porównanie do pracy na tych dwóch urządzeniach? Są one dosyć drogie, dla wielu w cenie używanego samochodu, przy czym np.:

najbogatsza wersja surface booka 3 ma i7, 32g ramu i dysk 1 TB oraz grafikę od nvidii bodajże - cena 15 189 zł (z oficjalnej strony Microsoftu)

wersja Macbooka Pro 16 cali może mieć i9 sześcio bądź ośmiordzeniową, max 64gb ramu, grafikę amd z 4 bądź 8gb pamięci gddr6 bądź hbm i dysk 1,2,4 bądź 8tb.

Abstrahując od ceny, czym różni się wygoda w pracy na tych obydwu urządzeniach? Kwestię systemu operacyjnego również pominę, gdyż jest to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kwestia którą "pomijasz" jest najważniejsza.
Takie urządzenia kupujesz:
albo do pracy - więc masz konkretne wymagania i wiesz co chcesz od systemu i oprogramowania
albo dla szpanu - wtedy nie ma znaczenia co wybierzesz, choć jabol rządzi na dzielni czy jakoś tak ....
W sumie można jeszcze podejście bo mam kasę i kupuje rzeczy drogie "bo tak" - to też nie ma znaczenia.
No może za jabłkiem przemawia chmura i synchronizacja - jak masz imaca, ipada, iphona i macbooka to kalendarz, dokumenty, zdjęcia itp w miarę ok są zsynchronizowane. Onedrive działa hmmm "inaczej".

Ale podkreślę - zakup hardware z powodu software a nie z innych powodów typu "przyciski mają lepszy klik".

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...