Skocz do zawartości
zajeccc

Jaka antena do odbioru DVB-T2/hevc - nowa instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję Waszej podpowiedzi, sprawa wygląda tak: nowy domek, na obrzeżach miasta. Niestety dookoła lasy, pola i sporo zabudowań jednorodzinnych. Miejscowość Żółwin, w linii prostej do nadajnika ok 40km RTCN Warszawa "PKiN" i ~20km RTCN Warszawa "Raszyn".

Jak to zbudować żeby działało sprawnie?

myślałem nad anteną (zestaw): Link lub Link jednak są one bez wzmacniacza.

Myślałem żeby zrobić to prosto, antenę przymocować do komina/ elewacji przewód wpuścić do środa i podłączyć do zwrotnicy, od zwrotnicy przewodem do TV.

Chciałbym odbierać wszystkie multiplexy, mieć stabilny i silny sygnał, jednak nigdy nie montowałem takiej instalacji bo zawsze była kablówka a tu i Internet mobilny i telewizja z anteny, Proszę podpowiedzcie co kupić żeby było pewnie i solidnie? Dodam że to niski dom, parterowy, teren zalesiony i zapewne każdy sąsiad ma jakąś antenę /talerz więc domyślałem się, że potrzebna będzie konkretna antena ze wzmacniaczem, prawda?

PS: czy warto zainwestować w antenę dzięki której odbiorę DVB-T/2/HEVC + chcę internet Box od play, niby dają jakąś antenę ale są one nic nie warte może dałoby się połączyć ją z telewizyjną i mieć w jednej antenie konkretny sygnał dvbt i LTE/5G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...