Jump to content
wfmsiekierka

Dysk zewnętrzny 2TB HDD - Pojawił się problem

Recommended Posts


Dysk był podłączony na stałe do USB 3.0 w deskopie i był w 100% dobry według Crystaldiskinfo ale byłem zmuszony podpiąć go do HUBa i nadal było dobrze ale ostatnim razem uruchomiłem komputer i zapomniałem włączyć zasilanie HUBa a więc wszystko co było podpięte do niego czerpało zasilanie tylko z jednego portu USB do którego był podpięty HUB. I nagle coś zaczęło ,,piszczeć,, z przerwami. Zorientowałem się że nie włączyłem zasilania huba co niezwłocznie zrobiłem.
Po tym wszystkim pojawiły się problemy na zamieszczonym zdjęciu.
Pytaniem jest co te żółte pola faktycznie oznaczają i czy mogę jakoś temu zaradzić czy też dysk został uszkodzony na stałe i nadaje się do wyrzucenia
 
Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 
 

103bdde5130d84e6b4403566b50e87e0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

każdy producent dla nośników danych w tym przypadku dysku, oprócz powierzchni do wykorzystania dla użytkownika pozostawia pule rezerwowa aby np. uszkodzone sektory których nie można naprawić, można było pozyskać z puli rezerwowej i dysk nie tracił pojemności , program zwraca uwag że ilość sektorów z puli rezerwowej jest na wyczerpaniu , to nie jest do naprawienia po prostu od samego użytkowania dysk się sypie ... , dyski talerzowe są mało wrażliwe na zmiany napięcia zasilania tym bardziej nie powinno się zasilać ich z usb , twoja nieuwaga na pewno nie pomaga wydłużeniu żywotności tego dysku, i trzeba będzie zapłacić tzw. gapowe np. kupić nowy dysk, a na takim dysku to można trzymać dane których nie będzie szkoda stracić.     

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.