Skocz do zawartości
flyer150

PC do 4000 bez GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć;

 

Jako, że wczoraj mój 4790k wyzionął ducha, stwierdziłem, że czas na zmiany - GPU 980tkę planuję jeszcze zostawić, ale reszta podzespołów byłaby do wymiany, komputer używany sporadycznie do pracy w cadzie, programach graficznych typu photoshop i w wolnym czasie do gier. Po sprwadzeniu morele, taki zestaw mi się utworzył, prosiłbym o opinie, sugestie:

 

image.thumb.png.386fc5a294d2ff53fc95dc11874c0908.png\

image.thumb.png.39c804286cdb7482fec6c9914fe944fa.png

 

Jeżeli chodzi o budę - rozważam:

https://www.morele.net/obudowa-kolink-observatory-rgb-gekl-035-4804019/

https://www.morele.net/obudowa-inter-tech-w-iii-rgb-88881291-5570221/

Edytowane przez flyer150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy mógłbyś cos więcej napisać o "starym: PC ?, jaka jest płyta główna , jakie są  pamięci ram ? 

co planujesz z tym zrobić ?, bo CPU to tak sam z siebie to się nie zepsuje a ja mógł bym przygarnąć , jakieś plany odnośnie sprzedaży?.

co do nowego PC to wedle listy na stronie MSI płyta nie ma oficjalnego wsparcia dla pamięci Ram ale z tego co człowieki  piszą odnośnie Ramu to powinny działać na 3600MHz, ale gwarancji nie ma i może aby pracowało to stabilnie trzeba będzie zmniejszyć szybkość do jakiej wartości to ?.

co do płyty głównej to obecnie w cenie około 1tys to są średniaki, chętnie zaczekam za twoim wpisem czy ta płyta główna przy długotrwałym obciążeniu, kilku godzinnym np. graniu, ale nie w pasjansa XD, będzie wstanie wykarmić tego potwora,

co do wybory obwodowy to co komu potrzeba ja nie jestem fanem RGB, bo podczas grania nie potrzebnie rozprasza, byle aby to chłodzenie wodne zmieściło się wedle twoich planów czy to na górze czy z przodu obudowy .       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa, wiadomo, kwestia gustu, ale z praktycznego punktu słaba opcja. Front szklany - słaby przepływ. 5800X nie jest najchłodniejszym prockiem na świecie, więc tu kwestie chłodzenia muszą być priorytetowe. Do tego, freezer to mega nietypowe chłodzenie, które ma dość grubaśną chłodnicę i nie wchodzi do sporej części obudów.

Od siebie polecam Sg7v - https://www.x-kom.pl/p/546566-obudowa-do-komputera-silentiumpc-signum-sg7v-evo-tg-argb.html
Mega duża obudowa ze świetnym przepływem powietrza. Freezer bez problemu wjedzie. Odnośnie freezera, wersje 240 bez ARGB były takie se, nawet 10600K potrafiła mieć po 80*C i tu najlepiej byłoby dać przynajmniej 280mm/360mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak zależy Ci na każdym fpsie, to masz tutaj już najnowszą, 11 generację intela i procesor, który z czasem możesz podkręcić, płytę, która na to Ci pozwoli, 16GB RAM, dysk na M.2 1TB, niezłą obudowę i zasilacz, który to wszystko - i więcej - uciągnie. 

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/0NkyGr6deP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć;

 

Dzięki za sugestie i porady. Trochę zbyt wcześnie ogłosiłem żałobę po procesorze, wszystko wskazuje na to, że to płyta główna (Asrock Z97 extreme6) kapryśnie się zachowuje i co jakiś czas odmawia posłuszeństwa nie reagując na wciśnięcie przycisku power. Dokonałem zmian i tak to sobie zestawiłem, karta MSI jako, że mają aktualnie promocyjny zwrot gotówki - co na to powiecie?

 

image.png.74fc62e182332bd69c9e3cf0280f9d53.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nową generację procesorów intela, to patrząc aktualnie różnica pomiędzy 11ką, a 10ką rozważając tę samą "kategorię" jest na poziomie ~200/250 zł, 12ka zawita na sklepowe półki zapewne dopiero w 2022, więc pytanie czy faktycznie czekanie jest tego warte.

Poniżej pozostałe płyty główne biorące udział w promocji MSI zwrot gotówki przy zakupie procesora 11 gen i płyty, Torpedo wydała mi się najbardziej sensowna, a przy zwrocie 250 zł jej cena tak nie boli, ale oczywiście jestem otwarty na inne propozycje.

image.png.ae658d23f3cef6536f3f8ecc11ba5b63.png

Jeżeli chodzi o dysk to faktycznie prędkości ~2000/2000 w obie strony powinny być ok, nie planuję kopiować ogromnych ilości danych.

Fera rzeczywiście gniecie jeżeli chodzi o proporcje ceny do wydajności, tutaj pokierowałem się czysto aspektami wizualnymi - w pełni czarny cooler jest milszy mojemu oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...