Skocz do zawartości
bpjl

Jaki pendrive na instalator systemu?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy możecie polecić jakieś pendrive'y z których korzystacie i jesteście zadowoleni? Konkretnie to potrzebuję ze trzy sztuki żeby przygotować sobie instalatory systemów i mieć je zawsze gotowe pod ręką.

Jakiś czas temu za namową nabyłem SanDisk Extreme Go, że niby tak szybki że wystarczy za parę innych bo bardzo szybko można przeskoczyć między jednym instalatorem a innym. I owszem ale tylko na początku. Po paru takich formatowaniach można szału dostać próbując zapisać cokolwiek większego na tej pamięci (problem szeroko poruszany w sieci).

Dlatego właśnie szukam czegoś tańszego ale pewnego. Czegoś co będzie miało zapis na średnim ale za to stałym poziomie i w miarę dobry odczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj kilku penów, tylko zainteresuj się tym https://www.ventoy.net/en/index.html 😉

Robisz pena raz, tylko wrzucasz interesujące Cię obrazy z konkretnymi systemami i już - możesz mieć i 50 różnych na jednym penie, ograniczeniem jest tylko jego pojemność.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rzymo napisał:

Nie szukaj kilku penów, tylko zainteresuj się tym https://www.ventoy.net/en/index.html 😉

Robisz pena raz, tylko wrzucasz interesujące Cię obrazy z konkretnymi systemami i już - możesz mieć i 50 różnych na jednym penie, ograniczeniem jest tylko jego pojemność.

Możesz mi nie uwierzyć ale właśnie znalazłem w sieci to narzędzie jakieś pół godziny temu. Przetestowałem tak zgrubnie i coś czuję że mój SanDisk Extreme Go 64GB wróci jednak do łask. Położyłem na nim krzyżyk z powodu problemów z zapisem spadającym do dramatycznie niskiego poziomu. Jest to jakaś wada fabryczna tych pamięci że działają ze swoją super prędkością do czasu sformatowania. Po formacie coś siada i pojawia się problem karygodnie wolnego zapisu (można o tym poczytać w sieci).

Jednak korzystając z Ventoy taki problem to nie problem bo przecież nie muszę żonglować instalatorami różnych systemów mając je wszystkie na raz na pendrive. 

7 minut temu, Mr.T... napisał:

witam 

sam korzystam z 

Pendrive Patriot 32GB Supersonic Rage XT PEF32GSRUSB 32 GB

ale patrzam, ze obecnie ciężko znaleźć sklepach,  pozostaje alledrogo, może za mała ilość GB i są już tylko o większej pojemności.  

Mimo powyższego nie zamykam tematu zakupu pendrive'a także bardzo dziękuję za tą propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź HP format utility tool (czy jakoś tak). Stary program, pozwala dowolnie ustalić rodzaj partycji i wielkość sektora. Można spróbować różne wielkości, może to mieć wpływ na szybkość zapisu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Sprawdź HP format utility tool (czy jakoś tak). Stary program, pozwala dowolnie ustalić rodzaj partycji i wielkość sektora. Można spróbować różne wielkości, może to mieć wpływ na szybkość zapisu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Conti napisał:

Sprawdź HP format utility tool (czy jakoś tak). Stary program, pozwala dowolnie ustalić rodzaj partycji i wielkość sektora. Można spróbować różne wielkości, może to mieć wpływ na szybkość zapisu.
 

No tak, wiem, próbowałem. O ile po takim zabiegu jest jakaś poprawa o tyle każdy jeden program do robienia bootowalnych pendrive'ów ponownie go formatuje po swojemu i już jest po wszystkim.

Dlatego ten Ventoy jest dość ciekawy. Dzieli pendrive na 2 partycje. Jedna malutka (bodajże ok 3MB, FAT32) zawiera samo oprogramowanie Ventoy. Natomiast druga będąca całą resztą pamięci sformatowana jest na exFAT i tylko ona wyświetla się w systemie. Tam właśnie wrzuca się obrazy ISO. Poeksperymentuję z formatowaniem tylko tej partycji zachowując exFAT ale zmieniając rozmiar sektora. Może coś z tego będzie. No i ciekawe jak to wpłynie na całość działania Ventoy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...