Skocz do zawartości
Jorvaskr

Komputer za 7k, ale co najpierw skrzynka czy karta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu nowego kompa, generalnie to części bo będę składał sam. Planuję wydać 7 tys. zł. Aktualnie mam 3 tys. zł i mógłbym kupić najpierw skrzynię bez GPU i wsadzić do niej moją aktualną GPU (GTX 1050). Docelową GPU byłaby RTX 3060 Ti (aktualna cena na x-kom to 4 tys. zł) i gdybym złożył najpierw skrzynię to kartę bym kupił w styczniu, bo dopiero wtedy odłożę potrzebną kasę. Jeżeli chodzi o podzespoły to podaję poniżej screen koszyka z x-komu, może rzuci się Wam coś w oczy i polecicie coś podmienić. Co byście zrobili na moim miejscu? 

1. Kupili teraz skrzynie bez GPU i wsadzili starego GTX'a

2. Odłożyli jeszcze tysiaka i kupili RTX'a póki kosztuje 4 tys. bo w styczniu cena może wzrosnąć do np. 5 - 6 tys.

3. Póki co nie kupowali nic i odłożyli pełną kwotę kupując całość za jednym razem.

Pozdrawiam 🙂

obraz_2021-09-21_114926.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to aktualnie siedzę na i5 2400, 16 GB DDR3 1333 Mhz, więc powinienem odczuć wzrost wydajności. Zastanawiam się tylko czy w połączeniu ze starym GPU, będzie to bardzo zauważalne. RTX'a i tak będę musiał kupić, oby ceny nie poszły do góry, a utrzymały się albo spadły. Co masz na myśli poprzez czekanie na nowe Intele? Dopiero co wyszła 11 generacja, ale jak mam dopłacać 200 zł do i5 11400, gdzie patrząc na testy w grach fpsy są na tym samym poziomie to podziękuję za 11 gen. Może kiedyś wyminię tą i5 10400f na jakąś i7 11gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym zasilacz z SilentiumPC na Seasonic https://www.x-kom.pl/p/514790-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-650w-80-plus-gold.html. Ale mój sentyment do tej marki -sprzedając stary komputer poprzedni zasilacz był nadal na gwarancji producenta 🙂  Ten model jak większość Seasonic jest w pełni modularny łącznie z zasilaniem ATX. Do tego jest półpasywny.

Grafiki bym nie tykał z racji cen nowych, chyba że potrzebujesz dużo mocniejszą od posiadanej. Ceny niestety są ucha 🙂

Pomyśleć ze półtora roku temu RTX 2060 kupowałem za coś koło 1700zł .....

 

 

 

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zdecydowałem, że kupuję skrzynię teraz, a kartę w styczniu. Póki co pomęczę się jeszcze na moim GTX 1050. Co do zasilacza to zmieniłem tego SPC na Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold (będzie ok?), a co do ramów to które lepsze? Cruciale co miałem w pierwszym koszyku czy HyperX z nowego koszyka? No i obudowę zmieniłem,  w sumie bardziej mi się podoba i mam kilka rzeczy od Corsaira, a kilka lat posłuży więc nie szkoda mi dołożyć kasy.

111.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spoko da radę - sam mam model niemal identyczny i uciąga moją konfigurację (stopka) bez najmniejszego problemu od 1,5 roku. Najbardziej podoba mi się praca pól pasywna bo dopiero pod konkretnym obciążeniem załącza się wiatrak, który i tak nie jest jakoś głośny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części zamówione, zdążyły dojść i nawet kompa udało się złożyć.  Wszystko ładnie śmiga. Jestem w szoku, że to takie ciche, chłodne i wydajne. Mam teraz pytanie innego typu, chciałbym kupić taśmę LED SILENTIUMPC AURORA STRIPES ARGB zdjęcie w załączniku. Chcę podświetlić środek na biało i teraz czy wystarczy, że kupię samą taśmę, czy muszę dokupić do niej Kontroler SILENTIUMPC Nano-Reset Remote ARGB KIT SPC302 (zdjęcie w załączniku). Generalnie w instrukcji mojej płyty mam LED Features i takie info:

1 x 4 pin RGB LED connector

1 x 3 pin RAINBOW LED connector

4 x EZ Debug LED

No i nie wiem, czy jak kupię samą taśmę i podłączę ją do jednego ze złącz na płycie to będę mógł tym sterować z jakiegoś oprogramowania MSI. Chciałbym ustawić biały kolor i tyle w temacie, żadnych kolorków, wzorków itd.

obraz_2021-09-23_213838.png.29a4497ffa58643f8a950870edd8f383.png

obraz_2021-09-23_214459.png.312687c05801a7870f1521907cc1c1ab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym lepszy procesor i lepszą płytę, żebyś nie miał problemów, jak się w przyszłości zdecydujesz na mocniejszą grafikę. Zestaw, który już przed chwilą poleciłem, ale masz spokój na długie lata -> https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/0NkyGr6deP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...