Jump to content
Cavalis

Upgrade poleasingowego PC - karta graficzna

Recommended Posts

Cześć, wpadł mi ostatnio komputer EliteDesk 800 G1 SFF:
- procesor i5-4570 3,2GHz (Grafika HD Intel® 4600)
- 8GB RAM (2x4)

Chciałbym go minimalnie małym kosztem ulepszyć, w zamyśle na razie dołożyć kartę graficzną w przyszłości SSD. Więc szukam jakieś polecanej low profile do 350 zł (używana również może być). Jeżeli to absurdalna kwota to od razu mi powiedzcie 🙂

Po drugie - posiadam stare kości RAM 2x4 Ballistix Tactical, DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL8, co mi doradzacie - dołożyć po prostu te do tamtych, czy zamienić tamte na Balistix?

Pozdrawiam.

SSD - spokojnie dołożysz.

Nie bardzo się tam zmieści karta graficzna (o ile to jest ta buda co myślę). A po co Ci tam jakaś dedykowana grafika?

Zdecydowanie zamienić RAM, aczkolwiek nie wiem czy ruszy z palca.

Edited by Bonusso3
  • Like 1

W sumie teraz jak patrze jakie tytuły udźwignie HD 4600 to też się zastanawiam po co mi karta na razie, faktycznie lepiej dołożyć od razu SSD. A wejdą w tą obudowę tylko karty low profile i to też nie wszystkie chyba.

Czyli mówisz @Bonusso3 że mimo 4 slotów na RAM, tamten wywalić zamiast dokładać? A co może nie ruszyć po wymianie ewentualnej?

Miałem kiedyś styczność z G1-ką i po prostu kartę nisko profilową możesz dołożyć. Miejsca wbrew pozorom ta obudowa ma całkiem sporo (nie co w typu USDT). Na płycie 800 G1 masz slot PCIex x16 więc można poszaleć 🙂 Np jak chcesz coś więcej podłubać na grafice to starsze modele nVidia Quadro np 620  - jest w używanych po ok 200-250zł i jest niskoprofilowa https://allegro.pl/oferta/nvidia-quadro-k620-2gb-dp-dvi-niskoprofilowa-10754741317 - takią pierwszą z brzegu na szybko znalazłem

Edited by ATB-FLASH
  • Like 1

1 godzinę temu, Cavalis napisał:

Czyli mówisz @Bonusso3 że mimo 4 slotów na RAM, tamten wywalić zamiast dokładać? A co może nie ruszyć po wymianie ewentualnej?

Możesz dołożyć ale te biurowe płyty są wybredne co do pamięci i jak pomieszasz to nie wiem czy to stabilne będzie. Możesz spróbować jak masz pod ręką.

A czy taka karta po włożeniu da bardzo widoczny wzrost wydajności względem układu zintegrowanego?

https://allegro.pl/oferta/grafika-zotac-gt730-4gb-ddr3-pasywna-low-profil-10735729809

Intel HD 4600: 2GB i maksymalnie 1,15GHz taktowanie
Zotac GT730: 4GB i 1600GHz

Czy to jest istotna różnica?

Zdecydowałem, że komputer oddam młodej osobie do tłuczenia w jakieś gierki.

Edited by Cavalis

32 minuty temu, Cavalis napisał:

A czy taka karta po włożeniu da bardzo widoczny wzrost wydajności względem układu zintegrowanego?

https://allegro.pl/oferta/grafika-zotac-gt730-4gb-ddr3-pasywna-low-profil-10735729809

Intel HD 4600: 2GB i maksymalnie 1,15GHz taktowanie
Zotac GT730: 4GB i 1600GHz

Czy to jest istotna różnica?

Zdecydowałem, że komputer oddam młodej osobie do tłuczenia w jakieś gierki.

Ta karta co podałeś jest warta ~100zł. Nie kupuj jej bo to szrot i do gier się zupełnie nie nadaje.

Taką kartę się kupuje do wyświetlania obrazu jak procesor nie ma zintegrowanej grafiki.

Jak chcesz kartę do gier to najlepsze co tam włożysz to GTX 1050 TI.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1050-ti-low-profile-4gb-gddr5

Jeżeli to nie scam i karta działa to ja bym brał póki jest. Ewentualnie szukaj czegoś na olx.

Jest jeszcze GTX 1650 ale kosztuje za dużo.

Oto ranking kart lowprofile

gtx1050ti>gtx1050>>rx550/560>gt1030/gtx750ti>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>gt730

edit

Zapomniałem dodać że GT 1030 tylko w wersji GDDR5 bo wersja DDR4 ma o połowę niższą wydajność

Edited by topdog
  • Like 1