Skocz do zawartości
wfmsiekierka

Dysk zewnętrzny 2TB HDD - Pojawił się problem

Rekomendowane odpowiedzi


Dysk był podłączony na stałe do USB 3.0 w deskopie i był w 100% dobry według Crystaldiskinfo ale byłem zmuszony podpiąć go do HUBa i nadal było dobrze ale ostatnim razem uruchomiłem komputer i zapomniałem włączyć zasilanie HUBa a więc wszystko co było podpięte do niego czerpało zasilanie tylko z jednego portu USB do którego był podpięty HUB. I nagle coś zaczęło ,,piszczeć,, z przerwami. Zorientowałem się że nie włączyłem zasilania huba co niezwłocznie zrobiłem.
Po tym wszystkim pojawiły się problemy na zamieszczonym zdjęciu.
Pytaniem jest co te żółte pola faktycznie oznaczają i czy mogę jakoś temu zaradzić czy też dysk został uszkodzony na stałe i nadaje się do wyrzucenia
 
Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 
 

103bdde5130d84e6b4403566b50e87e0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

każdy producent dla nośników danych w tym przypadku dysku, oprócz powierzchni do wykorzystania dla użytkownika pozostawia pule rezerwowa aby np. uszkodzone sektory których nie można naprawić, można było pozyskać z puli rezerwowej i dysk nie tracił pojemności , program zwraca uwag że ilość sektorów z puli rezerwowej jest na wyczerpaniu , to nie jest do naprawienia po prostu od samego użytkowania dysk się sypie ... , dyski talerzowe są mało wrażliwe na zmiany napięcia zasilania tym bardziej nie powinno się zasilać ich z usb , twoja nieuwaga na pewno nie pomaga wydłużeniu żywotności tego dysku, i trzeba będzie zapłacić tzw. gapowe np. kupić nowy dysk, a na takim dysku to można trzymać dane których nie będzie szkoda stracić.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...