Skocz do zawartości
Araghorn

Komputer do biura za 1000zł oraz monitor i peryferia (myszka / klawiatura )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję komputer do biura w cenie około 1000 zł (sama skrzynka ),

Komputer w dużej mierze ma być Worda, excela , i przeglądarki no ma to być po prostu komputer do biura i do to typowych prac biurowych.
Dodatkowo chciałbym też do tego komputera dorzucić peryferia takie jak jakąś tanią klawiaturę i myszkę (nie potrzebuję jakiś cudów ma być proste i działać ).
oraz monitor no powiedzmy w cenie do 400-500 zł
Przeszukując internet natknąłem się na taki oto koszyk https://www.x-kom.pl/lista/yj4e8scvd w zasadzie dorzucił bym tu troche ramu ale nie wiem czy jest to potrzebne w takim zastosowaniu czekam na wasze opinie i porady 

Komputer będzie oczywiście pracować pod Windows 10

Całość bd przeznaczona do biura wiec nie jest wymagane jakieś cuda nie widy ma to być prosty zestaw z góry dziękuję 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz 500zł za system i wychodzi ponad 1500zł. Kup jakiś poleasingowy z gwarancją i systemem, 8GB RAM do pakietu biurowego wystarczy 2rdzenie/4watki, SSD 256GB. No i 1000zł się zmieścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel 10100, DDR4 2x4GB 3200cl16 ustawiona na 2666cl14, SSD 512GB, bo mniejszych nie opłaca się kupować, system i wychodzi 2000zł
No i zastanów się czy będziecie pracować na LibreOffice czy trzeba zainwestować w Office 365.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę wydać ok 1000 max 1300 ale to już ostatecznie na skrzynkę 
ok 400-500 na monitor
ok 100 na peryfereia ale mozę i taniej się jak by udało 
nie wliczam narazie ceny systemu i innych rzeczy bo je i tak trzeba bd kupić 
więc pomijam tą kwestie narazie

Edytowane przez Araghorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Twojego koszyka z pierwszego postu.

Zasilacz 450W jest do samego procesora jest z dużym zapasem mocy.
Nie przewidujesz osobnej karty graficznej

Poszukaj jakiegoś "kilka dych" tańszego w okolicach max 400W a różnicę dołóż w dodatkowy RAM żeby mieć 8GB (2x4GB) w DualChanel będzie to lepiej działało.
Procesor 2rdzenie/4wątki spokojnie wystarczy.

System i oprogramowanie jak sam napisałeś to osobne zagadnienie i osobny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa praca biurowa? A może weź pod uwagę jakieś ALL-IN-ONE ? Miejsca zajmie tyle co monitor i masz wbudowane często niezłe głośniki, mikrofon i kamerkę. Coś poleasingowego jak mówi KonradRak  - z gwarancją sklepu często 12 miesięczną  można znaleźć w ciekawych cenach.

Celował bym z tego co koledzy polecają wyżej jednak do 2000zł przykładowo https://amso.pl/pol_m_Produkty_Komputery-poleasingowe_Typ-obudowy_Komputery-All-In-One-1406.html?filter_price=1800-2000&filter_producer=1142347122%2C1308137275&filter_traits[37]=&filter_traits[106]=&filter_traits[42]=&filter_traits[65]=&filter_traits[35779]=&filter_traits[159]=&filter_traits[59]=&filter_traits[2365]=&filter_traits[15984]= mam nadzieję że link z filtrami zadziała.

Oczywiście nie będą tam procki najnowsze ale idzie wyrwać i3-8gen 🙂

 

 

 

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedynie co mogę podpowiedzieć jak licząc...komputer, monitor i system do tego.

Może lepiej pomyśleć o notebooku w tej cenie (nowy) chyba że koniecznie chcesz stacjonarny

Do 2000 (patrzyłem co się da najlepszego w tej cenie upchnąć ) znajdziesz pełno nowych, nawet HP z i3-11gen

https://www.x-kom.pl/p/673735-notebook-laptop-156-hp-15s-i3-1115g4-8gb-256-win10-black.html

Większy monitor zawsze można dokupić potem plus jakaś uniwersalna stacja dokująca na USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

finalnie dołożyłem 2 ram wymieniłem ssd na https://www.x-kom.pl/p/574531-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-cl100-gen3.html i wziąłem platformę amd  tzn . Ryzena 3 1200AF i Gigabyte B450M S2H do mojego aktualnego koszyka w 1 poście  także wszystkim dziękuję za pomoc 🙂

Edytowane przez Araghorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, skoncentruj się na swojej robocie a tematy których nie ogarniasz zostaw kompetentnym sprzedawcom w sklepach komputerowych. Dwa dni bezwartościowego pisania na forum a wystarczyło 5min rozmowy z dowolnym sklepem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu bo zaczynasz mnie lekko irytować a to nie takie miejsce na to, to jest forum które służy do tego typu rzeczy. Od początku jesteś negatywny i wgl. po co tu siedzisz jak tylko marudzisz ? albo odpowiadasz na moje pytanie które zadaję albo najzwyczajniej w świecie Twoje posty będą pomijane, bądź też traktowane jako spam

Edytowane przez Araghorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku odezwałem się żeby ci pomóc. Wątek automatycznie mnie powiadamia dlatego szybko odpisałem. Miałeś tu kilka sensownych porad. Nie skorzystales z żadnej tylko sam coś bez wiedzy i sensu wylosowałeś. Miało być tanio a naraziles firmę na kilkaset złotych straty. Takie zachowanie należy publicznie potępić, bo ten wątek przeczyta wiele osób i na szczęście nauczy się na twoich błędach. Już nie będę cię gnębił i znikam z tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 https://www.x-kom.pl/lista/5yz8l8z79 (aktualny zestaw)
 

czy taka karta była by ok do takiego zestawu?

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gt-710-1gb-gddr5-gt710-sl-1gd5-brk-1479516/

no i komputer będzie pracował standardowo w 1080p

Edytowane przez Araghorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak 2 opcja to po prostu zwykła zmiana ale czy do takiego sprzętu takie gpu bd ok ? Imo jak to gpu było by ok to po prostu  zamawiamy gpu i jazda, bo cenowo no będzie podobnie jak rabaty wleciały 

Edytowane przez Araghorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...